Od czego rozpocząć budowę domu


Od czego rozpocząć budowę domu

Wstępna dokumentacja

W wydziale architektury urzędu miasta, gminy lub dzielnicy należy uzyskać wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a jeśli takiego nie ma – decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania działki.

Od tego czasu przez kolejne 2 tygodnie sąsiedzi działki mają możliwość wniesienia odwołania. Jeśli tego nie zrobią decyzja staje się prawomocna i można ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Teraz już można zakupić działkę nabywając akt prawny potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością. Jest to najważniejszy dokument wymagany podczas budowy domu.

Mamy działkę... i co dalej?

Zleć geodecie wykonanie mapy projektowej, a sam lub z architektem stwórz projekt wymarzonego domu. Następnie wrysuj swój projekt w mapę działki.

Uzyskaj warunki techniczne dostawy mediów, uzgodnienia z Zakładem Uzgodnienia Dokumentacji Projektowej oraz decyzję zezwalającą na włączenie posesji do drogi.

Złóż komplet dokumentów we właściwym terenowo urzędzie gminy lub miasta. W ciągu miesiąca otrzymasz pozwolenie na budowę ważne 2 lata.

Budujemy!

Na tydzień przed rozpoczęciem prac:

  • Zgłoś ten fakt w urzędzie
  • Wybierz kierownika budowy i ekipę wykonawczą.
  • Załóż i ostempluj dziennik budowy, w którym będziesz dokumentować rozwój prac.
  • W widocznym miejscu budowy ustaw tablicę informacyjną z danymi inwestora, wykonawcy
    i kierownika budowy.

Pamiętaj

Za niedopełnienie jakiegokolwiek warunku koniecznego grożą kary, łącznie z koniecznością rozebrania budynku! Pomocne może okazać się ustanowienie inwestora zastępczego, który dopełni wszelkie kwestie urzędowe i przeprowadzi prace budowlane.


Dodaj infografikę do Twojej strony lub blogu.

Skopiuj kod HTML z pola poniżej i wklej go na swoją stronę lub blog.

<a href="https://www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/od-czego-rozpoczac-budowe-domu">
<img src="https://www.oferteo.pl/images/forms/form004/zlecenia-budowlane/od-czego-rozpoczac-budowe-domu.png" alt="Od czego rozpocząć budowę domu" border="0"/></a>