BHP, ppoż, bezpieczeństwo Gorzów Wielkopolski - Najlepsi w 2021

Specjaliści ds. BHP i P.POŻ. w Gorzowie Wielkopolskim, 2021

56 Specjalistów

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Najlepsze z 56 firm
w kategorii BHP, ppoż, bezpieczeństwo

BONUS

 • Gorzów Wielkopolski

Firma oferuje szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i prawa pracy, doradztwo w tym zakresie, prowadzenie nadzoru w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy i ochrony przeciwpożarowej. Oferuję wykonanie prac i dokumentów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, prawem pracy i ochroną przeciwpożarową w zakładzie, np.: ocenę ryzyka zawodowego, instrukcje stanowiskowe BHP, audyt stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, regulamin pracy, dobór odzieży i obuwia roboczego, instrukcje bezpiecznego wykonywania robót budowlanych, instrukcje bezpieczeństwa pożarowego obiektów. Firma nie świadczy usług w zakresie przeglądów gaśnic, instalacji i urządzeń gaśniczych. Zapraszam do skorzystania z naszej

Błażej Tomczak

 • Gorzów Wielkopolski

Magdalena Kamińska HSE Services

 • Gorzów Wielkopolski

BwB. Bezpieczeństwo w Biznesie. Sławomir Klusek

 • Chwalęcice
 • 3 km od Gorzów Wielkopolski

Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie spraw związanych z bezpieczeństwem pożarowym lub bhp w twojej firmie, zadzwoń i umów się na spotkanie. Przyjadę do Twojej firmy i podpowiem jak rozwiązać powstałe problemy. Posiadam duże doświadczenie zawodowe w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Zapraszam Państwa do współpracy w zakresie rozwiązywania problemów związanych z ochroną przeciwpożarową oraz sprawami bezpieczeństwa i higieny pracy w Państwa firmie. W ramach prowadzonej działalności oferuję szeroki zakres usług między innymi: audyty przeciwpożarowe, oceny zagrożenia wybuchem, dokumentację zagrożenia wybuchem, instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, operaty przeciwpożarowe, szkolenia i nadzory.

Usługi BHP i PPOŻ

 • Myślibórz
 • 32 km od Gorzów Wielkopolski

Mam ponad 10 lat doświadczenia w branży usług BHP i PPOŻ, działam na terenie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego. Oferuję pomoc w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy w zakładzie pracy, szkoleniem pracowników, opracowaniem instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, prowadzeniu postępowań wypadkowych oraz pomoc w czasie kontroli organów kontrolnych w zakresie warunków pracy.

Dołącz do naszych Specjalistów od BHP i P.POŻ. w Gorzowie Wielkopolskim

Działasz na rynku jako Specjalista od BHP i PPOŻ. i szukasz nowych Klientów z Gorzowa Wielkopolskiego lub okolic? Załóż konto i realizuj potrzeby zainteresowanych Klientów z Oferteo!

BHPit, Piotr Rampała

 • Myślibórz
 • 32 km od Gorzów Wielkopolski

Paweł Tchórowski Biuro Rachunkowe

 • Sulęcin
 • 34 km od Gorzów Wielkopolski
Jarek F.

Fachowa, kompetentna obsługa, usługi na wysokim poziomie w dobrej cenie.

"W AKCJI" Ratownictwo medyczne, szkolenia, eventy - Rafał Gajda

 • Międzychód
 • 46 km od Gorzów Wielkopolski
Iwona C.

Powstanie centrum szkoleniowego „W AKCJI” to odpowiedź na potrzeby rynku, który oczekuje usług najwyższej jakości. Nasza kadra instruktorska oprócz wykształcenia medycznego posiada liczne uprawnienia instruktorskie największych światowych organizacji zajmujących się tworzeniem wytycznych dotyczących ratowania ludzkiego życia, wielką pasję do przekazywania wiedzy innym oraz wiele zainteresowań, które świadczą o wyjątkowości tego zespołu. Staramy się nie osiadać na laurach, każdy z naszych instruktorów poza pracą zawodową dba o swój samorozwój, uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić kurs, szkolenie, imprezę integracyjną z elementami pierwszej pomocy dla najbardziej wymagających klientów trafnie odpowiadając na Państwa potrzeby i stawiając nacisk na nabycie umiejętności praktycznych. Dzięki uprawnieniom instruktorskim naszych instruktorów mają Państwo gwarancję przekazania rzetelnej i zawsze aktualnej wiedzy. Nasza oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i firm bądź instytucji. Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie i indywidualnie.

F.U.H. MAR-POŻ

 • Pyrzyce
 • 50 km od Gorzów Wielkopolski

BIURO BHP Lesław Bobowski

 • Choszczno
 • 48 km od Gorzów Wielkopolski

PUH KALETA-POŻ CENTRUM DORADZTWA, USŁUG, SZKOLEŃ P-POŻ I BHP

 • Choszczno
 • 48 km od Gorzów Wielkopolski

W.F.H.U. "MAK 2" HURT-DETAL, USŁUGI BHP,

 • Chojna
 • 59 km od Gorzów Wielkopolski

plus

 • Recz

Firma "Plus" Krzysztof Paszowski prowadzi pełen zakres usług bhp oferując szkolenia pracodawców, kadry kierowniczej i pracowników różnych grup zawodowych, zapoznając ich poprzez prezentacje i pokazy z przepisami bhp, oferuje firmom doradztwo i stały nadzór nad warunkami bhp, Przeprowadzamy również wszelkie szkolenia, stosownie do potrzeb zleceniodawcy, związanych z techniką i technologią o profilu mechanicznym oraz kierunkach zbliżonych np. budowlane, obsługowe maszyn i urządzeń technicznych i elektroenergetycznych, prac z azbestem. Prowadzimy również szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i inne, według ustaleń ze zleceniodawcą. Wykonujemy dokumentację BHP.

By Ingrid

 • Świebodzin
 • 58 km od Gorzów Wielkopolski

Butik By Ingrid - 66-200 Świebodzin ul. Kościelna 2b. Odzież damska wysokiej jakości, obuwie, torebki, dodatki.

Usługi BHP Milbix Łukasz Bąk

 • Świebodzin
 • 58 km od Gorzów Wielkopolski

Usługi, które świadczy nasza firma to BHP, ochrona przeciwpożarowa, ochrona środowiska. Rozpoczęliśmy działalność od 2017. Obsługujemy Klientów z lokalizacji takich jak woj. lubuskie. Zależy nam na zadowoleniu Klientów.

Kompleksowa obsługa BHP i PPOŻ. Robert Lewandowski

 • Drawno

Realizujemy prace od 1991 roku. Nasza firma realizuje opracowanie i aktualizację instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, prowadzenie ewakuacji z obiektów, doradztwo ppoż., rozmieszczenie znaków zgodnych z pn. Działamy na terenie zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego. Liczymy, iż będą Państwo zadowoleni ze współpracy z naszą firmą. Zapraszamy.

BHP

 • Zbąszynek

BHP Nejranowscy

 • Stargard
Joanna D.

Pełen profesjonalizm, szkolenia mega ciekawe, a współpraca rzetelna i na poziomie. Polecam wszystkim!

Pożarnik

 • Sulechów

Ukończyłem Szkołę Główną Służby Pożarnictwa w Warszawie w 1994 roku. Jestem biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa od 2000 roku. Mam 33 lata czynnej służby w pożarnictwie, w tym 21 lat na stanowisku dowódcy JRG oraz na stanowisku Komendanta Miejskiego. Wykonuję instrukcje przeciwpożarowe oraz podejmuje się ustalani przyczyn pożarów, sporządzam kompleksowe opinie pozasądowe dla celów odszkodowawczych i innych . Zapraszam do współpracy

Man-Poż

 • Zbąszyń

Firma Man-Poż zajmuje się kompleksową obsługą firm, instytucji oraz zakładów w zakresie szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Nasz personel tworzą ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem wykonują powierzone im zadania. Są to inżynierowie pożarnictwa, absolwenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Doświadczenie zawodowe oraz ciągłe poszerzanie specjalistycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego pozwala nam na wykonywanie usług na najwyższym poziomie. W naszej ofercie znajdą Państwo pełen zakres usług związanych z bezpieczeństwem pożarowym m.in. przegląd oraz konserwacja podręcznego sprzętu gaśniczego, hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych, wyposażenie budynków w podręczny sprzęt gaśniczy oraz oznakowanie ewakuacyjne i ppoż.

Inżynieria Bezpieczeństwa

 • Szczecin

Inżynieria Bezpieczeństwa to firma usługowa, doradcza i szkoleniowa. Świadczymy usługi w zakresie: - Oferta dla Właścicieli i Zarządców Nieruchomości - Doradztwo i nadzór przeciwpożarowy - Opracowanie procedur ppoż. dla służb w budynkach - Opracowanie scenariuszy i realizacja ćwiczeń ewakuacyjnych - Przeglądy okresowe obiektów w zakresie bezpieczeństwa ppoż. - Opracowanie i aktualizacja Instrukcji bezpieczeństwa pożarowego - Oferta dla firm, które zbierają i przedwarzają odpady palne - Ustalanie przyczyn pożarów, Opinie pożarowe dla celów zwrotu ubezpieczenia oraz dla Sądu i Policji - Raporty Strategii Ochrony Przeciwpożarowej dla obiektów i Firm - Audyty ochrony przeciwpożarowej Szczegóły na stronie www.inspektor-ppoz.pl Zapraszamy

Supon S.A.

 • Szczecin

PS ALIEN Paulina Adamkiewicz

 • Szczecin

Jesteśmy profesjonalną firmą szkoleniowo -doradczą BHP , wyspecjalizowaną w zakresie kontroli i doradztwa w budownictwie.Nasza praca opiera się na doświadczeniu, aktualizowaniu wiedzy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wykorzystywaniu jej w celu zapewnienia bądź zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie BHP

SUPON S.A.

 • Szczecin

Work Safety Centrum BHP

 • Nowy Tomyśl

Firma Work Safety z Nowego Tomyśla od blisko dekady profesjonalnie zajmuję się zagadnieniami BHP i P-poż.Tworzymy zgrany zespół specjalistów dla których branża BHP to coś więcej niż praca to również pasja . Lata doświadczeń i zatrudnienie profesjonalnych pracowników pozwala na rozwój firmy oraz realizacje zagadnień w dziedzinie BHP i P-poz w rożnych gałęziach przemysłu. Zatrudniamy wyłącznie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych odpowiadające danym zagadnieniom - bezpieczeństwa pracy - spraw przeciw pożarowych czy ratownictwa medycznego. Swoim zasięgiem działamy na terenie całego kraju. Prowadzimy szkolenia pracowników również w języku ukraińskim.

Cleaning System Company sp. z o.o.

 • Bukowiec

CLEANING SYSTEM COMPANY sp. z o.o. jest firmą produkcyjną działającą w sektorze czyściw włókninowych od 2014r. oraz producentem i dystrybutorem sorbentu mineralnego własnej marki POLSORB. Dostarczamy sorbent mineralny na rynek lokalny a także prowadzimy sprzedaż wysyłkową na całą Polskę już od jednego worka 20 kg przez wysyłkę palet o wadze do 1 tony aż po transport cało-pojazdowy. Ciągle utrzymujemy wysokie stany w naszym magazynie by szybko odpowiadać na pojawiające się zapotrzebowanie. Nasze sorbenty cieszą się popularnością w wśród wielu jednostek straży pożarnej oraz zarządów dróg powiatowych. Na jakości naszych sorbentów poznało się wiele lokalnych firm przemysłowych, transportowych i produkcyjnych ceniących sobie bezpieczeństwo

Robert Bukowski

 • Zielona Góra

Rozpoczęliśmy działalność w 2020 roku. Nasza specjalność to ochrona przeciwpożarowa, na terenie Zielona Góra, województwo lubuskie.

"Algorytm" Magdalena Stwora-Balik

 • Szczecin

SUPON SA ZAKŁAD KOSZALIN ( 75-212) MORSKA 7

 • SZCZECIN

Grzegorz Mazurowski

 • Szczecin

Oferujemy profesjonalne i terminowe usługi w zakresie tworzenia: IBWR IBP Oceny Ryzyka Zawodowego oraz doradztwo w zakresie zagadnień BHP i Ppoż.

Aleksandra Borek

 • Szczecin

Specchem

 • Szczecin
Firma Rodzinna Makarczykowie

Profesjonalna obsługa. Szybki kontakt i skuteczna pomoc. Pan Krzysztof pomógł nam w rejestracji wyrobów biobójczych i doradzał nam także poza zleconymi projektami. Ogólnie polecam.

POLKADR

 • Szczecin

Rozpoczęliśmy działalność od 2018. Terenem działalności naszej firmy jest Szczecin. Specjalizacja naszej firmy to usługi typy head hunting. Liczymy, iż będą Państwo zadowoleni ze współpracy z naszą firmą.

Nie Podano

 • Szczecin

Nasza firma realizuje usługi typu szkolenia BHP, wózki jezdniowe, pomoc, obsługa firm, zarządzanie i doradztwo GHP i p. poż. Okres naszej działalności rozpoczął się w 2005r. Nasze usługi świadczymy na obszarze takim jak woj. zachodniopomorskie. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klientów.

Pro Eco Sp. z o.o.

 • Szczecin

Rozpoczęliśmy działalność w 2014 roku. Nasza specjalność to recycling tworzyw, na terenie Zachodniopomorskie.

Seka S.A.

 • Szczecin
Andrzej A.

Szkolenie rewelacja. 5h zleciało szybko, w miłej atmosferze. Prowadzący kompetentni.

Maciej Leszczyński

 • Szczecin

NBProjekt

 • Zielona Góra

Profesjonalnie obsłużymy każdego klienta, niezależnie od wielkości obiektów podlegających ochronie. Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej bogatej oferty produktów, usług oraz szkoleń.

ErgoSafety Consulting

 • Szczecin
ZSP n.

Usługa zrealizowana, sprawnie i fachowo. Posiada dużą wiedzę w swoim zakresie usług.

Michał Bany

 • Drawsko Pomorskie

Opracowywanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, operatów ppoż., oceny zagrożenia wybuchem, przygotowanie obiektu do odbioru przez Państwową Straż Pożarną, szkolenia z zakresu bhp i ppoż., przygotowanie dokumentacji związanej z organizacją imprezy masowej, konsultacja projektów budowlanych z zakresu ochrony przeciwpożarowej, nadzorowanie inwestycji budowlanych, itp..

Master Marketing Piotr Bogucki

 • Szczecin
FHU"DANY" Kazimierz Linkiewicz

Najciekawsze propozycje konkretnie opisana współpraca na pewno skorzystam z tej firmy Oferteo na wysokim poziomie. Portal pozdrawiam

DRAKAN Miłosława Kaczanowska

 • Sędzinko
Łukasz Konieczny Stolarstwo

Firma Drakan usługi bhp i ppoż są świadczone na najwyższym poziomie. Fachowość i rzetelność to zdecydowane wielki plus Pani Miłosławy. Polecam.

SKONYFIVE Przemysław Skoneczny

 • Zielona Góra

Wykonujemy: ° branża elektryczna: ~ podłączanie sprzętu AGD (np. lodówka, płyta grzewcza, pralka itp.) - po podłączeniu wpis do książki serwisowej ~ montaż, remont, naprawę instalacji elektrycznej ~ montaż osprzętu elektrycznego - gniazdka, włączniki, żyrandole itp. ~ montaż, rozbudowę, wymianę rozdzielni elektrycznej ~ projekty instalacji elektrycznej ~ projekty instalacji teletechnicznej ~ projekty oświetlenia awaryjnego/ewakuacyjnego ~ natomiast jeśli nie wiesz jakie oświetlenie wybrać do domu, mieszkania czy biura również pomożemy i wykonamy niezbędne wizualizacje oraz obliczenia ~ pomiary elektryczne ° branża przeciwpożarowa: ~ przegląd, remont, dostarczenie gaśnic ~ przegląd, wymianę hydrantów ~ przegląd, montaż przeciwpożarowego

Fire Protection Ochrona Przeciwpożarowa Paweł Radny

 • Zielona Góra

Usługi, które świadczy nasza firma to instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, oznakowanie, wyposażenie w gaśnice badanie, przegląd gaśnic i hydrantów. Rozpoczęliśmy działalność od 2017. Obsługujemy Klientów z lokalizacji takich jak woj.lubuskie. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klientów.

Fixfire Mateusz Drozda

 • Węgorzyno

Działamy w branży od 2012 roku. Nasza specjalność to ochrona ppoz. BHP, na terenie całego kraju. Dzień dobry, Inżynier pożarnictwa oraz Starszy Inspektor ds. BHP (Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu BHP) podejmie współpracę dot. kompleksowego prowadzenia czynności z zakresu BHP oraz ochrony PPOŻ w zakładzie pracy. Ponadto oferuję: - pełnienia obowiązku służby BHP – specjalista spoza zakładu pracy, - pomoc, obecność przy kontrolach prowadzonych przez PIP, PSP, - sporządzanie oraz aktualizacja Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego, - przeprowadzanie szkoleń wstępnych oraz okresowych BHP, - przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony Ppoż., - opracowywanie zarządzeń

Hr Biuro Rachunkowe Sylwia Warachowska

 • Szczecin

Działamy w branży od 12 lat. Nasza specjalność to: * Podatkowej książki przychodów i rozchodów * Ewidencji ryczałtu * Płace, kadry * ZUS * PFRON * BHP, na terenie Szczecin.

Synergia BHP Krzysztof Wolski

 • Zielona Góra

Synergia BHP specjalizuje się w zapewnieniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, zarówno w firmach jak i instytucjach publicznych. Doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje, pasja - dzięki nim poziom ryzyka w Państwa firmie ograniczony będzie do minimum, a efekty pracy widoczne każdego dnia. Podejmując współpracę z naszą firmą mają Państwo pewność, iż wszystkie usługi świadczone będą z najwyższą starannością. Wśród naszych usług proponujemy Państwu: 1. szkolenia BHP, PPOŻ., PIERWSZA POMOC dla wszystkich grup zawodowych, 2. kompleksowy nadzór BHP i PPOŻ., 3. dokumentację powypadkową, oceny ryzyka zawodowego, audyt BHP i PPOŻ., 4. instrukcję bezpieczeństwa pożarowego, 5. opracowywanie planów ewakuacyjnych, 6. sprzedaż instrukcji,

BeHaPe s.c. D. Koler, A. Teliczan

 • Mierzyn

ARS BHP

 • Szczecin

Oferujemy pełen zakres usług BHP, ppoż., pomoc i ochrona środowiska. W naszej ofercie znajdziecie Panstwo ofertę na nadzoe na budowach, outsorcing BHP dla firm produkcyjnych i innych. Organizujemy szkolenia BHP dla wszystkich grup zawodowych zarówno w formie stacjonarnej ja rownież e-learning. Zapraszamy do zapoznania się z oferta na stronie www.arsbhp.pl

BHPEX Sp. z o.o.

 • Zielona Góra
Martyna S.

Profesjonalnie wypełnione wnioski ochrony środowiska, fajny kontakt - bardzo polecam, dobrzy specjaliści. Ja na pewno wrócę.

SprintGroup Daria Pańczak

 • Wolsztyn

Sprint Group powstało jako odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie instalacji teletechnicznych. Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości usług z zakresu zaawansowanych produktów i technologii teletechnicznych na terenie całego kraju, oparte na wieloletnim doświadczeniu i pełnym zaangażowaniu. Nasz zespół to wykwalifikowana kadra inżynierów jak i fachowych monterów. Dzięki pasji i młodości w naszym zespole każdy na każdym może polegać. Nasze usługi realizujemy na różnego rodzaju obiektach: galerie handlowe, biurowce, centra logistyczne, szkoły i uczelnie, zakłady produkcyjne, osiedla, szpitale, hotele oraz wiele innych.

Ochrona Ppoż. Makowski

 • Racula

FDHU DExpert Magdalena Ziomko

 • Rakoniewice

Świadczymy usługi w zakresie ochrony przeciwpożarowej: • wyposażanie obiektów w urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice, • naprawa, legalizacja i konserwacja gaśnic, urządzeń przeciwpożarowych, • przeglądy (pomiary parametrów) hydrantów wewnętrznych i węży, • oznakowanie dróg ewakuacyjnych, sprzętu, • ekspertyzy techniczne, Wystąpienia – do uzyskania odstępstw od przepisów ppoż., • sporządzanie, aktualizacja „Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego”, • ocena zagrożenia wybuchem, • sporządzanie „Dokumentów zabezpieczenia przed wybuchem”, • kontrole i analizy stanu bezpieczeństwa pożarowego, • doradztwo prawne i techniczne z zakresu ochrony przeciwpożarowej, • opiniowanie zgodności z obowiązującymi przepisami ppoż, • przygotowywanie

FDHU DExpert Magdalena Ziomko

 • Rakoniewice

1. W zakresie BHP - szkolenia wstępne i okresowe - opracowanie dokumentu zabezpieczenia stanowisk pracy przed wybuchem - opracowywanie instrukcji bhp - coroczną analizę stanu bhp 2. Ochrona Przeciwpożarowa - opracowanie i aktualizacja instrukcji bezpieczeństwa pożarowej - miejscowego zagrożenia w miejscu i czasie imprezy masowej - szkolenia obejmujące podstawową wiedzę z zakresu zapobiegania pożarom, znajomości podstawowych przepisów przeciwpożarowych i problematyki związanej z ewakuacją ludzi w sytuacjach zagrożenia dla wyznaczonych pracowników - kontrola stanu bezpieczeństwa pożarowego -wyposażenie obiektów w podręczny sprzęt gaśniczy i niezbędne oznakowanie zgodnie z PN -przeprowadzanie ćwiczeń gaśniczych i próbnej ewakuacji - okresowe

Biuro Usług Projektowych PROPOŻ-BIS

 • Zielona Góra

Usługi i Doradztwo Przeciwpożarowe Agata Łyjak

 • Zielona Góra

Zajmuję się opracowywaniem dokumentacji związanych z ochroną przeciwpożarową budynków: m.in. instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, plany ewakuacji, oceną zagrożenia wybuchem. Ponadto wykonuję profesjonalne konsultacje w zakresie spełnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej dla obiektów w oparciu o obowiązujące przepisy.

Ranking Specjalistów od BHP i P.POŻ. obejmuje również takie miejscowości jak: Gorzów Wielkopolski, Wawrów, Baczyna, Wieprzyce. więcej...
Jakiej usługi poszukujesz?