Nowości

Komu powierzamy opiekę nad dzieckiem? Polacy preferują nianie przed czterdziestką – analiza Oferteo.pl

Komu powierzamy opiekę nad dzieckiem? Polacy preferują nianie przed czterdziestką – analiza Oferteo.pl

Komu powierzamy opiekę nad dzieckiem? Oferteo.pl przyjrzało się temu tematowi bliżej. Przeanalizowano wszystkie zlecenia z kategorii Nianie, które zlecający zamieszczali od stycznia do sierpnia 2022 roku. Jak wynika z przeprowadzonego badania:

 • ​aż 78% rodziców szukało niani w wieku 31–40 lat;
 • opieka nad dzieckiem odbywała się głównie w miejscu zamieszkania dziecka (67% zleceń);
 • nianie pracowały przeważnie w godzinach 12:00-15:00 (54% zleceń);
 • zlecenia dotyczyły zazwyczaj opieki nad jednym dzieckiem (blisko 71% zleceń);
 • najczęściej poszukiwane były osoby na stałe (54% zleceń);
 • 23% wszystkich zapytań z tej kategorii stanowiły zlecenia z możliwością zatrudnienia na pełny etat;
 • 43% zleceń na usługi niani odnosiło się do niemowlęcia;
 • najczęściej podawaną czynnością (jako obowiązkową) była zmiana pieluch (39% zleceń).

Opublikowano: 11 stycznia 2023 


Konkurs „Wybierz firmę z Oferteo” ma kolejnego laureata!

Konkurs „Wybierz firmę z Oferteo” ma kolejnego laureata!

Grudniowa edycja konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” za nami. W tym miesiącu nagrodziliśmy Pana Arkadiusza, który za pośrednictwem Oferteo znalazł fachowca od remontu łazienek.

Firma ALPACA, z którą współpracował Pan Arkadiusz, wykazała się bardzo dużym profesjonalizmem i terminowością. Szczęśliwy zwycięzca docenił również atrakcyjny koszt remontu mieszkania. Z naszym laureatem dzielimy radość z dobrze wykonanej pracy, a firmie ALPACA życzymy kolejnych owocnych realizacji!

Pan Arkadiusz otrzymał od nas voucher dwuosobowy na pobyt w Hotelu Bania. Jeśli Ty również chcesz wygrać, złóż zapytanie ofertowe i odpowiedz nam o współpracy z wybranym wykonawcą. Zapraszamy!

Opublikowano: 11 stycznia 2023 


Kto wygrał w konkursie „Wybierz firmę z Oferteo”? Sprawdź!

Kto wygrał w konkursie „Wybierz firmę z Oferteo”? Sprawdź!

„Polecam pana Maćka w 100%, wspaniały i konkretny człowiek! Wykonał taras oraz wszystkie dodatkowe prace, które wymyśliliśmy w międzyczasie...” – tym zdaniem rozpoczyna się opinia, którą doceniliśmy w listopadowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”. Słowami uznania dla wykonawcy tarasu podzieliła się z nami pani Marta.

Pani Marta otrzymała od nas nagrodę w postaci vouchera na weekend dla dwóch osób w Hotelu Bania. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku.

Zapraszamy kolejne osoby do składania zapytań na Oferteo.pl, krótkiego opisu wykonanych prac i oceny wybranego wykonawcy!

Opublikowano: 9 grudnia 2022 


Konsumencki lider jakości 2022

Konsumencki lider jakości 2022

Z nieukrywaną dumą ogłaszamy, że portal Oferteo.pl został wybrany przez konsumentów jako najlepszy serwis dla zleceniodawców i wykonawców w branży budowalnej. Tym samym otrzymaliśmy złote godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2022!

W ramach plebiscytu przeprowadzone zostało badanie na próbie przeszło 14 tysięcy respondentów. Wyniki wskazują, że możemy cieszyć się najwyższym poziomem rozpoznawalności. Blisko 70% ankietowanych zadeklarowało, że poleciłoby Oferteo.pl jako narzędzie do znalezienia fachowca w internecie. Wśród uzasadnień takiej postawy znalazły się między innymi opinie, że korzystanie z naszego serwisu jest szybkie i bezproblemowe.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom za zaufanie i pomoc w zdobyciu nagrody. Jesteśmy dumni z faktu, że Oferteo.pl na stałe wpisuje się w krajobraz polskiej branży budowlanej. Wyróżnienie to stanowi dla nas motywację do dalszej pracy, która zawsze będzie miała na celu dobro użytkowników naszego portalu.

Opublikowano: 8 grudnia 2022 


Konkurs „Wybierz firmę z Oferteo” – rozstrzygnięty!

Konkurs „Wybierz firmę z Oferteo” – rozstrzygnięty!

Październikowa edycja konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” dobiegła końca. Jak co miesiąc, zlecający chętnie wypowiadali się na temat współpracy z wykonawcami. Jedną z takich opinii – oczywiście nagrodziliśmy.

Nagroda w postaci vouchera na weekend dla dwóch osób w Hotelu Bania powędrowała do pana Marcina Sitka, który szukał specjalisty od ogrzewania podłogowego. Wybrana firma – zdaniem pana Marcina – starannie wykonała frezowanie (i inne prace), profesjonalnie doradzała i chętnie odpowiadała na zadane jej pytania.

Żeby wygrać, trzeba grać! Dlatego złóż zapytanie, napisz kilka zdań na wizytówce firmy wykonawczej i czekaj na telefon od nas!

Opublikowano: 10 listopada 2022 


Rośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe w Polsce

Rośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe w Polsce

Oferteo przeprowadziło badanie, którego celem była analiza zapotrzebowania na usługi transportowe w Polsce w pierwszych trzech kwartałach 2021 i 2022 roku. Jak wynika z tej analizy – mimo wzrostu cen paliwa, transportu oraz inflacji – cały czas rośnie popyt na tego typu usługi.

Transport krajowy i zagraniczny – co się zmieniło od 2021 roku?

Transport krajowy:

 • wzrost liczby zleceń o 6%,
 • materiały sypkie najczęściej przewożonym towarem – wzrost o 19%,
 • 44% wszystkich zleceń dotyczyło transportu wewnątrz województw – najwięcej odnotowano w województwach mazowieckim i śląskim.

Transport zagraniczny:

 • wzrost liczby zleceń o 4%,
 • wzrost udziału przesyłek towarów na paletach o 5%,
 • najwięcej zleceń zrealizowano z Polski do Niemiec – 40% wszystkich zamówień.

Opublikowano: 4 listopada 2022 


Laureatem wrześniowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” zostaje…

Laureatem wrześniowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” zostaje…

Kolejna edycja konkursu „Wybierz firmę z Oferteo” za nami. W tym miesiącu za swoją opinię nagrodzona zostaje pani Joanna Śleboda, która za pośrednictwem naszego serwisu szukała firmy transportowej.

Pani Joanna doceniła kulturę osobistą pracowników firmy oraz ich staranność i dbałość o wszystkie sprzęty i meble z całego domu.

W ręce laureatki złożyliśmy voucher na weekend dla dwóch osób w Hotelu Bania. Jeśli też chcesz spróbować swoich sił w konkursie, złóż zapytanie i opowiedz nam o współpracy z wybranym wykonawcą, a być może tym razem nagroda powędruje właśnie do Ciebie!

Pani Joannie jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami!

Opublikowano: 10 października 2022 


Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny jest potrzebny w 2022 roku?

Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny jest potrzebny w 2022 roku?

Obecnie banki oczekują od kredytobiorców jak najwyższego wkładu własnego – przynajmniej na poziomie 20%. Jednak są też banki, które umożliwiają otrzymanie kredytu hipotecznego przy wkładzie własnym wynoszącym 10%, np. poprzez dodatkowe zabezpieczenie spłaty. Wykaz takich banków zamieściliśmy w naszym poradniku: "Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny jest potrzebny w 2022 roku?"

Kliknij poniższy odnośnik do poradnika i dowiedz się jeszcze więcej:

 • Co oprócz gotówki może być wkładem własnym do kredytu hipotecznego?
 • W jaki sposób można pozyskać kredyt hipoteczny, nie posiadając wkładu własnego?
 • Jak samodzielnie obliczyć wkład własny do kredytu hipotecznego?

Opublikowano: 10 października 2022 


Ogłoszenie wyników konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Ogłoszenie wyników konkursu „Wybierz firmę z Oferteo”!

Nastał wrzesień, a wraz z nim nadszedł czas na ogłoszenie wyników sierpniowej edycji konkursu „Wybierz firmę z Oferteo.” Tym razem los uśmiechnął się do pani Marzeny Jessy, która za pośrednictwem Oferteo szukała wykonawcy schodów drewnianych.

Pani Marzena jest zadowolona z wyboru firmy, którą doceniła za dokładność, precyzyjne pomiary i terminowy czas realizacji. My postanowiliśmy docenić panią Marzenę, wręczając jej voucher do Hotelu Bania!

Co miesiąc rozdajemy nagrody! Ty również możesz dołączyć do wygranych – złóż zapytanie, wybierz specjalistę, a po zakończeniu prac podziel się opinią na temat współpracy.

Czekamy na zgłoszenia!

Opublikowano: 9 września 2022 


Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu: Usługi Transportowe

Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu: Usługi Transportowe

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu, organizowanego przy okazji ankiety o usługach transportowych w 2022 roku, został Pan Krzysztof Mróz.

W nagrodę otrzyma alkomat AlcoSense Excel. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy bezpiecznych podróży!

Opublikowano: 2 września 2022  Archiwum


 • Jest z nami 563 887 firm
  z całej Polski

 • Nasi Klienci otrzymali
  już 13 624 391 ofert

 • Zdobyliśmy już 7 408 194 Klientów dla naszych firm


Oferteo - Strona Tygodnia Wprost

"Oferteo.pl ułatwia użytkownikom wzajemny kontakt, oszczędzając czas, który musieliby poświęcić na poszukiwanie dostawcy."