Archiwum Nowości 2021

Wybraliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu “Wybierz firmę z Oferteo”!

Wybraliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu “Wybierz firmę z Oferteo”!

Zwycięzcą listopadowej edycji naszego konkursu została Pani Katarzyna Durczewska. Otrzymała nagrodę w postaci pobytu w Hotelu Bania.

Pani Katarzyna szukała specjalistów od montażu drzwi. Przez Oferteo znalazła wykonawców, którzy spełniali jej oczekiwania pod względem ceny i terminu realizacji zlecenia. Nasza zwyciężczyni doceniła szybki kontakt z firmą. Fachowcy udzielili rzeczowych odpowiedzi, a sam montaż przebiegał sprawnie i profesjonalnie. Pani Katarzyna jest już umówiona na kolejny montaż drzwi u tego samego wykonawcy!

Gratulujemy świetnego wyboru!

Jeśli i Ty chcesz zostać zwycięzcą konkursu “Wybierz firmę z Oferteo”, złóż zapytanie, wybierz firmę i opisz jak przebiegała współpraca.

Opublikowano: 10 grudnia 2021 


Glazurnik – porady i wskazówki

Glazurnik – porady i wskazówki

Planujesz położyć płytki w swoim domu? A może zastanawiasz się, które płytki ceramiczne wybrać?

Z naszego poradnika o glazurnictwie dowiesz się, jak układać płytki i jakie są aktualne ceny tej usługi na rynku. Przygotowaliśmy także ranking najlepszych glazurników w Twojej okolicy. Nie czekaj, sprawdź i zacznij swój remont już dzisiaj!

Opublikowano: 7 grudnia 2021 


Praktyczny poradnik o malowaniu ścian

Praktyczny poradnik o malowaniu ścian

Chcesz odświeżyć ściany w domu lub mieszkaniu? Szukasz specjalisty od malowania ścian? Zobacz, jak łatwo możesz dotrzeć do malarzy z Twojej okolicy!

Z naszego poradnika o malarzach i malowaniu ścian dowiesz się, jak znaleźć dobrą firmę malarską, jaki jest zakres prac malarskich i ile kosztują usługi malarskie. Z takimi wskazówkami szybko wybierzesz właściwego fachowca i odświeżysz wnętrza swojego domu!

Opublikowano: 29 listopada 2021 


Fotowoltaika – co warto wiedzieć?

Fotowoltaika – co warto wiedzieć?

Fotowoltaika to teraz temat na czasie. Jednak nie każdy wie, co to jest instalacja fotowoltaiczna, jak działa i dlaczego wybór producenta paneli fotowoltaicznych ma znaczenie. W gąszczu informacji można się zgubić. Jednak my znaleźliśmy wyjście!

Przygotowaliśmy poradnik o fotowoltaice. Sprawdź, jak znaleźć specjalistę od fotowoltaiki z Twojej okolicy i przekonaj się, czy fotowoltaika wciąż się opłaca. A jeśli sam jesteś instalatorem, poznaj aktualne zlecenia na montaż instalacji fotowoltaicznej. Zapraszamy!

Opublikowano: 17 listopada 2021 


Znamy kolejnego zwycięzcę naszego konkursu!

Znamy kolejnego zwycięzcę naszego konkursu!

Szczęśliwym laureatem październikowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” został Pan Jakub Marcinowicz. Nasz zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci vouchera na dwudniowy pobyt w Hotelu Bania.

Pan Jakub szukał firmy, która wykona remont łazienki. Przez Oferteo znalazł dwóch specjalistów, którzy z należytą starannością i solidnością przeprowadzili prace remontowe. Co ważne, dbali o porządek w miejscu pracy i na bieżąco informowali o postępach. Pan Jakub zdecydował się zlecić fachowcom dodatkową usługę - położenie płytek w kuchni - i zadeklarował, że kolejne realizacje powierzy tej samej firmie.

Gratulujemy dobrego wyboru!

Złóż zapytanie o oferty, wybierz firmę, a następnie opisz, jak wyglądała współpraca i również wygraj weekend w Hotelu Bania. Zapraszamy!

Opublikowano: 10 listopada 2021 


Kredyt hipoteczny – co to jest i do kogo się udać?

Kredyt hipoteczny – co to jest i do kogo się udać?

Nie wiesz, na jaki cel możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny? Zastanawiasz się, jak wybrać dobrego eksperta kredytowego i do kogo należy zapłata prowizji za jego usługi? A może chcesz poznać różnice między kredytem hipotecznym a kredytem mieszkaniowym?

Mamy dla Ciebie istotne informacje i cenne wskazówki!

Dzięki serii naszych poradników na temat kredytu hipotecznego trudne słownictwo bankowe stanie się dla Ciebie zrozumiałe, natomiast wybór oferenta – będzie o wiele łatwiejszy.

Opublikowano: 5 listopada 2021 


Murarze – praktyczny poradnik i lista najlepszych specjalistów z Twojej okolicy

Murarze – praktyczny poradnik i lista najlepszych specjalistów z Twojej okolicy

Szukasz murarza? Chcesz porównać kilka ofert? Dowiedz się, jak i gdzie znajdziesz specjalistów od murowania ścian z Twojej okolicy. Zobacz również, jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie nasi eksperci.

Z naszego poradnika o murarzach dowiesz m.in.:

 • co robi murarz,
 • jakie narzędzia wykorzystuje do murowania,
 • na jakich materiałach budowlanych pracuje,
 • a także jakie podaje stawki za poszczególne prace murarskie.

A jeśli to właśnie Ty świadczysz usługi murarskie, sprawdź najnowsze zlecenia!

Opublikowano: 29 października 2021 


Nawet 15 GW łącznej mocy zainstalowanej w fotowoltaice w 2025 roku

Nawet 15 GW łącznej mocy zainstalowanej w fotowoltaice w 2025 roku

Eksperci Instytutu Energetyki Odnawialnej szacują, że już w 2025 roku moc wszystkich zainstalowanych źródeł fotowoltaicznych ma sięgnąć nawet 15 GW. Na koniec marca tego roku moc wyniosła blisko 4,5 GW. Rynek fotowoltaiczny rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, dlatego te prognozy są realne.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Nowe prognozy dla polskiej fotowoltaiki. 15 GW w 2025 roku?

Opublikowano: 21 października 2021 


Co warto wiedzieć na temat ocieplenia domu?

Co warto wiedzieć na temat ocieplenia domu?

Masz w planach ocieplenie elewacji domu? Trzy najpopularniejsze materiały ociepleniowe to: wełna mineralna, styropian i pianka poliuretanowa. Czym najlepiej ocieplić dom i jak znaleźć dobrych specjalistów od termoizolacji budynku?

W jednym z naszych najnowszych artykułów odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące ocieplania budynków: Ocieplanie elewacji – porady, ranking 2021, najlepsi specjaliści od ocieplania budynków. Pamiętaj, właściwe ocieplenie domu redukuje koszty zużycia energii. Dowiedz się więcej na temat ocieplenia domu i zadbaj o dobrą izolację cieplną!

Opublikowano: 13 października 2021 


Hotela Bania czeka na kolejnego laureata naszego konkursu!

Hotela Bania czeka na kolejnego laureata naszego konkursu!

Znamy zwycięzcę wrześniowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”. Voucher na pobyt w Hotelu Bania otrzymał Pan Andrzej Nowak.

Pan Andrzej szukał firmy, która wykona kompleksowe prace malarskie. Przez Oferteo znalazł wykonawcę, który profesjonalnie podszedł do tematu. Wybrany fachowiec omówił zakres prac dopiero po ocenie stanu remontowanego pomieszczenia. Prace malarskie zakończył przed czasem i pozostawił po sobie porządek. Nasz laureat docenił również dokładność i staranność wykonania prac malarskich. Kolejne zlecenie powierzy temu samemu wykonawcy.

Gratulujemy świetnego wyboru!

Jeśli również chcesz wygrać weekendowy wyjazd dla dwojga, weź udział w naszym konkursie. Wybierz firmę z Oferteo i opisz, jak wyglądała współpraca, a nagroda może być Twoja.

Opublikowano: 8 października 2021 


Ocieplenie poddasza – praktyczny poradnik

Ocieplenie poddasza – praktyczny poradnik

Planujesz ocieplić poddasze swojego domu? Sprawdź, jakie materiały ociepleniowe możesz wybrać, jak znaleźć dobrych specjalistów od ocieplenia poddasza oraz od czego zależy cena ocieplenia.

Dzięki naszym informacjom i wskazówkom, izolacja poddasza przebiegnie sprawnie! Przeczytaj nasz poradnik: Ocieplenie poddasza – porady, ranking 2021, najlepsze firmy ocieplające poddasze i ciesz się ciepłym domem przez długie lata.

Opublikowano: 6 października 2021 


Drugie życie paneli fotowoltaicznych – recykling modułów PV

Drugie życie paneli fotowoltaicznych – recykling modułów PV

Problem odpadów po instalacjach OZE narasta. AGH współpracuje z firmą technologiczno-badawczą 2loop Tech nad stworzeniem innowacyjnej metody recyklingu paneli fotowoltaicznych. Technologia ma być w 100% ekologiczna, a także – efektywna ekonomicznie.

Więcej informacji na temat innowacyjnej technologii opracowywanej w laboratoriach Akademii Górniczo Hutniczej znajdziesz w artykule: Recykling paneli fotowoltaicznych – powstanie nowa technika utylizacji ogniw?

Opublikowano: 29 września 2021 


Kiedy ruszy trzeci nabór wniosków do programu Mój Prąd?

Kiedy ruszy trzeci nabór wniosków do programu Mój Prąd?

Inwestycja w fotowoltaikę jest sporym wydatkiem, ale nie trzeba całości kosztów pokrywać z własnego budżetu. Można skorzystać z programów dotacyjnych, jednym z nich jest Mój Prąd.

Jeśli planujesz założyć panele fotowoltaiczne, sprawdź, kiedy planowany jest kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach tego programu. Aktualne informacje znajdziesz w naszym artykule: Nabór wniosków do programu Mój Prąd 2021 już w lipcu?.

Opublikowano: 24 września 2021 


E-wniosek o pozwolenie na budowę już od lipca 2021

E-wniosek o pozwolenie na budowę już od lipca 2021

Planujesz budowę domu? Od lipca pozwolenie na budowę załatwisz online! To efekt cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego. Cyfryzacja ma sprawić, że proces ten będzie bardziej przyjazny i otwarty.

W serwisie e-budownictwo można złożyć drogą elektroniczną już 13 formularzy. W lipcu 2021 r. ma rozpocząć się drugi etap, który zakłada właśnie m.in. elektroniczne wnioskowanie o wydanie decyzji pozwolenia na budowę. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Wniosek o pozwolenie na budowę online? Taka możliwość już od lipca!

Opublikowano: 15 września 2021 


Znamy zwycięzcę sierpniowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Znamy zwycięzcę sierpniowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Spośród uczestników konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” co miesiąc wybieramy zwycięzcę, który otrzyma nagrodę w postaci vouchera na pobyt w Hotelu Bania. Laureatem sierpniowej edycji konkursu został Pan Ireneusz Kogut.

Pan Ireneusz szukał firmy oferującej sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Oczekiwał fachowej pomocy, wysokiej jakości komponentów oraz przystępnej ceny. Dzięki Oferteo znalazł kompetentnych fachowców, którzy przygotowali ofertę zgodną z jego oczekiwaniami i sprawnie przeprowadzili montaż systemu PV.

Gratulujemy świetnego wyboru!

Ty również możesz zostać laureatem naszego konkursu. Zasady są proste: złóż zapytanie o oferty firm, wybierz specjalistę z Oferteo i opisz przebieg współpracy. Zapraszamy!

Opublikowano: 10 września 2021 


W czasie pandemii o 30% więcej remontów, niż rok wcześniej

W czasie pandemii o 30% więcej remontów, niż rok wcześniej

Według ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród osób składających zapytania ofertowe na remonty mieszkań i domów, pandemia nie powstrzymała naszych remontowych planów. W 2020 remontowaliśmy o 31% więcej niż w roku poprzednim.

Najczęściej szukaliśmy specjalistów od malowania ścian, potrzebowaliśmy też fachowców od montażu płyt kartonowo-gipsowych, a także elektryków.

Więcej informacji o rynku remontowym w czasie pandemii znajdziesz w artykule: Pandemia i remonty: w 2020 roku remontowaliśmy 31 proc. więcej niż rok wcześniej!

Opublikowano: 8 września 2021 


Remont mieszkania – porady i wskazówki

Remont mieszkania – porady i wskazówki

Planujesz zrobić remont mieszkania lub domu?

Zastanawiasz się, od czego zacząć i gdzie szukać ekipy remontowej?

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszych poradnikach dotyczących remontów mieszkań. Nie czekaj, sprawdź i znajdź najlepszego specjalistę od remontów z Twojej okolicy!

Opublikowano: 1 września 2021 


Wybraliśmy 5 zwycięzców konkursu „Fotowoltaika 2021”

Wybraliśmy 5 zwycięzców konkursu „Fotowoltaika 2021”

Zakończyliśmy badanie na temat zapotrzebowania Polaków na fotowoltaikę. W ankiecie zapytaliśmy osoby, które zdecydowały się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych o ich doświadczenia i opinie na ten temat.

Każdy z uczestników badania, który odpowiedział na pytanie konkursowe oraz pozostawił adres e-mail, miał możliwość wygrania jednej z pięciu opasek sportowych Xiaomi Mi Band 6. Pytanie konkursowe brzmiało: “Co poradziliby Państwo osobom, które myślą o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych?”. Komisja konkursowa wybrała 5 najciekawszych spośród nadesłanych odpowiedzi oraz przyznała nagrody ich autorom.

Jest nam bardzo miło ogłosić, że opaski Xiaomi Mi Band 6 otrzymują: Pani Bożena Barańska, Pan Jarosław Gronowski, Pani Krystyna Dyszlewska, Pan Michał Żółty i Pan Rafał Kurowski.

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy także pozostałym uczestnikom, którzy wzięli udział w naszym badaniu, za poświęcony czas. Na podstawie odpowiedzi zebranych w badaniu przygotujemy raport. O jego publikacji poinformujemy w naszych social mediach.

Opublikowano: 24 sierpnia 2021 


Co warto wiedzieć o tynkowaniu elewacji?

Co warto wiedzieć o tynkowaniu elewacji?

Tynki zewnętrzne mają chronić ściany domu przed czynnikami atmosferycznymi i zdobić elewację. Jak tynkować elewację, jaki rodzaj tynku wybrać i gdzie szukać najlepszych fachowców?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tynkowaniu elewacji znajdziesz w naszym najnowszym poradniku: Tynkowanie elewacji – porady, ranking 2021, najlepsi tynkarze. Przeczytaj i wybierz najlepszego tynkarza!

Opublikowano: 20 sierpnia 2021 


Mamy zwycięzcę lipcowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Mamy zwycięzcę lipcowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Szczęśliwym laureatem lipcowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” został Pan Marcin Pietrasik. Otrzymał nagrodę w postaci vouchera na pobyt w Hotelu Bania.

Pan Marcin szukał firmy, która zaprojektuje dom parterowy z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku. Dzięki Oferteo znalazł wykonawcę, który sprawnie przygotował projekt. Nasz zwycięzca docenił dostosowanie rozwiązań do potrzeb, szybki i pomocny kontakt z firmą oraz natychmiastowe rozwiązywanie problemów.

Gratulujemy świetnego wyboru!

Wybierz firmę z Oferteo i również weź udział w naszym konkursie. Co miesiąc masz nową szansę na wygraną!

Opublikowano: 10 sierpnia 2021 


Nieustanny wzrost ceny materiałów budowlanych

Nieustanny wzrost ceny materiałów budowlanych

Ceny materiałów budowlanych są coraz wyższe - nie jest to dobra wiadomość dla osób, które chcą zbudować dom. Dodatkowo z dniem 30 grudnia 2020 wszedł w życie Standard WT 2021.

Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie nowe i modernizowane domy mają być energooszczędne bądź pasywne. To również podnosi koszt budowy!

O ile procent i dlaczego ceny materiałów budowlanych poszły w górę? Wszystkie niezbędne informacje w naszym newsie: Ceny materiałów budowlanych coraz wyższe!

Opublikowano: 30 lipca 2021 


Wyłoniliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Wyłoniliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

W czerwcu voucher na pobyt w Hotelu Bania trafił do rąk Pana Marka Antoniusza.

Pan Marek szukał firmy przeprowadzkowej w celu transportu mebli i sprzętów do nowego mieszkania. Dzięki Oferteo znalazł specjalistę, który zapewnił usługi przeprowadzkowe na najwyższym poziomie. Nasz zwycięzca docenił możliwość ustalenia całkowitego kosztu przeprowadzki oraz dobre zabezpieczenie przedmiotów na czas przewozu. Dużym plusem był również świetny kontakt z wykonawcą.

Serdecznie gratulujemy dobrego wyboru!

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie! Wybierz firmę z Oferteo i opisz, jak wyglądała współpraca z wykonawcą, a nagroda może być Twoja.

Opublikowano: 9 lipca 2021 


Poradnik o instalacjach elektrycznych

Poradnik o instalacjach elektrycznych

Jakie usługi elektryczne można zlecić dobremu elektrykowi? Gdzie szukać najlepszych fachowców od elektryki?

Wszystkie informacje i odpowiedzi na pytania dotyczące montażu elektryki znajdziesz w naszych poradnikach o elektrykach i instalacjach elektrycznych. Sprawdź i wybierz wykonawcę usług elektrycznych z rankingu najlepszych fachowców od elektryki w Twoim mieście!

Opublikowano: 18 czerwca 2021 


Majowa edycja "Wybierz firmę z Oferteo" rozstrzygnięta

Majowa edycja "Wybierz firmę z Oferteo" rozstrzygnięta

Pan Zbigniew Kowalczuk zostaje kolejnym zwycięzcą naszego konkursu i otrzymuje voucher do Hotelu Bania.

Pan Zbigniew poszukiwał w Oferteo usług cykliniarskich. Znalazł firmę, która wykonała zakres prac terminowo, sprawnie i świetnie jakościowo. Przygotowała również pisemny opis konserwacji podłogi z rozpiską płynów.

Gratulujemy wyboru świetnej firmy!

Chcesz wygrać weekend w górach? Złóż zapytanie, opowiedz nam o współpracy z wybraną firmą.

Opublikowano: 10 czerwca 2021 


Ogrzewanie bez węgla? PEP 2040

Ogrzewanie bez węgla? PEP 2040

Na początku lutego rząd przyjął uchwałę w sprawie “Polityki energetycznej Polski do 2040 roku”, tzw. PEP2040. Dokument wyznacza kierunki działania państwa w kwestii energetyki na następne 20 lat.

Jednym z filarów jest dążenie do poprawy jakości powietrza w Polsce. Czy to oznacza koniec węgla w Polsce? Odpowiedź znajdziesz w artykule: Polityka energetyczna Polski do 2040. Koniec węgla dzięki PEP 2040?.

Opublikowano: 28 maja 2021 


Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zlikwiduje warunki zabudowy?

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zlikwiduje warunki zabudowy?

Resort rozwoju chce zastąpić dobrze znane „wuzetki” nowym rozwiązaniem. Z czego wynika ta zmiana i jaki dokument przejmie rolę dotychczasowych decyzji o warunkach zabudowy?

Jeśli planujesz budowę domu, powinieneś poznać odpowiedź. Znajdziesz ją w artykule: Warunki zabudowy mają zniknąć. Co powstanie zamiast WZ?.

Opublikowano: 20 maja 2021 


Tytuły Najlepsi 2021 rozdane!

Tytuły Najlepsi 2021 rozdane!

Po raz kolejny wybraliśmy wśród Was najlepszych specjalistów! Ta edycja była naprawdę wyjątkowa - od swoich klientów pozyskaliście ponad 20 000 opinii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym Specjalistom!

Pamiętajcie, że odznakę Najlepsi 2021 możecie wykorzystać bezpłatnie na kilka sposobów, m.in. poprzez dodanie jej na Waszą stronę internetową lub fanpage na Facebooku.

Dzięki temu, Wasi przyszli klienci zobaczą, że jesteście firmą godną zaufania.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i życzymy wielu sukcesów.

Opublikowano: 11 maja 2021 


Wyłoniliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Wyłoniliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

W kwietniu nagroda w postaci vouchera na pobyt w Hotelu Bania trafiła w ręce Pana Łukasza Kornaszewskiego.

Pan Łukasz był zainteresowany usługą projektu, zakupu oraz montażu odkurzacza centralnego. Po złożeniu zapytania w Oferteo znalazł firmę, która podeszła do zlecenia z pełnym profesjonalizmem. Zaprezentowała dostępne technologie i już tego samego dnia przygotowała szkic projektu instalacji centralnego odkurzacza, a następnie sprawnie przeprowadziła montaż.

Gratulujemy świetnego wyboru!

Ty również możesz zostać laureatem naszego konkursu. Wystarczy, że wybierzesz firmę z Oferteo i opiszesz przebieg współpracy. Zachęcamy do udziału!

Opublikowano: 10 maja 2021 


Gdzie powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie Środkowo-Wschodniej?

Gdzie powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie Środkowo-Wschodniej?

W Polsce, a dokładnie w niewielkiej miejscowości na Pomorzu powstanie największa w Europie Środkowo-Wschodniej farma fotowoltaiczna!

Ile energii wyprodukuje nowa elektrownia fotowoltaiczna i dlaczego właśnie teraz planowana jest ta inwestycja?

O wszystkim informujemy w newsie: Największa europejska farma fotowoltaiczna powstanie w Polsce.

Opublikowano: 4 maja 2021 


Zostało tylko 7 dni by zostać Najlepszym 2021!

Zostało tylko 7 dni by zostać Najlepszym 2021!

Wciąż spływają do nas opinie od Waszych Klientów, dlatego przedłużyliśmy czas na ich zbieranie o dodatkowy tydzień! Każda nowa opinia, którą otrzymasz od zadowolonych Klientów, przybliży Cię do tytułu.

Na opinie czekamy do 27 kwietnia

Więcej szczegółów na stronie Wybieramy Najlepszych.

Opublikowano: 20 kwietnia 2021 


Państwo dofinansowuje ¾ instalacji fotowoltaicznych

Państwo dofinansowuje ¾ instalacji fotowoltaicznych

Zakładając fotowoltaikę, można starać się o dotację od państwa. Polacy chętnie korzystają z tej możliwości. Zgodnie z wynikami naszego raportu, aż trzy czwarte instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju jest dofinansowanych z rządowych programów.

Jakie programy dotacyjne są dziś dostępne i czy istnieją inne sposoby sfinansowania fotowoltaiki? Wszystkie informacje znajdziesz w newsie: 75 procent instalacji fotowoltaicznych dofinansowanych przez państwo.

Opublikowano: 15 kwietnia 2021 


ABC budowy domu

ABC budowy domu

Ile kosztuje budowa domu? Jakie materiały budowlane wybrać? Kiedy zacząć budowę? Jak wyglądają poszczególne etapy budowy?

Wszystkie informacje i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w naszych najnowszych poradnikach o budowie domu.

Sprawdź, jeśli planujesz budowę lub jesteś w jej trakcie i poznaj najważniejsze wskazówki!

Opublikowano: 13 kwietnia 2021 


Znamy kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Znamy kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

W marcu voucher na pobyt w Hotelu Bania otrzymał Pan Krystian Kamiński.

Pana Krystiana interesowała usługa zakupu i montażu klimatyzatora montowanego pod sufitem. Dzięki Oferteo znalazł firmę, która zapewniała kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Nasz szczęśliwy zwycięzca docenił konkretność, słowność, punktualność i profesjonalne doradztwo fachowców. Koszt klimatyzacji okazał się niższy od zakładanego o 1500 zł.

Gratulujemy dobrego wyboru!

Jeśli również chcesz wygrać w naszym konkursie, wybierz ofertę firmę z Oferteo i opisz, jak wyglądała współpraca z wykonawcą. Nagroda może być Twoja!

Opublikowano: 9 kwietnia 2021 


Konkurs „Opowiedz o cenach fotowoltaiki 2021” rozstrzygnięty

Konkurs „Opowiedz o cenach fotowoltaiki 2021” rozstrzygnięty

Zakończyliśmy badanie na temat cen fotowoltaiki wśród specjalistów z tej branży. Jego celem było przedstawienie zainteresowanym osobom szacunkowych kosztów montażu paneli słonecznych w poszczególnych województwach i wybranych miastach Polski. Badanie zorganizowaliśmy wspólnie z serwisem budowlanym Murator.pl.

W ankiecie zadaliśmy specjalistom dodatkowe pytanie: “Jak pandemia wpłynęła na politykę cenową Twojej firmy?”. Spośród nadesłanych odpowiedzi komisja wybrała 5 najciekawszych i nagrodziła ich autorów.

Z przyjemnością ogłaszamy, że opaski Xiaomi Mi Band 5 otrzymują: Pan Adam Arciuch, Pan Jarosław Techman, Pani Milena Opalińska, Pan Paweł Jakimowicz i Pan Szymon Malinowski.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom badania za poświęcony czas. Pragniemy poinformować, że każdy uczestnik zostanie powiadomiony o miejscu publikacji raportu na temat cen w serwisie Murator i/lub Oferteo oraz otrzyma dostęp do wydawnictw Muratora on-line dla profesjonalistów.

Opublikowano: 2 kwietnia 2021 


Otrzymaj tytuł "Najlepsi 2021" w Twojej branży i powiecie

Otrzymaj tytuł "Najlepsi 2021" w Twojej branży i powiecie

Uruchamiamy Ranking Najlepszych Firm w 2021 w Twojej branży i powiecie!

Każda nowa opinia, którą otrzymasz od zadowolonych Klientów, przybliży Cię do tytułu Najlepsi 2021.

Na opinie czekamy do 20 kwietnia.

Skorzystaj z Narzędzia do zbierania opinii - podaj w nim adresy mailowe, na które wyślemy w Twoim imieniu prośby o dodanie opinii lub też skopiuj link i przekaż go swoim Klientom.

Udział w rankingu jest BEZPŁATNY!

Więcej szczegółów na stronie Wybieramy Najlepszych.

Przykładowe branże i powiaty oraz laureaci tytułu "Najlepsi 2020":

1. https://www.oferteo.pl/domy-szkieletowe/wroclaw#Najlepsi

2. https://www.oferteo.pl/firmy-remontowe/szczecin#Najlepsi

3. https://www.oferteo.pl/ukladanie-kostki-brukowej/kalisz#Najlepsi

Opublikowano: 25 marca 2021 


Ile zapłacimy za prąd? Podwyżka cen prądu w 2021 roku

Ile zapłacimy za prąd? Podwyżka cen prądu w 2021 roku

W 2021 roku prąd znowu zdrożał. Musimy przygotować się na wyższe rachunki za prąd. O ile więcej zapłacimy za energię elektryczną? Czy da się w jakiś sposób uniknąć tej podwyżki?

Znamy odpowiedzi na wszystkie te pytania. Znajdziesz je w artykule: Podwyżka cen prądu w 2021: fotowoltaika receptą na wyższe ceny?

Opublikowano: 15 marca 2021 


Voucher za luty został rozdany!

Voucher za luty został rozdany!

Zakończyliśmy lutową edycję konkursu "Wybierz firmę z Oferteo". Voucher do Hotelu Bania trafia to Pani Olgi Białozyt, która potrzebowała pilnej pomocy w pozbyciu się szkodników z mieszkania.

Pani Olga ostatecznie wybrała firmę, która przekonała ją ceną i inteligentna rozmowa. Zlecenie zostało wykonane szybko, porządnie i skutecznie.

Gratulujemy!

Czy chcesz wygrać weekend w Hotelu Bania? Złóż zapytanie i opowiedz nam o współpracy z wybraną firmą.

Opublikowano: 10 marca 2021 


Sprawdź nowe przepisy dotyczące energooszczędności budynków!

Sprawdź nowe przepisy dotyczące energooszczędności budynków!

Od stycznia 2021 obowiązują nowe wymogi dotyczące energooszczędności budynków. Standard WT 2021 określa dopuszczalne wartości przenikania ciepła dla poszczególnych przegród budynku. Jeśli planujesz budowę domu bądź modernizację lub rozbudowę już istniejącego budynku, musisz dostosować się do aktualnych norm!

Więcej informacji znajdziesz w newsie: Nowy standard WT 2021 już obowiązuje! Co się zmieniło?

Opublikowano: 5 marca 2021 


Rośnie liczba inwestycji w mikroinstalacje PV

Rośnie liczba inwestycji w mikroinstalacje PV

Zainteresowanie Polaków mikroinstalacjami PV ciągle rośnie! Raport stowarzyszenia branży fotowoltaicznej SolarPower Europe wskazuje, że Polska zajmuje 4 miejsce pod względem inwestycji w PV. Co więcej, w 2020 moc zainstalowana fotowoltaiki wzrosła o 259%.

Więcej informacji o rekordowym zainteresowaniu fotowoltaiką w 2020 roku znajdziesz w naszym newsie.

Opublikowano: 25 lutego 2021 


Sprawdź, co dzieje się w branży budowlanej!

Sprawdź, co dzieje się w branży budowlanej!

Jak zmienia się branża budowlana? Jakie są nowoczesne rozwiązania w budownictwie? Sektor budowlany w Polsce szybko się rozwija – warto go śledzić, zwłaszcza kiedy planujesz budowę domu.

Przekazujemy bieżące informacje z rynku budowlanego. Sprawdzaj naszą stronę regularnie, aby nie przegapić najnowszych wiadomości i ciekawostek ze świata budownictwa!

Opublikowano: 22 lutego 2021 


Opaski Xiami Mi Band 5 trafią do zwycięzców konkursu „Opowiedz o swojej budowie 2021”

Opaski Xiami Mi Band 5 trafią do zwycięzców konkursu „Opowiedz o swojej budowie 2021”

Zakończyliśmy badanie preferencji budowlanych Polaków za pomocą ankiety „Opowiedz o swojej budowie 2021”.

Spośród uczestników wybraliśmy 3 zwycięzców, którzy najciekawiej odpowiedzieli na tegoroczne pytanie konkursowe: „Co zrobiliby Państwo inaczej, mając szansę jeszcze raz przejść przez cały proces budowy?”

Z wielką przyjemnością informujemy, że opaski Xiaomi Mi Band 5 otrzymują: Pani Małgorzata Bocian, Pan Amadeusz Jakóbczak i Pani Dominika Jelonek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom badania za poświęcony czas. Już niedługo poinformujemy o wynikach naszego badania w postaci corocznego raportu.

Opublikowano: 19 lutego 2021 


Bądź na bieżąco z nowościami z branży fotowoltaicznej!

Bądź na bieżąco z nowościami z branży fotowoltaicznej!

Zastanawiasz się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej w swoim domu? Z jakich programów dotacyjnych możesz skorzystać? Jakie są najnowsze trendy w fotowoltaice?

Śledzimy najnowsze informacje i co tydzień publikujemy aktualności z branży fotowoltaicznej! Tylko u nas najświeższe wiadomości ze świata fotowoltaiki.

Bądź na bieżąco!

Opublikowano: 17 lutego 2021 


Mamy kolejnego zwycięzcę naszego konkursu!

Mamy kolejnego zwycięzcę naszego konkursu!

Rozstrzygnęliśmy styczniową edycję konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”. Tym razem nagrodę w postaci vouchera na pobyt w Hotelu Bania otrzymała Pani Magdalena Grzesik.

Pani Magdalena szukała przez Oferteo firmy, która wykona szafę wnękową na wymiar. Już tego samego dnia znalazła fachowca z profesjonalnym podejściem na każdym etapie zlecenia. Wykonawca punktualnie stawił się na pomiar, ustalił wygląd szafy i błyskawicznie przygotował projekt. Współpraca z firmą przebiegała bardzo pomyślnie, a efektem jest szafa na wymiar doskonale dopasowana do oczekiwań i potrzeb Pani Magdaleny.

Gratulujemy rewelacyjnego wyboru!

Ty również masz szansę wygrać weekend dla dwojga w Hotelu Bania **** Thermal & Ski. Złóż zapytanie i opisz, jak wyglądała współpraca z wybraną firmą, a być może kolejna nagroda trafi właśnie w Twoje ręce.

Opublikowano: 10 lutego 2021 


Bierzemy coraz wyższe kredyty hipoteczne na zakup mieszkania

Bierzemy coraz wyższe kredyty hipoteczne na zakup mieszkania

COVID-19 nie zatrzymał wzrostu cen lokali mieszkalnych na rynku pierwotnym. Wyższe ceny nieruchomości mają bezpośredni wpływ na kwotę kredytów hipotecznych.

Spodziewano się, że ceny nieruchomości na skutek epidemii koronawirusa spadną o nawet 20-30%. Jednak mieszkania nie potaniały – widoczny jest stały, nieco spowolniony trend wzrostowy.

W związku z wyższymi cenami lokali mieszkalnych bierzemy coraz większe kredyty hipoteczne. Dane z naszego badania wskazują, że o 37% wzrósł odsetek osób, które zaciągnęły kredyt na kwotę od 301 do 500 tys. zł. Zainteresowanie niższymi kredytami spadło. O ile w 2019 roku aż 65% zobowiązań zabezpieczonych hipoteką dotyczyło kwoty między 101 a 300 tys. zł, w roku 2020 było już tylko 47% takich kredytów.

Więcej informacji na temat cen mieszkań 2020 i kredytów hipotecznych znajdziesz w naszym raporcie.

Opublikowano: 29 stycznia 2021 


Grudniowa edycja konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” rozstrzygnięta!

Grudniowa edycja konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” rozstrzygnięta!

Znamy już kolejnego zwycięzcę konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”. W tym miesiącu voucher na pobyt w Hotelu Bania otrzymała Pani Elwira Łuszczyńska.

Pani Elwira szukała specjalisty, który wykona i zamontuje balustrady. Przez Oferteo znalazła fachowca, który służył profesjonalną poradą w doborze materiałów, a także zaoferował konkurencyjną cenę i zagwarantował szybki termin realizacji. Szczęśliwa zwyciężczyni zdecydowała się nawet na poszerzenie zakresu prac i zamówiła dodatkową balustradę na schody wejściowe.

Serdecznie gratulujemy świetnego wyboru!

Ty też możesz wygrać weekend dla dwojga w Hotelu Bania **** Thermal & Ski. Wystarczy, że złożysz zapytanie i opiszesz, jak wyglądała współpraca. Atrakcyjne nagrody czekają!

Opublikowano: 8 stycznia 2021  Archiwum


 • Jest z nami 653 686 firm
  z całej Polski

 • Nasi Klienci otrzymali
  już 18 079 318 ofert

 • Zdobyliśmy już 9 979 266 Klientów dla naszych firm


Oferteo - Strona Tygodnia Wprost

"Oferteo.pl ułatwia użytkownikom wzajemny kontakt, oszczędzając czas, który musieliby poświęcić na poszukiwanie dostawcy."