Kostka Brukowa - Porównaj Oferty Materiałów Budowlanych

Kostka brukowa

To charakter domu wskazuje, która kostka brukowa będzie najbardziej odpowiednia do wyłożenia w ogrodzie lub przed wejściem. Firmy brukarskie mają swoich architektów, którzy zwizualizują najlepsze opcje do wyboru. Ta, która spodoba nam się najbardziej, zostanie idealnie odwzorowana przed naszym domem.

Kostka brukowa powinna być funkcjonalna, solidna i estetyczna. Nie warto decydować się na najpiękniejszą według naszego gustu kostkę brukową, po czym poświęcać zbyt wiele czasu na jej renowację i pielęgnację. Należy pamiętać także, że nawet najtrwalsza kostka brukowa nie spełni swojego zadania, jeśli podbudowa pod kostkę zostanie wykonana nieprawidłowo.

Kostka brukowa – kolory, kształty i faktura

Kostka brukowa może być wykonana z kamienia naturalnego (granit, bazalt), betonu lub kamienia polnego (obecnie rzadko). Najlepiej wybrać bruk w dwóch odcieniach barw. Dzięki temu zabrudzenia tworzące się z czasem na jego powierzchni nie będą tak bardzo widoczne. Kostka brukowa musi współgrać ze swoim otoczeniem. Bruk dostępny jest w kolorach zarówno ciepłych, jak i zimnych, w zależności od upodobań Klienta. Kształt kostki wpływa znacząco na efekt końcowy. Kostka brukowa może być kwadratowa, prostokątna, falista lub sześciokątna. Warto zwrócić uwagę również na fakturę kostki. Można wybrać takie, które imitują kamień naturalny. Trzeba wziąć pod uwagę, że kostka brukowa z różnych palet może różnić się odcieniem. Korzystając z różnorodności kształtów, faktur i kolorów, można na wiele rożnych sposobów tworzyć wymyślne wzory. Do wykończenia natomiast przydadzą się elementy krawędziowe, takie jak: cegły łukowe, połówki, korytka i kratki odwadniające nawierzchnię oraz krawężniki.

Grubość kostki jest ściśle związana z jej przeznaczeniem. Układanie kostki o grubości 4cm polecane jest dla chodniczków i wszędzie tam, gdzie ruch jest niewielki. Kostka brukowa 6-7cm jest stosowana do podjazdów i uliczek osiedlowych. Natomiast ta o grubości 8-10cm nadaje się na drogi większego natężenia ruchu.

Kostka brukowa – Polbruk

Brukarstwo to pasja dla ogólnopolskiego producenta kostki brukowej – Polbruk S.A. Firma działa od 19 lat i posiada własne zakłady produkcyjne w wielu miastach Polski. Polbruk współpracuje zarówno z inwestorami realizującymi potężne budowy, drogi i autostrady, jak i małymi firmami budowlanymi. Produkty firmy Polbruk można dostać w sieciach handlowych oraz w hurtowniach na terenie całego kraju.

Aby otrzymać materiały budowlane wraz z wyceną od różnych firm, warto skorzystać z zapytań ofertowych portalu Oferteo.pl. Wystarczy w polu tekstowym wpisać swoje wymagania odnośnie towaru, a firmy prześlą nam swoje dopasowane oferty.