pracownik instaluje ścianę domu z prefabrykatów - w 2023

Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena w 2023 roku

Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena w 2023 roku

Zastanawiasz się, ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena zależy m.in. od rodzaju i jakości wybranych prefabrykatów, rodzaju domu, powierzchni, wyposażenia i wykończenia. Dodatkowo do ceny domów z prefabrykatów należy doliczyć koszt transportu i montażu. Wszystko to sprawia, że budowa domu z prefabrykatów o powierzchni 100 m² w zależności od wybranych opcji może się znacząco różnić – dlatego przed inwestycją warto dowiedzieć się też, jak krok po kroku powstaje dom z prefabrykatów. W poradniku znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania, a dodatkowo: cennik domów z prefabrykatów w 2023 roku.

author box img

Jacek Krajl

Opublikowano: 11 lipca 2023 11.07.2023 Czas lektury: 8min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 30061 Specjalistów od Domów Szkieletowych blisko Ciebie

Czym są domy z prefabrykatów?

Domy prefabrykowane to budynki, które powstają fabrycznie – najczęściej jako moduły składane następnie na placu budowy. Dzięki temu konstrukcje tego typu wyróżniają się szybkim czasem budowy.

Na placu budowy domy z prefabrykatów powstają w oparciu o przypisany do danego domu projekt – co również znacząco wpływa na szybkość stawiania tego typu domów.

Domy z prefabrykatów – 5 najważniejszych informacji:

 1. Jakość i precyzja wykonania – domy z prefabrykatów powstają na wielkich halach produkcyjnych – z dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu konstruktorzy unikają błędów występujących w tradycyjnym budownictwie.
 2. Czas budowy – w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji domy z prefabrykatów powstają zazwyczaj znacznie szybciej (porównując podobny metraż domu i standard wykończenia).
 3. Różne opcje wykończenia do wyboru – prefabrykacja ma jeszcze jedną ważną zaletę: domy z prefabrykatów mogą być wykonane z drewna, betonu lub stali – zależnie od potrzeb zamawiającego (cena domu z prefabrykatów w dużym stopniu zależy właśnie od materiału wykonania).
 4. Kreatywne projekty – dostosowanie do potrzeb i kreatywne podejście projektantów sprawiają, że domy z prefabrykatów w bardzo dużym stopniu można dostosować do indywidualnych preferencji.
 5. Właściwości izolacyjne – większość konstrukcji z prefabrykatów już z założenia stawia na wysokie standardy akustyczne i termiczne, co znacząco przekłada się na komfort domowników.

Rozważasz budowę domu i zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy domami szkieletowymi, prefabrykatami czy murowanymi? Skonsultuj się z lokalnymi firmami zajmującymi się budową domów, aby uzyskać szczegółowe informacje o kosztach i procesie budowy.

Domy szkieletowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 30 061 Specjalistów od Domów Szkieletowych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Rodzaje domów z prefabrykatów

Wyróżnia się trzy rodzaje domów z prefabrykatów – podział ze względu na wykorzystaną technologię i materiał wykończenia:

 1. Domy z prefabrykatów betonowych – wysoka wytrzymałość, trwałość konstrukcji, wysoki poziom izolacji, wykorzystywane w budownictwie wielorodzinnym.
 2. Domy z prefabrykatów keramzytowych – lekka konstrukcja, stosowane w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, wysoka odporność na wilgoć i ogień.
 3. Domy z prefabrykatów drewnianych – ekologiczne rozwiązanie, naturalny wygląd drewna, wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym, ale często też rekreacyjnym (np. jako domek letniskowy z prefabrykatów drewnianych).

Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cennik domów prefabrykowanych 2023

Poniżej znajdziesz orientacyjny cennik domów prefabrykowanych 2023 – w przeliczeniu na m² i w zależności od wybranej technologii (głównie mowa o materiale konstrukcyjnym). Bezpłatną wycenę domu prefabrykowanego dostosowanego do Twoich potrzeb i wymagań możesz otrzymać od wykonawców domów modułowych z Torunia, producentów domów modułowych z Białegostoku lub Twojej okolicy.

Podany koszt to ceny domów z prefabrykatów doprowadzonych do stanu surowego zamkniętego (czyli z podstawowymi instalacjami, ale bez przyłączy). Cena domu z prefabrykatów wzrośnie nawet o ok. 1500-2000 zł, jeśli wybierzesz dom z prefabrykatów w stanie deweloperskim.

Można przyjąć, że koszt domu z prefabrykatów to:

 • cena za dom z gotowych elementów w stanie surowym zamkniętym – ok. 2500 zł za m²,
 • cena za budynki prefabrykowane w stanie deweloperskim – ok. 4000-5000 zł za m²,
 • cena za projekt domu z prefabrykatów – od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych,
 • cena za wykończenie domu z prefabrykatów – od ok. 900 do nawet 1600 zł za m².

Dom z prefabrykatów betonowych – cena

Ile kosztuje dom z prefabrykatów betonowych? Cena zależy od wielu czynników, takich jak projekt, metraż, rodzaj wykończenia. Można przyjąć, że domy z prefabrykatów betonowych charakteryzują się średnio wysoką ceną – ok. 2500-3500 zł za m².

Dom z prefabrykatów drewnianych – cena

Co prawda prefabrykaty drewniane są tańsze niż prefabrykaty betonowe czy keramzytobetonowe, ale bardzo dużo zależy od tego, jaki rodzaj drewna wybierzesz do konstrukcji domu.

Domy z prefabrykatów drewnianych mogą mieć więc bardzo zróżnicowane ceny – zależne od wielu czynników, zazwyczaj mieszczące się w przedziale ok. 2000-3500 zł za m².

Dom z prefabrykatów keramzytowych – cena

Domy z prefabrykatów keramzytowych – podobnie jak domy z prefabrykatów betonowych – zazwyczaj charakteryzują się średnio wysoką ceną. Postawienie domu będzie kosztować zazwyczaj ok. 2000-2500 zł za m².

Ile kosztuje dom z prefabrykatów o powierzchni 70 m2?

Koszt budowy domu z gotowych elementów o powierzchni 70 m²:

 • dom z prefabrykatów o powierzchni 70 m² w stanie surowym to koszt ok. 175 000-200 000 zł (ok. 210 000 zł z projektem),
 • domy z prefabrykatów 70 m² w stanie deweloperskim kosztują ok. 350 000-400 000 zł (ok. 410 000 zł z projektem),
 • dom wykończony pod klucz 70 m² – ok. 490 000-520 000 zł.

Ile kosztuje dom z prefabrykatów o powierzchni 100 m2?

 • Cena za dom z prefabrykatów o powierzchni 100 m² w stanie surowym to ok. 250 000-350 000 zł.
 • Jeśli wybierzesz opcję wykończenia do stanu deweloperskiego, to koszt dom z prefabrykatów o powierzchni 100 m² w stanie deweloperskim wyniesie ok. 500 000 zł (z projektem ok. 520 tys. zł).
 • Dom z prefabrykatów z projektem i wykończeniem (standard średni, dom o powierzchni 100 m²) – to ok. 700 000-750 000 zł.

Ile kosztuje dom z prefabrykatów o powierzchni 150 m2?

Im większa powierzchnia, tym większy koszt całkowity – ile kosztuje dom z elementów prefabrykowanych o powierzchni 150 m²?

 • dom z prefabrykatów o powierzchni 150 m² w stanie surowym to koszt ok. 400 000 zł (ok. 410 000 zł z projektem),
 • dom z prefabrykatów 150 m² w stanie deweloperskim kosztują ok. 750 000 zł (ok. 760 000 zł z projektem),
 • dom z prefabrykatów pod klucz 150 m² – cena to ok. 1 000 000-1 100 000 zł.

Jak powstaje dom z elementów prefabrykowanych? Krok po kroku

dom prefabrykowany w trakcie budowy

Znasz już ceny domów z prefabrykatów – warto dowiedzieć się też, w jaki sposób powstają domy prefabrykowane i jaka jest kolejność prac na budowie.

Domy prefabrykowane – budowa krok po kroku:

 1. Na początek powstaje projekt domu z prefabrykatów – uwzględnia indywidualne preferencje i wszelkie przepisy budowlane.
 2. W kolejnym kroku produkowane są prefabrykaty – w halach produkcyjnych powstają ściany, stropy, belki (z betonu, drewna lub innego wybranego materiału).
 3. Transport domu z prefabrykatów na miejsce budowy – w modułach dom transportowany jest na działkę budowlaną, gdzie ma powstać.
 4. Wzniesienie fundamentów domu – więcej o fundamentach: Ile kosztują fundamenty?
 5. Montaż elementów konstrukcyjnych – zgodnie z projektem stawiane są ściany, stropy, belki i dach domu z prefabrykatów.
 6. Montaż instalacji i wyposażenie – na tym etapie montowane są wybrane systemy ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, do tego instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna.
 7. Wykończenie i oddanie do użytku – przed wykończeniem pod klucz budynek jest oddawany do użytku, czyli wykonywane są inspekcje na miejscu budowy.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące domów szkieletowych

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco