• »
  • Drutex - producent stolarki okienno-drzwiowej

Drutex - producent stolarki

Zespół Oferteo, 18 Września 2015

Historia firmy Drutex sięga 1985 roku. Początkowo, jeszcze jako jednoosobowa działalność gospodarcza założona przez Leszka Gierszewskiego, była obecna jedynie w branży metalowej, specjalizując się w produkcji siatki ogrodzeniowej, drutu i wyrobów z drutu. Stąd pochodzi jej nazwa.

Oferteo.pl

Pierwszą linię do produkcji stolarki okiennej z PVC, a także półautomatyczną linię do produkcji szyb zespolonych firma uruchomiła 9 lat po rozpoczęciu działalności. Wkrótce jej oferta wzbogaciła się o produkcję stolarki aluminiowej, a także okna i drzwi drewniane.

Od początku swojej obecności na rynku stawia na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i dynamiczny rozwój, starając się błyskawicznie odpowiadać na oczekiwania klientów i wymagania rynku. W lipcu 2003 roku firma zaczęła funkcjonować jako DRUTEX Spółka Akcyjna.

Dziś Drutex może pochwalić się niekwestionowaną pozycją lidera produkcji stolarki otworowej z PVC na skalę europejską. Dysponuje świetnie wyszkolonym zespołem oraz dużymi możliwościami produkcyjnymi i technicznymi, pozwalającymi realizować zamówienia o dużym stopniu skomplikowania i trudności, a długa historia i wieloletnie doświadczenie to gwarancja wysokiej jakości.

Katalog produktów oferowanych przez firmę Drutex obejmuje obecnie nie tylko okna z PCV, ale także okna aluminiowe i okna drewniane, a także bogaty asortyment drzwi ( w tym drzwi przeciwpożarowe), rolety i fasady z drewna, PCV i aluminium. Cennik dostępnych w produktów jest na tyle zróżnicowany, że katalog firmy Drutex zainteresuje zarówno klientów o standardowych oczekiwaniach, jak i osoby bardzo wymagające.

Drutex- bogata oferta i najwyższa jakość

Dążąc do ciągłego doskonalenia produktów i świadczonych usług, Drutex szczególną wagę przywiązuje do osiągnięcia najwyższej jakości dostarczanych do klientów produktów, a także maksymalnego skrócenia czasu realizacji złożonych zamówień i dostaw.

W chwili obecnej Drutex, jako producent o międzynarodowej renomie (działa również w USA, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie) jest w stanie zaoferować wyroby perfekcyjne pod względem jakościowym oraz zapewnić swoim klientom bardzo konkurencyjne ceny i terminy ich dostarczenia.

Oferta firmy Drutex to przede wszystkim wysokiej jakości drzwi i okna. Katalog zawiera okna wykonane z różnych materiałów, w tym okna z PCV, które są sztandarowym produktem firmy, okna aluminiowe i okna drewniane, a także okna drewniano-aluminiowe dla klientów o specyficznych wymaganiach.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się obecnie okna energooszczędne, dzięki którym można znacząco obniżyć rachunki za media za ogrzewanie domu lub mieszkania. Ciekawą opcją są również charakteryzujące się wysoką estetyką i nowoczesnym designem eleganckie okna z roletami.

Okna firmy Drutex z PCV

Innowacyjnym autorskim produktem firmy Drutex są okna z PCV z linii IGLO ENERGY i IGLO ENERGY Classic. Są to standardowo okna energooszczędne. Wyróżniają się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła, zapewniającym wyjątkowe właściwości izolacyjne dzięki unikalnemu systemowi uszczelnienia, który oferuje wyłącznie firma Drutex.

Ciekawym rozwiązaniem są także okna IGLO5 i IGLO5 CLASSIC wykonane z PCV z profilem GL SYSTEM. Mają pięciokomorowy system z ramą o głębokości 70 mm oraz zewnętrznym uszczelnieniem.

Okna firmy Drutex z PCV dostępne są w wielu ciekawych kolorach: zarówno klasycznie białe, w modnych odcieniach zieleni, antracytu, ciemnej czerwieni, jak również w ponadczasowych barwach drewna z eleganckim rysunkiem słojów. Ceny okien uzależnione są od wymiarów i wybranej przez klienta kolorystyki.

Uchylne okno IGLO5 z profilem GL SYSTEM białym od wewnątrz i drewnopodobnym z zewnątrz o szerokości 1465 mm i wysokości 535 mm to koszt netto 217 zł (bez montażu) plus dopłata za kolor 55 zł. Dostępne są również jako wygodne i nowoczesne okna z roletami ze skrzynkami, prowadnicami i pancerzami w modnych kolorach. Rolety dodatkowo podwyższają izolacyjność cieplną okien.

Okna aluminiowe z podwyższoną izolacją

Nowoczesna stolarka z aluminium idealnie wpisuje się we współczesne wyzwania architektoniczne, Wykorzystuje różnorodność form i kształtów, umożliwiając sprostanie bardzo wyrafinowanym oczekiwaniom klientów. Katalog firmy Drutex zawiera okna aluminiowe, takie jak SYSTEM MB-45, SYSTEM MB-70 czy SYSTEM MB-70HI o ciekawej i nowoczesnej kolorystyce. Szczegółowy cennik uzależniony jest od stopnia skomplikowania profilu i wymiarów okna.

Drutex - producent okien drewnianych

Drutex posiada w ofercie okna z drzewa sosnowego i meranti wykonane w systemie Softline. Producent udowadnia, że drewno wciąż potrafi zachwycać nowoczesnym i eleganckim wyglądem, na który składa się gładka powierzchnia i zaokrąglona forma profilu.

Drzwi firmy Drutex

Oferta firmy Drutex obejmuje również różnego typu drzwi, w tym estetyczne drzwi tarasowe. Zawsze modne są drzwi drewniane, spełniające jednocześnie wysokie oczekiwania estetyczne oraz wymogi budowlane. Będą świetnie prezentować się jako drzwi tarasowe i zewnętrzne drzwi do domu.

Ich solidność gwarantuje wykonanie z klejonego trójwarstwowo drewna. W nowoczesnych budynkach firmowych doskonale sprawdzą się drzwi aluminiowe.

Drzwi aluminiowe to dobry wybór również do biurowców. Specjalne wymogi bezpieczeństwa spełnią natomiast bez trudu drzwi przeciwpożarowe wykonane w systemie MB-78EI charakteryzujące się wysoką szczelnością oraz doskonałą izolacyjnością ogniową.


DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów
e-mail: drutex@drutex.com.pl
infolinia: 0 801 67 67 87
tel.: +48 59 822 91 01, 59 822 91 04
fax: +48 59 822 91 03

NIP: 842-16-22-720
REGON: 771564493

Krajowy Rejestr Sądowy nr KRS 0000140428
Sąd Rejonowy, VIII Wydział Gospodarczy, Krajowego Rejestru Sądowego w Gdańsku
Wysokość kapitału zakładowego: 28.712.000,00 zł
www.drutex.pl