Remont Mieszkania - Porównaj Oferty Firm Remontowych

Remont mieszkania

Kapitalny lub częściowy remont mieszkania zawsze wymaga planu. Możemy go sobie stworzyć w pamięci, jednak znacznie łatwiej jest wypisać kolejne etapy działania na kartce krok po kroku. Z biegiem czasu będą się pojawiać pewne spostrzeżenia lub nowe aranżacje dotyczące każdego z podpunktów, dlatego zapisując je w odpowiednim miejscu będziemy mieli pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy. Warto notować także informacje związane z wypożyczeniem sprzętów koniecznych do przeprowadzenia remontu.

Remont mieszkania – przygotowanie

Remont mieszkania wymaga czasem pozwolenia lub zgłoszenia do urzędu 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia prac. Pozwolenie konieczne będzie w przypadku przebudowy i rozbudowy domu wraz ze zmianą charakterystycznych parametrów budynku, natomiast zgłoszenia należy dokonać między innymi w okolicznościach, takich jak:

 • zmiany dotyczące ścianek działowych,
 • tynkowanie ścian zewnętrznych,
 • naprawa izolacji lub ocieplenie domu,
 • zamurowanie okna lub otworu drzwiowego,
 • malowanie elewacji,
 • budowa nowego podjazdu lub chodniczka,
 • wymiana grzejników,
 • remonty kotłowni i wymiana instalacji CO,
 • adaptacja piwnicy w celu zamieszkania,
 • urządzenie łazienki w nowym miejscu.
Remont łazienki, malowanie ścian czy zagospodarowanie terenu nie wymagają zgłoszenia.

Kolejnym etapem przygotowania do remontu mieszkania jest znalezienie ekipy remontowej. Sprawnie możemy tego dokonać za pomocą zapytań ofertowych portalu Oferteo, który współpracuje z wieloma firmami na terenie całej Polski. Aby wybrać odpowiednią ekipę należy w polu tekstowym opisać swoje wymagania, termin realizacji i wszelkie uwagi, które uważamy za istotne. W odpowiedzi dostaniemy szczegółowe propozycje wraz z wyceną od firm, które są w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Poza formalnościami remontowymi i znalezieniem wykonawców trzeba usunąć z mieszkania wszelkie sprzęty i meble, które mogą zostać uszkodzone, zabrudzone podczas prac lub te, które będą nam przeszkadzać. Te sprzęty zaś, których wynieść nie możemy, powinniśmy zabezpieczyć folią malarską i taśmą samoprzylepną. Tektura może się przydać do ochrony posadzek.

Remont mieszkania – kolejność prac remontowych

Przyjmując, że robimy kapitalny remont mieszkania, powinniśmy w niżej przedstawionej kolejności wykonywać prace remontowe:
 1. Osuszanie murów wraz z odgrzybianiem.
 2. Wyburzanie ścianek działowych lub ich dobudowa oraz wszelkie inne prace konstrukcyjne.
 3. Wymiana drzwi i okien, remonty balkonów.
 4. Ocieplanie, malowanie ścian zewnętrznych budynku – elewacji.
 5. Zmiany w instalacjach: hydraulicznej, wentylacyjnej i elektrycznej.
 6. Wymiana parapetów wewnątrz domu.
 7. Izolacja akustyczna i termiczna wewnątrz domu.
 8. Instalacja ogrzewania podłogowego.
 9. Wyrównywanie podkładów podłogowych.
 10. Wymiana rur CO.
 11. Montaż płyt gipsowo-kartonowych lub tynkowanie.
 12. Gruntowanie ścian, układanie glazury i terakoty.
 13. Naprawa lub wymiana posadzek.
 14. Układanie parkietu.
 15. Montaż drzwi wewnętrznych.
 16. Lakierowanie parkietu.
 17. Malowanie lub tapetowanie ścian.
 18. Zamontowanie gniazdek i oświetlenia.
 19. Montaż urządzeń grzewczych i reszty sprzętów z wyposażenia.
W ten sposób remont mieszkania dobiega końca. Każdy z podpunktów wymaga fachowej wiedzy, dlatego dobór odpowiednich ludzi do wykonywania prac jest kluczowy.

Usługi remontowe cennik

Trudno jednoznacznie wycenić wymianę drzwi wewnętrznych czy wyrównanie podkładów podłogowych, które zależą od wielu czynników. Cennik usług remontowych dostępny będzie po skorzystaniu z zapytań ofertowych portalu Oferteo.pl. Dzięki nim dostaniemy szczegółową wycenę prac remontowych od firm zajmujących się tym na co dzień. W ten sposób możemy znaleźć odpowiednią ekipę remontową. Referencje wystawione przez użytkowników podpowiedzą nam, której firmie warto powierzyć swoje zlecenia remontowe.