Pandemia i remonty: w 2020 roku remontowaliśmy 31 proc. więcej niż rok wcześniej!

Rok 2020 okazał się przełomowy pod względem liczby remontów w Polsce. Okazało się, że zastój gospodarczy związany z pandemią koronawirusa zwiększył zapotrzebowanie na usługi remontowe. Ostatecznie remontowaliśmy 31% więcej niż w roku 2019. Jakich fachowców szukaliśmy najczęściej i kiedy zainteresowanie ekipami remontowymi było największe? Na te pytania odpowiada nasz najnowszy raport!

W 2020 roku liczba remontów wzrosła o 30 procent

Zapotrzebowanie na usługi remontowe w 2020 roku znacznie wzrosło. Trzeba jednak zaznaczyć, że miało to miejsce dopiero w maju – marzec i kwiecień ze względu na lockdown nie sprzyjały remontom.

W maju popyt na usługi remontowe wzrósł aż dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Z kolei w czerwcu zarejestrowano niemal 25% wszystkich zapytań z pierwszej połowy 2020 roku.

>>> Jeśli potrzebujesz fachowca, sprawdź: Remonty mieszkań, ranking najlepszych specjalistów od remontów i wykończeń

Jakie prace remontowe zlecaliśmy najczęściej?

Najczęściej szukaliśmy fachowców od malowania ścian, montażu płyt kartonowo-gipsowych oraz instalacji elektrycznych. Potrzebni byli także specjaliści od tynkowania, paneli i montażu armatury. Nasz raport wykazał, że w 78% przypadków remontowaliśmy pokoje dzienne oraz sypialnie – czyli miejsca, w których spędza się najwięcej czasu podczas przebywania w domu. Dużą popularnością cieszyły się także remonty kuchni i łazienek (64%).

Wszystko wskazuje na to, że brak możliwości przeprowadzenie remontu w standardowym okresie (początek wiosny) sprawił, że od maja masowo ruszyliśmy do prac remontowych. Miało to niewątpliwy wpływ na wydłużenie czasu oczekiwania na najlepszych specjalistów. Dlatego zawsze warto wcześniej rozpocząć poszukiwania wykonawców i nie martwić się opóźnieniem zaplanowanych prac.

>>> Jeśli dopiero budujesz dom, sprawdź ranking najlepszych firm budujących domy

Więcej poradników o budowie domów

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty