Nabór wniosków do programu Mój Prąd 2021 już w lipcu?

Program Mój Prąd cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli domów, którzy zdecydowali się przejść na odnawialne źródła energii. Od czasu zakończenia drugiej edycji Mojego Prądu wiele osób z niecierpliwością czeka na informację, kiedy wystartuje nowy nabór wniosków o dofinansowanie na fotowoltaikę. Według informacji zamieszczonych na stronie NFOŚiGW ma to nastąpić już 1 lipca 2021. Jednak rzecznik Funduszu podkreśla, że jest to tylko data orientacyjna.

Czy nabór do trzeciej edycji programu Mój Prąd wystartuje w lipcu?

Taka informacja pojawiła się na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakładce “Nabór wniosków”. Uruchomienie planowane jest na 1 lipca 2021 roku, ale rzecznik NFOŚiGW Donata Bieniecka podkreśla, że jest to “data orientacyjna”.

Data rozpoczęcia naboru będzie jeszcze potwierdzona przed jej oficjalnym ogłoszeniem, dlatego nie należy traktować terminu 1 lipca jako wiążącego. Warto jednak śledzić komunikaty NFOŚiGW, ponieważ termin rozpoczęcia trzeciego naboru może zostać potwierdzony lub zmieniony w każdym momencie.

Czytaj też: Opłacalność fotowoltaiki - opinie na forum

Mój Prąd 2021 w nowej odsłonie – co wiemy?

Jeszcze nie jest jasne, jakie konkretnie technologie zostaną dołączone do najnowszego programu Mój Prąd. Z wcześniejszych zapowiedzi Funduszu wynika, że z dofinansowań będzie mogła skorzysta znacznie szersza grupa prosumentów niż dotychczas. Część programowych środków ma być dostępna m.in. dla osób, które kupią ładowarki do samochodów elektrycznych. Szczegóły wciąż są ustalane.

Jedno jest pewne - program Mój Prąd odnosi w Polsce spektakularny sukces. Z informacji NFOŚiGW z dnia 14 stycznia wynika, że w systemie programu zarejestrowano 265 655 wniosków z poprzednich dwóch edycji. Pozytywnie rozpatrzono 114 458 wniosków, co dało 570 789 132,64 zł wypłaconych dotacji. Nic dziwnego, że wiele osób wstrzymuje się z decyzją o zakupie paneli fotowoltaicznych do czasu aż będą pewni, że będą mogli się ubiegać o zwrot środków z tego programu.

Więcej poradników o fotowoltaice

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty