• »
  • Raporty
  • »
  • Szkieletowe czy z bali? jakie domy z drewna budują polacy

Szkieletowe czy z bali? Jakie domy z drewna budują Polacy

Według raportu Oferteo.pl 15% osób deklarujących zamiar wybudowania domu jest zainteresowanych budową domu drewnianego. Najpopularniejsze metody postawienia takiego domu to technologia kanadyjska bądź konstrukcja z bala.

Technologia kanadyjska czy budowa z bala?

Technologia budowy domu

Zdecydowana większość użytkowników Oferteo.pl, którzy wyrażali chęć wybudowania domu drewnianego, była zainteresowana technologią kanadyjską. W tym wypadku szkieletowa konstrukcja domu montowana jest z belek połączonych gwoźdźmi, a następnie wypełniona materiałem termoizolacyjnym. Specjaliści wskazują, że dom kanadyjski jest energooszczędny, a jego budowa trwa znacznie krócej niż domu stawianego w technologii tradycyjnej.

Co czwarty planujący budowę domu z drewna użytkownik Oferteo.pl był zainteresowany wybudowaniem domu z bala. Jest to rozwiązanie znacznie droższe niż dom kanadyjski – przede wszystkim z uwagi na koszt litego drewna, z którego powstaje dom. Najczęściej jest to drewno świerkowe, sosnowe lub jodłowe.

– Pomimo tego, że domy z drewna nie są jeszcze w naszym kraju szczególnie popularne, to możemy znaleźć wykonawców, którzy mają doświadczenie w realizacji tego typu projektów – podpowiada Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Poszukując firmy–wykonawcy w Internecie możemy zwrócić uwagę na zdjęcia wykonanych realizacji, opinie innych klientów czy też zakres prac, które firma prowadzi. Warto również poprosić wykonawcę o kontakt do osób, które korzystały wcześniej z usług jego firmy i mogą udzielić rekomendacji.

Projekt gotowy czy indywidualny?

Projekt domu

Nieco ponad połowa respondentów wskazała, że chce wybudować dom według indywidualnie przygotowanego projektu. 48,5% użytkowników Oferteo.pl zadeklarowało, że skorzysta z gotowego projektu.

Stan surowy czy zamknięty?

Preferowny zakres prac budowlanych

Użytkownicy zainteresowani budową domu z drewna najczęściej chcieliby poprowadzić budowę do stanu „pod klucz” (33%) oraz do stanu deweloperskiego (32%). Stan surowy zamknięty wybrało 28% respondentów, a stan surowy otwarty – 7%.

Jaki metraż?

Przeciętna powierzchnia domu

Osoby zainteresowane budową domu drewnianego najczęściej chciałyby, aby jego powierzchnia wyniosła od 100 do 150 m2 (44%), a 43% wskazało powierzchnię do 100 m2. Tylko 6% badanych zamierzało wybudować dom większy niż 200 m2.

Z piwnicą czy bez?

Podpiwniczenie

Co ciekawe, tylko co dziesiąty uczestnik badania wskazał, że chciałby dom z podpiwniczeniem. Aż 90% respondentów nie jest zainteresowana budową piwnicy. Podobna tendencja, jak wskazuje raport Oferteo.pl o budowie domów w Polsce, dotyczy także domów murowanych.

Co na dachu?

Pokrycie dachowe

Najpopularniejszym pokryciem dachu domu drewnianego jest blachodachówka, na którą wskazało 56% respondentów. Dachówkę ceramiczną wybrało 20% badanych, po 7% wskazało na dachówkę cementową i blachę, a po 4% – karpiówkę i gont.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 5 300 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby zainteresowane budową domu z drewna.

Jak działa Oferteo.pl

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Dostawcy produktów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Dołącz do Wykonawców Domów

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu, bezpłatnie, złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Otrzymaj Oferty na Budowę Domu

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.:  (+48) 71 722 33 24
fax:  (+48) 71 716 47 48
e-mail:  biuro@oferteo.pl

Nasi konsultanci odpowiadają na Państwa pytania w dni robocze od 9:00 do 17:00

Kontakt prasowy

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR – agencja public relations
tel.:  +48 12 684 12 68
fax:  +48 606 895 326
e-mail:  piotr@sarota.pl
www.sarota.pl

Artur Szeremeta
public relations specialist

tel.:  +48 12 684 12 68
fax:  +48 794 590 018
e-mail:  artur.szeremeta@sarota.pl

O Oferteo

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest pomoc w dokonywaniu transakcji handlowych, a w szczególności ułatwienie kontaktu między potencjalnymi nabywcami a najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku, z serwisu korzysta obecnie ponad 400 000 kupujących oraz 160 000 sprzedających towary i usługi.