kobieta oblicza na kalkulatorze ratę kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego – oblicz ratę kredytu!

Kalkulator kredytu hipotecznego – oblicz ratę kredytu!

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala wstępnie oszacować wysokość raty kredytu hipotecznego. Jeśli chcesz sprawdzić, czy rata kredytu na wymarzony dom lub mieszkanie nie przekracza Twoich możliwości finansowych, skorzystaj z darmowego kalkulatora kredytowego Oferteo. Wskaż kwotę oraz okres kredytowania i przekonaj się, na jaką najniższą ratę miesięczną możesz liczyć!

author box img

Ewa Wołowik-Kaczorek

Opublikowano: 9 września 2021 09.09.2021 Czas lektury: 4min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 9126 Specjalistów od Kredytów Hipotecznych blisko Ciebie

Czym jest kalkulator raty kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala wstępnie oszacować wysokość miesięcznych rat kredytowych i sprawdzić, na jakie miesięczne obciążenie budżetu należy się przygotować (przy określonych warunkach kredytu). Spłata kredytu mieszkaniowego nie powinna przekraczać możliwości finansowych. Zwłaszcza że kredyt hipoteczny wiąże kredytobiorcę z bankiem nawet na 35 lat! Dzięki prostej i szybkiej symulacji można przekonać się, czy będziemy w stanie regularnie spłacać raty wynikającego z kredytu na dom lub mieszkanie.

Darmowy kalkulator kredytowy Oferteo może stanowić wstępną weryfikację, na jaką wysokość rat kredytu hipotecznego należy się przygotować. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie mają czasu na analizę ofert kredytowych w każdej instytucji finansowej udzielającej kredytu zabezpieczonego hipoteką.

Ważne:
Bezpłatny kalkulator hipoteczny nie zastąpi spotkania z doradcą kredytowym, jednak ułatwi wybór banku i odpowiednich parametrów kredytu.
Kredyt hipoteczny - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 9 126 Specjalistów od Kredytów Hipotecznych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wszystkie miasta i firmy

Jak działa kalkulator kredytowy? Oblicz ratę kredytu hipotecznego

Chcesz wiedzieć, ile wyniesie rata kredytu hipotecznego? Kalkulator kredytu hipotecznego to narzędzie bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, pozwalające porównać oferty kredytów mieszkaniowych pod kątem wysokości miesięcznej raty.

Aby obliczyć ratę kredytu hipotecznego, podaj podstawowe parametry kredytu, czyli:

 1. Kwotę kredytu.
 2. Okres spłaty.

i kliknij “sprawdź". W ten prosty sposób otrzymasz symulację wysokości rat wraz z informacją na temat oprocentowania. Aby uzyskać więcej ofert i otrzymać pomoc w wyborze najlepszego kredytu hipotecznego, możesz skontaktować się z ekspertem kredytowym.

Ważne:
Kalkulator kredytu hipotecznego wylicza szacowaną wysokość raty, jaką mogą zaproponować banki. Wyliczenia te mają wyłącznie charakter orientacyjny. Nie mogą być traktowane jako oferta banku.

Ile wynosi średnia rata kredytu hipotecznego?

Nie można określić, ile wynosi średnia rata kredytu hipotecznego, ponieważ na jej wysokość wpływa wiele elementów.

Kwota kredytu i okres kredytowania mają kluczowy, ale nie jedyny wpływ na wysokość rat kredytu zabezpieczonego hipoteką. Co jeszcze wpływa na wysokość miesięcznych płatności?

 • rodzaj rat: raty równe lub malejące. Klienci najczęściej decydują się na raty równe. Wolą więcej odsetek do spłacenia, ale od samego początku równą ratę;
 • oprocentowanie kredytu hipotecznego, zależne od zmiennej stopy procentowej WIBOR oraz marży banku;
 • wysokość wkładu własnego – im większy udział własny w zakupie lub budowie nieruchomości, tym tańszy będzie kredyt i niższa jego rata;
 • ubezpieczenia kredytu hipotecznego, jeśli są doliczane do kredytu jako miesięczne składki.

Kalkulator kredytu hipotecznego – znajdź najtańszy kredyt na dom lub mieszkanie

Najlepszy kredyt hipoteczny to oczywiście najtańszy kredyt. Kalkulator rat kredytu hipotecznego wskazuje, w którym banku rata będzie najniższa. Wyniki są posortowane według najbardziej atrakcyjnych propozycji pod względem wysokości comiesięcznych płatności.

Kalkulator hipoteczny pozwala zatem wyłonić najlepsze propozycje kredytu hipotecznego bez samodzielnego szukania i porównywania ofert bankowych. Można kilka sekund otrzymać kalkulację wysokości raty i wybierać najtańszy kredyt hipoteczny na rynku.

Czy warto korzystać z kalkulatora hipotecznego?

kobieta oblicza wysokość kredytu hipotecznego na czarnym kalkulatorze

Bez wątpienia tak. Kalkulator kredytu hipotecznego:

 • w bezpłatny, szybki i w pełni bezpieczny sposób wylicza orientacyjną wysokość raty kredytu hipotecznego,
 • porównuje oferty w kilku bankach, umożliwiając wybór najbardziej atrakcyjnej,
 • pozwala skontaktować się z doradcą kredytowym i uzyskać spersonalizowaną ofertę,
 • nie wymaga logowania się, podawania numeru telefonu ani swoich danych osobowych,
 • nie wpływa na scoring bankowy – przed złożeniem zapytań kredytowych warto upewnić się, na jaki kredyt można sobie pozwolić. Złożenie zbyt wielu zapytań przed wstępnym wyliczeniem raty kredytu hipotecznego obniży scoring BIK!

Kalkulator kredytu hipotecznego – podsumowanie

Rzetelny i szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego to pierwszy krok do znalezienia kredytu na dobrych warunkach. Narzędzie w kilka sekund wskazuje najważniejszą informację dla kredytobiorcy, jaką jest wysokość raty kredytu hipotecznego.

Dostępne są również inne kalkulatory kredytowe, np. kalkulator zdolności kredytowej. Informację, czy stać Cię na kredyt, uzyskasz również od eksperta kredytowego. Prosty kalkulator kredytu hipotecznego pokazuje, ile wyniesie miesięczna rata i pozwala skontaktować się z ekspertem kredytowym, aby poznać szczegóły oferty. Przekonaj się, na jaki kredyt hipoteczny Cię stać i złóż wniosek o kredyt odpowiadający Twoim możliwościom finansowym.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze najlepszego kredytu hipotecznego? Sprawdź: Jak wziąć kredyt hipoteczny krok po kroku

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco