• »
  • Raporty
  • »
  • Jakie okna kupują polacy?

Jakie okna kupują Polacy?

Wybór okien jest jedną z kluczowych decyzji przy budowie domu. Jak wynika z analizy zapytań ofertowych w serwisie Oferteo.pl aż 85% zainteresowanych zakupem okien wybiera okna plastikowe. Najwięcej zapytań o okna pochodzi z województwa śląskiego, najmniej – z podlaskiego. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku i wzrasta szczególnie późną wiosną i latem.

Okna PVC wygrywają z drewnianymi

Najczęściej wybierane okna

Jak wynika ze statystyk Oferteo.pl, w ostatnim roku najczęściej poszukiwane były okna plastikowe. Zdecydowanie rzadziej inwestorzy szukali okien drewnianych (tylko 10% zapytań) oraz z aluminium (5%).

„Popularność okien z PVC wynika ze stosunkowo niskiej ceny, dobrych parametrów i wygodnego użytkowania. Natomiast mniejsze zainteresowanie oknami drewnianymi spowodowane jest oprócz ich wyższej ceny, o ok. 40% w stosunku do okien PVC, również koniecznością konserwacji co 5 lat” – mówi Karol Grygiel, członek Zarządu Oferteo.pl.

Montaż okien powierzamy fachowcom

Okna kupujemy wraz z usługą montażu

Z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl wynika, że prawie 60% kupujących okna było zainteresowanych kompleksową usługą zakupu z montażem. 1/5 kupujących decyduje się na sam zakup, tyle samo też nie określa precyzyjnie swoich oczekiwań w tym zakresie.

„Montaż wykonany przez firmę dostawczą jest wygodny i pozwala uniknąć błędów, które w przyszłości mogą skutkować nieszczelnym otworem okiennym czy uszkodzeniami okna.” – podkreśla Grygiel.

Jeżeli planujesz zakup lub montaż okien, szukasz dostawcy lub firmy montażowej, wypełnij krótki formularz, a firmy obsługujące Twój region same zgłoszą się do Ciebie.

Okna na lato

Okna kupujemy latem

Zainteresowanie stolarką okienną wzrasta wraz ze zbliżającą się wiosną. Latem osiąga punkt kulminacyjny i do końca roku sukcesywnie spada. I tak najwięcej okien kupuje się w lipcu (13%), a najmniej w listopadzie (niecałe 6%).

Zainteresowanie oknami największe na Śląsku i w Mazowieckiem

Najwięcej zleceń na Śląsku i w Mazowieckim

Analiza zapytań ofertowych Oferteo.pl pokazuje, że największe zainteresowanie oknami jest na Śląsku i w Mazowieckiem. Łącznie blisko 27% zapytań ofertowych w serwisie pochodzi z województwa śląskiego i mazowieckiego. Najmniej, bo niecałe 2% - z województwa podlaskiego. Wysoko plasują się jeszcze Dolny Śląsk i Małopolska.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy 3232 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. przez osoby poszukujące ofert na zakup stolarki okiennej.

Jak działa Oferteo.pl

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Dostawcy produktów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Dołącz do Dostawców Okien

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu, bezpłatnie, złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Otrzymaj Oferty Dostawców Okien

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.:  (+48) 71 722 33 24
fax:  (+48) 71 716 47 48
e-mail:  biuro@oferteo.pl

Nasi konsultanci odpowiadają na Państwa pytania w dni robocze od 9:00 do 17:00

Kontakt prasowy

Katarzyna Sarota
public relations specialist

SAROTA PR – agencja public relations
tel.:  +48 12 684 12 68
fax:  +48 606 895 326
e-mail:  kasia@sarota.pl
www.sarota.pl

O Oferteo

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest pomoc w dokonywaniu transakcji handlowych, a w szczególności ułatwienie kontaktu między potencjalnymi nabywcami a najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku, z serwisu korzysta obecnie ponad 550 000 kupujących oraz 193 000 sprzedających produkty i usługi.