Wniosek o pozwolenie na budowę online? Taka możliwość już w lipcu!

Według zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii możliwość składania wniosku o pozwolenie na budowę online pojawi się już w lipcu. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie chcą osobiście ubiegać o się o ten dokument. Cyfrowe pozwolenie na budowę z pewnością będzie sporym ułatwieniem dla wielu osób.

Składanie wniosku o pozwolenie na budowę drogą elektroniczną

Obecnie pozwolenie na budowę można uzyskać tylko osobiście we właściwych urzędach. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce wprowadzić możliwość ubiegania się o ten dokument online. Jest to efekt postępującej od kilku lat cyfryzacji formalności oraz głosów inwestorów, którzy chcieliby skorzystać z ułatwienia procesu w zakresie zdobywania pozwolenia.

Lista aktualnie dostępnych wniosków znajduje się na stronie rządowego portalu e-budownictwo. Tam zostanie dodany także nowy wniosek o pozwolenie na budowę online.

Kiedy będzie można złożyć wniosek o pozwolenie na budowę przez internet?

Taka możliwość będzie dostępna już w lipcu tego roku. Obecnie wdrażany jest pierwszy etap reformy cyfryzacji formalności budowlanych (urzędy testują, jak poradzą sobie z nowym systemem). Wniosek o cyfrowe pozwolenie na budowę będzie można złożyć na portalu e-budownictwo, wraz z niezbędnymi załącznikami, np. z projektem budowlanym.

Kompendium wiedzy: Budowa domów

Więcej poradników o budowie domów

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty