Fotowoltaika

Fotowoltaika blisko Ciebie, 2020

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która nie tylko powinna się zwrócić, ale także przynieść realne zyski. Z naszego poradnika dowiesz się jak działa fotowoltaika, kiedy się opłaca oraz jak otrzymać oferty najlepszych specjalistów z Twojej okolicy. Pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję dla Ciebie!

Co to jest fotowoltaika?

Nazwa „fotowoltaika” pochodzi z połączenia dwóch słów: photo – oznaczające światło, oraz volt – oznaczające jednostkę pomiaru napięcia prądu. Często zamiennie używa się dla określenia fotowoltaiki skrótu PV. Fotowoltaika jest dziedziną nauki oraz obszarem z dziedziny gospodarki, który zajmuje się pozyskiwaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Promienie światła słonecznego są przetwarzane na prąd poprzez wykorzystanie zjawiska fotowoltaicznego. To właśnie energia słoneczna jest zaliczana do jednych z najbardziej potężnych źródeł energii. Dzięki fotowoltaice możemy wykorzystać jej potencjał - jest ona tak stworzona, że umożliwia absorpcję promieniowania słonecznego, a także zamianę części tej energii na energię elektrycznych. Moduły fotowoltaiczne składają się z ogniw, które bezpośrednio zamieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Kiedy promieniowanie słoneczne pada na ogniwo, fotony wybijają elektrony i powstaje różnica potencjałów sprawiająca, że przepływa prąd stały. Zestaw fotowoltaiczny nie potrzebuje jasnego światła aby działać – produkuje on energię także w pochmurne dni. Fotowoltaika to czysta energia, perspektywiczna inwestycja, prosta kalkulacja przychodów, a także trwałość, elastyczność i innowacyjność, innymi słowy - bezpieczna lokata kapitału.

Warto podkreślić, że panele fotowoltaiczne są często mylone z kolektorami słonecznymi. Mimo że oba systemy wykorzystują energię słoneczną oraz są do siebie podobne z wyglądu i sposobu instalacji, to przetwarzają one energię na dwa różne sposoby. Fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego przede wszystkim na energię elektryczną, natomiast kolektory słoneczne wykorzystują promieniowanie słoneczne w celu wytworzenia ciepła.

Top 10 najlepszych specjalistów od fotowoltaiki

Fotowoltaika

Wybranie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci PV Instalator Polska Grupa PVGE Sp z oo - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii energii odnawialnej działający w rejonie Tarnowa, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

Poznań

Natural Energy PL Sp. z o.o.

Szukając instalacji fotowoltaicznych trafisz na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Natural Energy PL Sp z oo przebije je wszystkie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Opłacalne Panele Słoneczne

Zabierzów

SOLEO PV
Zdzisław Ż.

Wszechstronna opinia o oferowanym produkcie przekazana w formie pisemnej omówiona szczegółowo, co spowodowało zmianę decyzji inwestora odnośnie falownika na lepszy.

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie powiatu Lublin, więc jeśli szukasz tanich ogniw fotowoltaicznych to bezzwłocznie poznaj Synteza Odnawialne Źródła Energii. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Topcoat S.C.

Warszawa
Elżbieta M.

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą. Prowadziłam rozmowy z firmami z mojego rejonu (łódzkie) i miałam wiele wątpliwości. Od pierwszej naszej rozmowy do podpisania umowy upłynęło dosłownie kilka godzin z uwagi na wiedzę, kompetencje, otwartość na klienta właścicieli firmy. Co mnie przekonało? Bardzo dobre materiały, bardzo przystępne ceny w stosunku do jakości materiałów, krótkie terminy realizacji, trzyletnia gwarancja na usługę. Mój przypadek był szczególny gdyż wokół domu rosną wysokie drzewa. Wcześniej usłyszałam, że muszę drzewa wyciąć tu szybko znaleziono rozwiązanie. Należy też koniecznie podkreślić rzetelność wykonania i sprawność działania oraz dbałość o szczegóły i estetykę. To wszystko sprawiło, że uważam

Ekodel Sp. z o.o.

Kościerzyna
Grażyna R.

Zarówno przez telefon jak i na żywo panowie rzeczowi, otwarci i sympatyczni. Widać, że pasjonują się tym co robią. Wyjaśnili wszystkie moje wątpliwości dotyczące strony technicznej różnych podzespołów. Szybko przygotowana kalkulacja dla mojego domu, w kliku wariantach. Budzą zaufanie.

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

Kraków

Zielona Firma Sp. z o.o.
Aleksander Ł.

Ofertę mocy skorygowałem za ich namową w górę. Inwerter jednofazowy zmieniony na trójfazowy. Wyjaśniono mi celowość takich zmian w świetle uzyskania najlepszych efektów energetycznych. Bardzo fachowy kontakt ze mną, wyczerpujące wyjaśnienia, otrzymałem wielowariantowe oferty. Oferta zdecydowanie najlepsza jeśli chodzi o stosunek jakości proponowanych urządzeń do ceny.

Klient, który szuka paneli fotowoltaicznych winien niezwłocznie zgłosić się do Salon Buderus TOP PARTNER i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Solidna energia odnawialna to specjalność ekipy z firmy Energia Taniej Sp z oo - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Extra Energia Sp. z o.o.

Bielsko-Biała

Planujesz nabycie paneli słonecznych i nie podjąłeś decyzji o wyborze dostawcy? Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Dołącz do naszych Sprzedawców Paneli Fotowoltaicznych

Działasz na rynku jako Sprzedawca Paneli Fotowoltaicznych i szukasz nowych Klientów?
Załóż konto i realizuj potrzeby zainteresowanych Klientów z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Gdzie montuje się panele fotowoltaiczne?

Efektywne wykorzystanie energii słonecznej do wytworzenia prądu elektrycznego w panelach fotowoltaicznych wymaga zapewnienia możliwie długotrwałego i niezakłóconego dopływu promieniowania świetlnego. Farmy fotowoltaiczne najczęściej umiejscowione zostają na otwartym terenie, bezpośrednio na ziemi lub wysięgnikach. W przypadku przydomowych instalacji fotowoltaicznych możliwości jest więcej. Optymalnym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich na otwartej przestrzeni z ukierunkowaniem na południe i z kątem nachylenia 30-45°, przy czym zmniejszenie kąta nachylenia nie powoduje tak dużego obniżenia wytwarzanej mocy jak znaczne jego zwiększenie, np. ustawienie do pionu na elewacji daje spadek nawet o ponad 30%. Idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na skośnym dachu, skierowanym na południe. Wówczas jednocześnie pozostają one dobrze nasłonecznione i nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Montaż instalacji fotowoltaicznej w innych miejscach również może być opłacalny. Dzięki zastosowaniu wysięgników instalacja fotowoltaiczna może zostać zainstalowana na dachu płaskim, ogrodzeniu, strukturach niemieszkalnych lub bezpośrednio na ziemi.

Czemu warto inwestować w fotowoltaikę?

Fotowoltaika ma wiele zalet, a z wykorzystania darmowej i odnawialnej energii słońca za jej pomocą płynie wiele korzyści. Panele fotowoltaiczne zapewniają ponad 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd. W związku z tym, opłacalność paneli fotowoltaicznych stale rośnie. Ceny energii wzrastają, więc rentowność inwestycji będzie rosła z czasem. Z fotowoltaiką miesięczne rachunki za prąd wyniosą max 10-30 złotych (opłaty stałe + podatki). Okres zwrotu to jakieś 7-9 lat, a potem przez kolejne 16-20 lat mamy prąd za darmo. Osoby, które zastanawiają się czy fotowoltaika się opłaca powinny wziąć pod uwagę to, że panele słoneczne nie generują kosztów związanych z eksploatacją instalacji. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu. Ponadto, dostępne są liczne programy dofinansowujące inwestycję związane z realizacją instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym, co obniża koszty, jakie muszą ponieść konsumenci.

Panele fotowoltaiczne to również ukłon w stronę ekologii. Dzięki instalacji fotowoltaicznej dbamy o środowisko, gdyż panele nie produkują dymu i nie zanieczyszczają otoczenia. Panele fotowoltaiczne to systemy zero-emisyjne, co oznacza, że w takcie produkcji energii nie emitują szkodliwych związków, gazów cieplarnianych, ani dwutlenku węgla. Ponadto, w przeciwieństwie do generatorów energii z wiatru czy wody, nie wydają żadnych dźwięków i zajmują bardzo mało miejsca.

Aktualne zlecenia typu Kupię Panele Fotowoltaiczne

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne, bud. 201-300m²

Skoki, Wielkopolskie
dodano 2020-06-01
do końca 8 dni

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Powierzchnia dachu: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Liczba osób: 3 Klient szuka ofert na: zakup i ...Pokaż więcej

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²

Izbica, Lubelskie
dodano 2020-06-01
do końca 8 dni

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Klient nie wie Liczba osób: 3-4 Klient szuka ofert na: zakup i montaż systemu Termin skorzystania z ofe...Pokaż więcej

Szukam firmy od pomp ciepła i paneli, bud. do 150m²

Żary, Lubuskie
dodano 2020-06-01
do końca 8 dni

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie wiem Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Powierzchnia dachu: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Liczba osób: 1-2 Klient szuka ofert na: zakup i montaż Rod...Pokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Sprzedawców Paneli Fotowoltaicznych

Kupię panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika 2020 – czy nadal się opłaca?

Z roku na rok instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością – zarówno wśród gospodarstw domowych, jak i dużych obiektów. Świadczyć może o tym choćby wzrastająca liczba specjalistów w tej dziedzinie. Zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania tematem fotowoltaiki, szczególnie jest to wyraźne na licznych forach internetowych. W 2020 roku fotowoltaika z pewnością zyskuje kolejnych klientów. Jedną z przyczyn może być choćby to, że od 2019 roku instalację fotowoltaiczną można odpisać od podatku. Popularne są również liczne dofinansowania fotowoltaiki i dotacje na instalacje.

Według szacunków Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej, nastąpił bardzo duży wzrost zainstalowanych i oddanych do użytku mikroinstalacji. Przyrost mocy w stosunku do roku 2018 wyniósł ponad 300%, natomiast liczba nowych mikroinstalacji PV to już ponad 104 tysiące! Dla porównania, u schyłku roku 2017 było ich niewiele ponad 27 000. Z pewnością wyniki te napawają optymizmem każdego zwolennika produkcji czystej energii, a także mogą wpłynąć pozytywnie na każdego potencjalnego konsumenta, który zastanawia się nad własną instalacją.

Rok 2020 w Polsce to czas paneli fotowoltaicznych. To przede wszystkim doskonały sposób na realne obniżenie rachunków za prąd oraz niezależność od podwyżek cen energii, które jak wiemy są nieuniknione. To także ekologiczne rozwiązanie dla domów z myślą o czystym środowisku na pokolenia. Posiadanie paneli słonecznych poszerza świadomość ekologiczną użytkownika systemu, a także otaczającego go społeczeństwa.

Warto podkreślić, że opłacalność fotowoltaiki zależy od kilku istotnych czynników. Na szybki zwrot naszej inwestycji mają wpływ ogniwa fotowoltaiczne i moc jaką zastosujemy. Ważne jest, aby instalacja pokryła nasze zapotrzebowanie energetyczne. Kluczową kwestię pełni również odpowiednie rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych. Przy właściwym usytuowaniu pozwolą one na maksymalne wykorzystanie kąta padania promieni.

Specjaliści od fotowoltaiki – na co zwracać uwagę?

Jeśli rozważamy założenie instalacji fotowoltaicznej to najlepiej zgłosić się do specjalistów w swojej okolicy. Profesjonaliści od fotowoltaiki w rzetelny sposób pomogą określić zapotrzebowanie, a także dobiorą najbardziej optymalne rozwiązanie. Dzięki temu, inwestycja będzie opłacalna i szybciej się zwróci. A co najważniejsze, instalacja fotowoltaiczna będzie działała sprawnie, bezawaryjnie i przede wszystkim efektywnie. To właśnie specjaliści działający blisko Ciebie zadbają o odpowiedni montaż instalacji, dostosowany do specyfiki nieruchomości i uruchomią system wraz z przeprowadzeniem pomiarów kontrolnych. Wybór odpowiedniej firmy jest o tyle ważny, że w razie usterki szybko będą mogli służyć pomocą. Dodatkowo, w przypadku chęci rozbudowy lub modernizacji istniejących systemów fotowoltaicznych dostosują je do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Ważną kwestią są również komponenty na jakich pracuje dana firma. Najlepiej, jeśli będzie stawiała przede wszystkim na sprzęt od sprawdzonych producentów o solidnej międzynarodowej marce. W przypadku kluczowych w instalacji fotowoltaicznej paneli fotowoltaicznych, inwertera i zabezpieczeń – ich zbyt niska cena z reguły przekłada się na przyszłe kłopoty. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas porównanie ofert od kilku specjalistów fotowoltaiki w swojej okolicy i wybór najlepszej dla nas opcji!

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jakiego działania oczekujesz?
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i niezobowiązujące.

Niezwykle istotnym elementem w wyborze firmy sprzedającej instalacje fotowoltaiczne jest kompleksowość ich oferty w kontekście taniego finansowania. Zdarza się, że specjaliści od fotowoltaiki mają umowy z bankami, dzięki którym jest możliwość otrzymania finansowania na poziomie niższym niż 5% RRSO na 10 lat. To doskonała opcja dla klientów, którzy nie mają wystarczającej gotówki, a chcieliby założyć instalację. W takiej sytuacji instalacja fotowoltaiczna sama się spłaca, a właściciel gospodarstwa domowego zamiast płacić rachunki za prąd spłaca ratę kredytu. Koniecznie sprawdź ofertę specjalistów od fotowoltaiki blisko Ciebie i porównaj oferty firm w swojej okolicy! Liczba zadowolonych klientów, a przede wszystkim ich wiarygodność jest wizytówką każdej firmy, również w branży fotowoltaicznej. Warto zapoznać się zatem z opiniami klientów, którzy zdecydowali się już na zestaw fotowoltaiczny.

Dlaczego fotowoltaika wymaga dobrego instalatora?

Decydując się na założenie instalacji fotowoltaicznej powinniśmy szczegółowo przeanalizować rynek instalatorów. Wybór solidnej i godnej zaufania firmy może okazać się kluczową kwestią. Jest to szczególnie ważne w momencie wystąpienia usterki w naszej instalacji. Uczciwy fachowiec, który profesjonalnie zamontuje panele fotowoltaiczne może nas ustrzec przed niepotrzebnymi nerwami i dodatkowymi kosztami. Warto podkreślić, że to niewłaściwa instalacja stanowi najczęstszą przyczynę usterek wg. raportu wydanego przez TÜV Rheinland i SolarBankability. Ponadto, zła instalacja powoduje usterki - jeśli nie od razu, to z pewnością po kilku latach użytkowania. Niewłaściwa instalacja paneli i falownika powoduje, że producent może nie uznać gwarancji. Znalezienie rzetelnego instalatora fotowoltaiki to priorytetowa sprawa przed montażem instalacji.

Więcej poradników o fotowoltaice

Fotowoltaika w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty