• »
  • Akademia
  • »
  • Jak korzystnie zlecać i kupować z oferteo.pl

Jak korzystnie zlecać i kupować z Oferteo.pl

Złożyłeś zapytanie ofertowe poprzez formularz lub rozmowę telefoniczną z konsultantem Oferteo.pl. Otrzymałeś oferty od Dostawców i Wykonawców i teraz zastanawiasz się, która z ofert jest najbardziej atrakcyjna i zapewni najwięcej korzyści?

Zależy nam, aby nasi Klienci dokonywali najlepszych wyborów i dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę.

1. Zestaw korzyści wynikające z otrzymanych ofert

Zestaw i porównaj ze sobą korzyści, jakie wynikają dla Ciebie z poszczególnych ofert. Oceń je pod względem jakościowym i cenowym – określ w jakim stopniu odpowiadają na Twoje potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu zobaczysz, która z firm oferuje Ci najwięcej oraz przy jakiej cenie.

Zastanów się, co jeszcze oprócz warunków realizacji zlecenia lub zamówienia jest dla Ciebie ważne. W zależności od poszukiwanej usługi lub produktu może to być doświadczenie firmy i okres jej istnienia na rynku, wiarygodność, region działania, jakość zapewnianej obsługi lub rodzaj pomocy po dokonaniu zakupu. Być może ważna okaże się też możliwość skontaktowania się z dotychczasowymi Klientami firmy (więcej na ten temat znajdziesz w dalszej części poradnika).

Jakie korzyści w jakich cenach

2. Poznaj firmy jak najlepiej

Każda firma zarejestrowana w Oferteo.pl posiada swoją wizytówkę. Odwiedzając wizytówki Twoich oferentów uzyskasz ich dane teleadresowe, a także informacje o okresie istnienia na rynku, dotychczasowej działalności, zasięgu oraz o doświadczeniu w branży. Sprawdzisz również czy firma realizowała już zlecenia podobne do Twojego.

Wizytówka firmy w Oferteo.pl

Zgłaszaj firmom, jeśli w ich wizytówkach nie znajdujesz informacji, które są Ci potrzebne do nawiązania współpracy.

Z pewnością dostarczą Ci wszelkich niezbędnych na tym etapie danych.

3. Warunki z pierwszej oferty nie muszą być ostateczne

Szczegółowe warunki i zakres współpracy zależą w dużej mierze od Twojego porozumienia z potencjalnymi zleceniobiorcami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się z firmami natychmiast. Może się okazać, że uszczegółowienie pewnych informacji pozwoli im przygotować oferty, które będą dla Ciebie znacznie bardziej korzystne i zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Rozmawiaj z firmami

4. Poznaj opinie innych Klientów

Zapoznaj się z opiniami jakie zostały wystawione firmom w Oferteo.pl przez innych Klientów. Skontaktuj się telefonicznie z osobami, które je opublikowały. Opinie otrzymane przez poszczególnych Dostawców i Wykonawców oraz dane kontaktowe ich Klientów (imię, nazwisko osoby kontaktowej, telefon i e-mail) znajdziesz w wizytówkach tych firm w Oferteo.pl.

Opinie o firmach

Możesz również poprosić o odpowiednie kontakty samą firmę. Dotychczasowi Klienci firmy z pewnością chętnie udzielą Ci wszelkich informacji na temat współpracy z nią oraz pokażą efekty tej współpracy w czasie osobistego spotkania.

Dodatkowe „narzędzia” w Twoich rękach

W szczególnych przypadkach, takich jak transakcje o większej wartości, można również podjąć dodatkowe kroki weryfikujące firmę oraz ubezpieczające transakcję.

» Spotkaj się osobiście ze zleceniobiorcą

Osobiste spotkanie z przedstawicielem firmy jest dobrą okazją do zapoznania się z efektami dotychczasowej pracy tej firmy oraz do ustalenia szczegółów współpracy z Tobą.

Gdy transakcja o dużej wartości

» Podpisz umowę, która zapewni Ci bezpieczeństwo transakcji

Umowa zagwarantuje Ci możliwość egzekwowania ustaleń jakie poczyniłeś z firmą przed zleceniem jej realizacji usługi lub zamówienia.

» Poinformuj firmę o gotowości wystawienia opinii

To może być ważna informacja dla firmy, która wykona dla Ciebie usługę lub zrealizuje Twoje zamówienie.

» Sprawdź dane firmy w bazach GUS, KRS lub BIG

Wystarczy, że klikniesz na numer NIP w wizytówce danej firmy, a system przeniesie Cię automatycznie do bazy Głównego Urzędu Statystycznego na stronie: www.stat.gov.pl/regon/

Możesz również samodzielnie odszukać daną firmę w spisie spółek prowadzonym przez Krajowy Rejestr Sądowy oraz w Biurach Informacji Gospodarczej typu KRD, InfoMonitor czy ERIF.

W ten sposób uzyskasz obiektywne informacje na temat okresu obecności firmy na rynku, jej formy prawnej, adresu siedziby oraz o jej wypłacalności i ewentualnych wierzycielach.

Przeczytaj także: