Porotherm - Porównaj Oferty Materiałów Budowlanych

Porotherm

Ceramiczne pustaki systemowe Porotherm to element nowoczesnego systemu budowania. Dzięki specjalnej budowie - układowi drążeń i poryzacji, charakteryzują się znacznie niższą masą w porównaniu do tradycyjnych cegieł. Dużą zaletą jest to, że budowa ścian działowych, nośnych, wewnętrznych lub zewnętrznych trwa znacznie krócej od alternatyw dla Porothermu ze względu na duży format pustaków. W praktyce oznacza to duże oszczędności na każdym etapie budowy.

Porotherm - właściwości:

  • bardzo dobra izolacja akustyczna (Rw=60dB),
  • wysoka odporność ogniowa (nawet do 4 godzin),
  • wytrzymałość i trwałość – możliwość wznoszenia budynków 7-kondygnacyjnych,
  • paroprzepuszczlność - ściany odprowadzają na zewnątrz parę wodną zgromadzoną wewnątrz domu,
  • izolacja termiczna – jednowarstwowe ściany zewnętrzne nie wymagają docieplenia (Porotherm 50 P+W),
  • ekonomiczność – 1m kw muru powstaje w godzinę, co pozwala oszczędzić czas, a tym samym pieniądze.

Na rynku dostępnych jest kilka typów pustaków w systemie Porotherm. Rodzaje zależą od indywidualnych wymiarów pustaka, układów drążeń i poryzacji, a tym samym zastosowania. Wszystkie materiały budowlane służące do budowy ścian mają swoich zwolenników i przeciwników. Związane jest to z indywidualnymi potrzebami każdego Klienta, a także z usytuowaniem domu. Warto zaczerpnąć porady w tej kwestii od firmy budowlanej wykonującej tego typu zlecenia budowlane lub poszukać obiektywnych informacji w Internecie.

Portal Oferteo umożliwia w prosty sposób znalezienie dostawcy materiałów budowlanych. Składając zapytanie ofertowe, otrzymasz za darmo wyceny materiałów budowlanych. Wtedy wystarczy porównać oferty i wybrać najlepszą z nich.