Kostka Granitowa - Porównaj Oferty Materiałów Budowlanych

Kostka granitowa

Najważniejszą cechą, którą charakteryzuje się kostka granitowa jest wysoka odporność na długotrwały i silny nacisk oraz skrajne warunki pogodowe. Nadaje się zarówno do układania chodniczków, tarasów, podjazdów, jak i uliczek osiedlowych oraz dróg miejskich. Jej wygląd można określić jako surowy, dlatego idealnie pasuje do zabytkowego otoczenia lub zmodernizowanej przestrzeni, w której główną rolę odgrywać ma interesująca budowla.

Kostka granitowa może mieć różne kolory w zależności od typu - granit występuje w postaci klasycznej lub egzotycznej. Pierwszy rodzaj to barwy w odcieniach szarości i granatu. Egzotyczny granit zaś to jedyny w swoim rodzaju wzorzec pomarańczowy, czerwony, w odcieniu zieleni lub kremu. Dzięki różnorodności barw, rozmiarów i kształtów kostka granitowa może prezentować się ciekawie w odmiennych aranżacjach. Firmy brukarskie mogą zaprezentować nam swoje pomysły na terenie przygotowanym do układania kostki.

Firmy brukarskie, oprócz sprzedaży potrzebnych surowców, oferują także układanie kostki granitowej. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie, jednak należy pamiętać, że kostka granitowa będzie służyła długi czas pod warunkiem wykonania prawidłowej podbudowy i ułożenia kostek zgodnie ze sztuką brukarską.

Brukarstwo ma wyznaczone zasady, których należy się trzymać przy układaniu kostki. W zależności od przeznaczenia terenu używamy kostek granitowych 5, 7, 9 lub 16 cm. Minimalne odchylenia do 20mm są akceptowalne. W danej partii 5% kostek może odbiegać od normy i nie jest to powód do reklamacji.

Kostka granitowa – ceny

Trwałość kostki granitowej jest wyższa niż kostki brukowej, stąd jej cena jest stosunkowo wyższa. Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać zbyt wiele czasu na konserwację bruku i jednocześnie chcemy przez długie lata cieszyć się wysoką jakością, warto zapłacić więcej. W zależności od wielkości i rodzaju granitu ceny szacuje się od 280zł za tonę szarej kostki granitowej brutto do 760zł za czerwoną Vengę lub czarnego Szweda brutto. Kostka granitowa żółta zaś kosztuje ok.500zł za tonę brutto. Można kupić także używaną kostkę granitową szacunkowo za 200-250zł za tonę brutto.

Firmy brukarskie, podobnie jak dystrybutorzy kostek granitowych, starają się, aby jakość ich usług była jak najwyższa. Jeżeli chcemy znaleźć firmę, która ułoży kostki na naszym podjeździe lub ogrodzie albo jeśli szukamy kostek granitowych do samodzielnego ułożenia warto skorzystać z systemu zapytań ofertowych portalu Oferteo. W ten sposób otrzymamy oferty od kilku firm.