Pompy ciepła - Najlepsi w 2022

Najlepsze Oferty na Pompy Ciepła, 2023

W jakim rejonie chcesz porównać oferty?

Ogrzewanie generuje ⅔ kosztów utrzymania budynku. Aby je zminimalizować, warto postawić na alternatywne źródła energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków pochodzących z ogrzewania powierzchni mieszkalnej, jest instalacja pompy ciepła. Sprawdziliśmy, które firmy cieszą się zaufaniem i montują wysokiej jakości urządzenia grzewcze.

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania gazowego, elektrycznego czy olejowego. To nowoczesne urządzenie grzewcze, które zasila budynek mieszkalny w energię cieplną. Pompa ciepła CWU może również służyć do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

To ekologiczne i tanie rozwiązanie, stosowane w wielu gospodarstwach domowych.

Pompy ciepła mogą działać bezawaryjnie nawet przez 25 (i więcej!) lat. Warto pamiętać, aby przed montażem pompy grzewczej zadbać o uszczelnienie budynku. Da to gwarancję maksymalnego wykorzystania energii.

Energia do zasilenia pompy ciepła może pochodzić z:

 • gruntu (energia geotermalna),
 • powietrza (energia aerotermalna),
 • wody (energia hydrotermalna).

Jak działa pompa ciepła centralnego ogrzewania? Bardzo dobrze obrazuje to schemat pompy ciepła.

Najprościej działanie maszyny cieplnej można przedstawić następująco: wymusza ona obieg ciepła między obszarami o różnych temperaturach. Pobrana energia cieplna (np. z gruntu) jest oddawana do systemu grzewczego domu oraz do systemu ciepłej wody użytkowej. Instalacja grzewcza stanowi źródło górne, natomiast energia z gruntu, wody lub powietrza to dolne źródło ciepła. Razem z pompą ciepłą stanowią trzy najważniejsze elementy układu grzewczego.

Ranking Sprzedawców pomp ciepła w Twoim mieście

W Oferteo od 2011 roku łączymy osoby zainteresowane montażem pompy ciepła ze specjalistami od instalacji pomp ciepła. Obecnie współpracujemy z 22 214 sprzedawcami pomp ciepła w każdym z 380 powiatów w Polsce. Instalatorzy pomp ciepła zarejestrowani w naszej bazie złożyli już 141 347 ofert i otrzymali 17 279 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór firmy montującej pompy ciepła, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2023.

Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych sprzedawców pomp ciepła w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:

Kryteria oceny Specjalistów od pomp ciepła

W rankingu Najlepsi w 2023 premiujemy sprzedawców pomp ciepła za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:

 • liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
 • liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena sprzedawcy pompy ciepła,
 • wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
 • uzupełniona galeria zdjęć z przeprowadzonych instalacji,
 • przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).

22 214 Sprzedawców pomp ciepła w Oferteo

Oferteo w liczbach

900+ dostępnych usług
565 398 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut średni czas oczekiwania na pierwsze zgłoszenie

Szukaj Sprzedawców Pomp Ciepła blisko Ciebie

 • {{item.city}}
dwie pompy ciepła zainstalowane na zewnątrz domu

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła 

Rumia Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski
Gwiazdki opinii 5.0 z 9 opinii
company badge

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo że poszukujesz go od kilku tygodni? Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski może ma szansę zakończyć Twój problem. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Eko Heat - Gruntowe Wymienniki Ciepła Lasocice

Eko Heat

Lasocice
Gwiazdki opinii 5.0 z 29 opinii
company badge

Takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Leszna, dlatego jeśli poszukujesz odpowiednich gruntowych wymienników ciepła to od razu sprawdź Eko Heat. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Intec S.C Instalacje Techniczne Krystian Jukiel , Daniel Traczykowski - Gruntowe Wymienniki Ciepła Toruń

Odpowiednie Gruntowe Wymienniki Ciepła

Toruń Intec S.C Instalacje Techniczne Krystian Jukiel , Daniel
Gwiazdki opinii 5.0 z 8 opinii

Czujesz się zagubiony w nadmiarze ofert na gruntowe wymienniki ciepła? Fachowcy z Intec S.C Instalacje Techniczne Krystian Jukiel Daniel Traczykowski pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

CIEPŁOZZIEMI.COM - Gruntowe Wymienniki Ciepła Ulan-Majorat

CIEPŁOZZIEMI.COM

Ulan-Majorat
Gwiazdki opinii 5.0 z 1 opinia

Wybór markowych gruntowych wymienników ciepła bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z CIEPŁOZZIEMI.COM doradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

NTS-Energy sp. z o.o. - Gruntowe Wymienniki Ciepła Wrocław

NTS-Energy sp. z o.o.

Wrocław
Gwiazdki opinii 5.0 z 56 opinii
company badge
Janusz O.

Profesjonalna firma-już podczas pierwszej rozmowy potrafiła określić jakie urządzenia jest potrzebne -dobrane do potrzeb.

Bartosz Wojcieszak Seller Omnipotens Instalacje Fotowoltaiczne - Gruntowe Wymienniki Ciepła Sosnowiec

Bartosz Wojcieszak Seller Omnipotens Instalacje Fotowoltaiczne

Sosnowiec
Gwiazdki opinii 5.0 z 70 opinii
Piotr T.

Skontaktował się ze mną Pan Bartek z polecenia mojego szwagra. Umówiłem się z Panem Bartkiem na dany termin, po przyjedzie pana Bartka omawialiśmy gdzie zamontować panele fotowoltaiczne. Pierwotnie miały być na dachu, ale z pewnych względów zrezygnowałem z dachu. Zamontowane zostały na gruncie, ale na konstrukcji podwyższonej żeby wykorzystać miejsce pod panelami fotowoltaicznymi, Pan Bartek doradził mi żebym skorzystał też z możliwości zamontowania pompy ciepła i skorzystałem z tej możliwości. Jestem zadowolony z rady Pana Bartka. Na każde moje pytania miał odpowiedź, załatwił mi wszystko co trzeba było załatwić z mojej strony. Z czystym sumieniem mogę go polecić. Rzetelnie są wypowiedzi pana Bartka - no i bardzo miły z niego

LW Solutions Sp. z o.o. - Gruntowe Wymienniki Ciepła Warszawa

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła

Warszawa LW Solutions Sp. z o.o.
Gwiazdki opinii 5.0 z 38 opinii
Leszek T.

Prace zostały zrobione bardzo szybko, bardzo sprawnie. od podpisania umowy po całkowite ukończenie prac 2 dni robocze (jeden dzień omówienie projektu i podpisanie umowy - drugi dzień montaż instalacji fotowoltaicznej. Brygada montażowa bardzo grzeczna, uprzejma. Wszystko po pracach posprzątane. Materiały w bardzo dobrej jakości. Bardzo polecam tą firmę.

WoleOze.pl - Gruntowe Wymienniki Ciepła Rybnik

WoleOze.pl

Rybnik
Gwiazdki opinii 5.0 z 25 opinii
company badge
Arkadiusz J.

Moje doświadczenie z wieloma firmami jedynie może potwierdzić inne opinie poniżej, mało która firma od fotowoltaiki podchodzi uczciwie do klienta, od razu widać że firma nie skupia się tylko na pieniądzach, obsługa tego Pana co był u mnie była ponad moje oczekiwania, cena vs obsługa i oferta jak najbardziej akceptowalna! Za jakość i wiedzę na poziomie jakim sobą reprezentował instalator bardzo dziękuję, bo nie tylko się płaci za panele, ale i obsługę. Oferta jaką dostałem przebiła wszystko i wszystkich, zero naciągania zero nachalnictwa, proste przejrzyste zasady i decyzja też nie trwała długo, polecam tym którzy na prawdę chcą porównać jakość obsługi, szczerze polecam firmę. Pozdrawiam.

DatHouse sp. z o.o. - Gruntowe Wymienniki Ciepła Poznań

DatHouse sp. z o.o.

Poznań
Gwiazdki opinii 5.0 z 5 opinii
company badge
Mateusz Z.

Profesjonalna obsługa, oferta przedstawiona była przejrzysta i wszelkie pytania i wątpliwości zostały szybko rozwiązane. Szczerze polecam!

ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński - Pompy Ciepła Lisków

ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński

Lisków
Gwiazdki opinii 5.0 z 53 opinie
company badge

Przygotowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

join us image
Dołącz do naszych Sprzedawców Pomp Ciepła

Działasz na rynku jako Sprzedawca Pomp Ciepła i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Aktualne zlecenia typu Kupię Pompę Ciepła

icon Dodano 3 godziny temu

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m²

Jaśkowice, Małopolskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofer......Pokaż więcej

icon Dodano 4 godziny temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²

Udanin, Dolnośląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 ......Pokaż więcej

icon Dodano  wczoraj o 23:51

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²

Barycz, Podkarpackie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mi......Pokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Sprzedawców Pomp Ciepła
Zobacz zlecenia

Rodzaje pomp ciepła - które urządzenie wybrać?

Powietrzna pompa ciepła czy zasilana energią gruntową? To jedno z pytań, które możesz sobie zadawać przed wyborem właściwego urządzenia grzewczego do domu.

Aby wybrać odpowiednią pompę ciepła centralnego ogrzewania, poznaj dostępne na rynku rozwiązania i sprawdź, które pompy cieszą się największą popularnością.

Gruntowa pompa ciepła

Gruntowa pompa ciepła pobiera energię zgromadzoną w ziemi. Temperatura gruntu jest stabilna, dlatego zimą nie musisz martwić się o spadek temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Energię z ziemi można czerpać za pomocą:

 • gruntowych kolektorów poziomych montowanych na głębokości 1-1,5 metra. Rury kolektora są wypełnione niezamarzającym płynem, który odbiera ciepło z gruntu, aby następnie (przez wymiennik ciepła) przekazać je pompie.
  Zalety: dziury pod elementy pompy ciepła zrobisz zwykłą koparką (koszt usługi niższy niż w przypadku odwiertów pionowych).
  Wady: teren, na którym znajdują się odwierty, nie może być obsadzony, utwardzony lub zabudowany (deszcz i słońce muszą mieć bezpośredni dostęp do gruntu, aby odnowić zasoby ciepła).
 • gruntowych kolektorów pionowych montowanych nawet kilkadziesiąt metrów pod poziomem terenu.
  Zalety: kolektory pionowe sięgają wnętrza ziemi i gwarantują stałą temperaturę. Dodatkowo teren nad odwiertami możesz dowolnie zagospodarować.
  Wady: głębokie odwierty pod pompy ciepła można wykonać wyłącznie specjalistycznym sprzętem. Usługa jest więc droższa niż w przypadku odwiertów poziomych.

Gruntowe pompy ciepła charakteryzują się najwyższą efektywnością energetyczną. Jednak przez wysokie nakłady inwestycyjne związane z ich zakupem i montażem, ustępują miejsca powietrznym urządzeniom grzewczym.

Powietrzna pompa ciepła

Jeśli masz niewielką działkę i panujące na niej warunki są nieodpowiednie pod montaż pompy ciepła zasilanej energią ziemi, warto postawić na pompę powietrzną. Wykorzystuje energię aerotermalną. Pompa powietrzna:

 • może składać się wyłącznie z jednostki zewnętrznej (pompa ciepła typu monoblok)
 • lub z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej (pompa ciepła typu split).

Jakie są zalety i wady powietrznej pompy ciepła?

 • Zalety: jest to tańsze rozwiązanie niż w przypadku gruntowej pompy, gdyż nie wymaga montażu instalacji źródła dolnego.
 • Wady: temperatura powietrza zmienia się częściej niż temperatura wody czy gruntu, dlatego powietrze nie jest stabilnym nośnikiem ciepła.

Zdaniem wykonawców urządzenia wykorzystujące energię cieplną z powietrza są najczęściej wybieranym przez klientów rodzajem pomp. Powietrzne pompy ciepła są zdecydowanie tańsze i prostsze w montażu od pomp gruntowych.

Wodna pompa ciepła

Ogrzewanie pompami ciepła możliwe jest również z wykorzystaniem wody. Jeden z elementów urządzenia grzewczego montowany jest w zbiorniku wodnym, np. na dnie rzeki lub stawu. Woda akumuluje ciepło, które dostarczane jest do instalacji grzewczej zamontowanej w domu.

Jakie są zalety i wady wodnej pompy ciepła?

 • Zalety: nawet najmniejszy kolektor umieszczony na dnie cieku wodnego wyprodukuje dużą ilość energii cieplnej. Ponadto jakość wody w zbiorniku nie ma znaczenia (filtry wyłapują zabrudzenia).
 • Wady: podziemne cieki wodne (które stanowią alternatywę dla rzek i stawów) są zanieczyszczone, dlatego filtry będą wymagały częstej wymiany. Generuje to dodatkowe koszty.

Choć wodna pompa ciepła charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną, nie jest pierwszym wyborem klientów. Wymaga dostępu do istniejących zbiorników wodnych (co jest rzadko spotykane) lub do dwóch studni głębinowych na terenie działki. Koszt ich wykonania jest wysoki, stąd pompy ciepła zasilane energią hydrotermalną zajmują ostatnie miejsce w rankingu pomp ciepła.

Inne rodzaje pomp ciepła

To nie jedyny podział pomp ciepła. Jak już wspomnieliśmy, powietrzna pompa ciepła może występować w dwóch wariantach. Wyróżnia się:

 • pompy ciepła monoblok, zbudowane z jednej jednostki,
 • pompy ciepła split, zbudowane z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej.

Jak kształtuje się cena pomp ciepła? Pompy ciepła monoblok są droższe ze względu na ich izolację termiczną i akustyczną. Charakteryzują się też wyższą sprawnością grzewczą niż pompy ciepłą typu split. Warto dodać, że mimo wyższych kosztów inwestycyjnych, wyróżniają się niższymi kosztami eksploatacji. Co istotne, są także prostsze w montażu.

Podział pomp cieplnych zależy również od sposobu pozyskiwania ciepła i przekazywania go dalej. Tutaj można wyodrębnić m.in. pompy ciepła typu:

 • solanka-woda,
 • bezpośrednie parowanie-woda,
 • bezpośrednie parowanie-skraplanie,
 • woda-woda,
 • woda-powietrze,
 • powietrze-powietrze.

Jak dobrać pompę ciepła do własnego domu? Warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą. Pomoże on nie tylko wybrać odpowiedni sprzęt, ale także maksymalnie ograniczyć koszt montażu pompy cieplnej.

Możesz też starać się o dofinansowanie pomp ciepła np. z Programu Czyste Powietrze. Dodatkowe środki pozwolą na zakup odpowiedniego i ekologicznego urządzenia grzewczego dla domu.

Specjaliści od pomp ciepła – na co zwracać uwagę?

Jeśli rozważasz zakup pompy ciepła, skorzystaj z pomocy sprawdzonego specjalisty. Dobry fachowiec powinien określić zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, dobrać odpowiedni rodzaj urządzenia grzewczego, a także oszacować koszty montażu pompy ciepła. Oczywiste jest to, że koszt pompy ciepła do domu o łącznej powierzchni 100 m2 będzie niższy, niż w przypadku montażu urządzenia grzewczego w budynku o dwukrotnie większym metrażu. Wszystko jednak zależy od rodzaju pompy grzewczej, a także od specyfiki miejsca, w którym jest montowana.

Dodatkowo specjalista zapewni instalację i konserwację pompy cieplnej. Wybór specjalisty ze swojego regionu zapewnia błyskawiczną reakcję w przypadku usterki. Porównaj oferty profesjonalistów działających w okolicy!

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jakiego działania oczekujesz?
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i niezobowiązujące.

Pompa ciepła do centralnego ogrzewania i wody użytkowej – czy warto?

Coraz więcej gospodarstw stawia na ekologiczne rozwiązania. Zapewniają one zwrot środków poniesionych na inwestycję. Pompa ciepła jest jednym z nich. Stanowi alternatywę dla innych systemów grzewczych. Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca? Czy warto zainwestować w urządzenie do c.o. i c.w.u.?

Już w pierwszych latach korzystania z ekologicznego systemu grzewczego przekonasz się, że podjąłeś dobrą decyzję.

Zalety pomp ciepła:

 • w około 70 proc. wykorzystuje OZE (odnawialne źródła energii). W przyszłości możliwe będzie pozyskiwanie 100 proc. energii ze źródeł odnawialnych;
 • obniża emisję dwutlenku węgla (CO2) i nie wytwarza szkodliwych spalin w budynku;
 • zapewnia najwyższy komfort cieplny przy najniższych kosztach eksploatacji (w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym);
 • zmniejsza koszty uzyskania ciepła i ciepłej wody użytkowej. Jeśli połączysz pompę ciepła z fotowoltaiką, energię niezbędną do zasilenia pompy pozyskasz z dachu swojego budynku;
 • charakteryzuje się najwyższą klasą efektywności energetycznej (A++ i A+++) w stosunku do pozostałych urządzeń grzewczych;
 • może nie tylko ogrzewać, ale też chłodzić pomieszczenia. Dzięki odwróceniu kierunku obiegu czynnika roboczego w obiegu pompy będzie wyciągać chłód z głębi ziemi i transportować go do pomieszczeń;
 • może współpracować z tradycyjnymi grzejnikami – wystarczy wybrać wysokotemperaturową pompę ciepła;
 • jest bezobsługowym urządzeniem grzewczym.

Z opinii o pompach ciepła może wywnioskować, że wiele osób obawia się czasu i kosztów montażu tych urządzeń. Jest to zależne od stopnia skomplikowania instalacji, jednak sama inwestycja może okazać się tańsza niż np. inwestycja w kocioł na paliwo stałe. Pompa ciepła nie wymaga komina, kotłowni ani magazynu opału! Umieszcza się ją w garażu, komórce czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Rozmiar pompy zależy od jej mocy. Producenci pomp ciepła dbają o to, aby dopasować je do możliwości przestrzennych różnych pomieszczeń.

Pamiętaj!
Nie oszczędzaj na fachowcach. Tylko właściwe podłączenie, uruchomienie instalacji i ustawienie parametrów pracy pompy ciepła zagwarantuje jej bezpieczne, ekonomiczne i wydajne działanie. Mając to na uwadze, nie pożałujesz tej inwestycji.

Pompy ciepła są dziś jedną z najbardziej polecanych i niezawodnych technologii grzewczych.

Pompy Ciepła w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco