pompa ciepła na tle kamiennej elewacji - w 2022

Producenci pomp ciepła – Panasonic, Viessmann, Mitsubishi. Jaka firma najlepsza?

Producenci pomp ciepła – Panasonic, Viessmann, Mitsubishi. Jaka firma najlepsza?

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła. Oferują je zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci. Przed wyborem urządzenia grzewczego do swojego domu powinieneś się zastanowić, która firma będzie spełniała założone oczekiwania. Pomoże ci w tym stworzona przez nas lista producentów pomp ciepła. Poznaj marki, które cieszą największym powodzeniem wśród klientów!

author box img

Marta Białek

Opublikowano: 25 sierpnia 2020 25.08.2020 Czas lektury: 6min

Panasonic, Viessmann, Mitsubishi – co wyróżnia znanych producentów pomp ciepła?

Wybór producenta pompy ciepła do domu jest tak samo trudny, jak wybór jej rodzaju. Abyś nie musiał szukać w internecie firm, które zajmują się produkcją urządzeń grzewczych, skorzystaj z naszego zestawienia. Poniżej wymieniliśmy marki, których produkty są najczęściej wyszukiwane przez klientów.

Producent Dostępny rodzaj pompy Zalety firmy
gruntowa powietrzna wodna
Panasonic Znana i lubiana firma specjalizująca się w produkcji urządzeń elektronicznych (klienci zwykle sięgają po firmy, które znają lub których produkty używają).
Viessmann Niemiecka firma z wieloletnią tradycją (działa od 1917 r.). Jedna z największych firm branży systemów grzewczych, stanowi dużą konkurencję. Produkty firmy cieszą się uznaniem.
Mitsubishi Największa grupa przemysłowa w Japonii, działa od 1917 rok. Klienci lubią tradycyjne rozwiązania, dlatego pompy ciepła Mitsubishi są często wybierane.
Buderus Firma ma własne spółki dystrybucyjne na najważniejszych zagranicznych rynkach zbytu. Pompy Buderus znane są więc na całym świecie, a tym samym przetestowane w każdych warunkach klimatycznych.
Samsung Producent urządzeń, które są najczęściej wybierane do polskich domów (według danych dot. miesięcznej sprzedaży detalicznej 2016-2020).
NIBE Szwedzka firma produkująca pompy do różnej wielkości budynków. Urządzenia dostosowane są do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Pompa tej firmy z pewnością sprawdzi się w polskim klimacie.
Stiebel Eltron Firma oferuje 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze, a także możliwość połączenia ich w jeden system (np. pompa ciepła z funkcją wentylacji pomieszczeń).
Daikin Wybierając tego producenta zyskasz dostęp do profesjonalnego serwisu pomp ciepła (od wsparcia technicznego, po możliwość zakupu i wymiany elementów pompy ciepła).
Sofath Producent oferuje darmową i niezobowiązującą wycenę instalacji grzewczej wraz z montażem. Dodatkowo za pomocą specjalnego kalkulatora zwrotu możesz sprawdzić, po jakim czasie inwestycja się zwróci.
Alpha Innotec Firma działa od 1998 roku. Koncentruje się wyłącznie na systemach grzewczych. Za wyborem producenta przemawia jego spójność i konsekwencja.

Pompy ciepła Panasonic, Mitsubishi czy Samsung to urządzenia wysokiej jakości, produkowane przez firmy z wieloletnią tradycją. Klienci lubią kupować od znanych producentów, dlatego pompy tych marek są najczęściej wyszukiwanymi produktami.

Producenci pomp ciepła, którzy w swojej ofercie mają zarówno gruntową pompę ciepła, powietrzną czy typu woda-woda to Panasonic, Viessmann i NIBE. W ofercie firmy Samsung znajdują się wyłącznie powietrzne pompy ciepła, które są najchętniej kupowane przez klientów decydujących się na ekologiczne rozwiązanie grzewcze.

Jeśli interesuje cię cena pompy ciepła, musisz wybrać jednego z producentów tych urządzeń grzewczych, a następnie zadecydować o konkretnym modelu.

Nie jest to proste zadanie, dlatego powinieneś sugerować się wskazaniami specjalisty od montażu pomp ciepła. Określi on zapotrzebowanie twojego domu na energię cieplną i dobierze urządzenie najbardziej odpowiadające twoim potrzebom.

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 214 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pozostali producenci pomp ciepła

Wśród producentów pomp ciepła, którzy cieszą się uznaniem wśród klientów, znajdują się również firmy: Thermia, LG, De Dietrich, Silesia oraz Lazar.

 1. Thermia to firma z wieloletnią tradycją. Przedsiębiorstwo powstało w 1923 roku i do dziś realizuje założenia z dawnych lat. W swojej ofercie posiada pompę ciepła gruntową, pompę typu powietrze-woda czy powietrze-powietrze. Co więcej, producent pomp ciepła oferuje również urządzenia służące do podgrzania wody użytkowej.
 2. LG to producent pomp ciepła oferujący urządzenia typu monoblok oraz split, zasilane ciepłem z powietrza zewnętrznego. W ofercie firmy znajdziesz również pompy ciepła wysokotemperaturowe, które dobrze działają z tradycyjnymi grzejnikami ściennymi.
 3. De Dietrich z kolei przygotował dla swoich klientów bogatą ofertę powietrznych pomp ciepła. Są one łatwe w montażu i obsłudze. Producent oferuje również serwis pomp ciepła. W 1996 roku przejął aktywa firmy Sofath SA, aby ta mogła się rozwijać m.in. we Francji, oferując konsumentom najlepsze rozwiązania grzewcze do domu.
 4. Pompy ciepła Silesia Term na tle innych firm wyróżniają się 5-letnią gwarancją. Firma oferuje niezawodne i ekologiczne systemy grzewcze do każdego rodzaju budynku. Producent specjalizuje się w sprzedaży pomp gruntowych oraz powietrznych. Firma oferuje również serwis pomp ciepła na terenie Polski, Niemiec lub Czech.
 5. Jeśli szukasz powietrznej pompy ciepła do swojego domu, warto zainteresować się ofertą firmy Lazar. Producent pomp ciepła oferuje wysokiej jakości system grzewczy, który możesz połączyć z wentylacją.

Producenci pomp ciepła w Polsce – lista sprawdzonych firm

pompy ciepła polskich producentów zapewniają kompletne ogrzewanie domu

Ogrzewanie pompami ciepła jest nie tylko modne, ale przede wszystkim ekologiczne. Z tego względu coraz więcej właścicieli budynków decyduje się na montaż nowoczesnego urządzenia grzewczego do swojego domu. Prócz pomp zagranicznych producentów możesz kupić również polskie produkty.

Jakich polskich producentów pomp ciepła znajdziesz na rynku? Są to m.in.:

 • Apic,
 • Fonko OZE,
 • Frapol,
 • Galmet,
 • Hewalex,
 • Hibernatus,
 • Inverter,
 • Kołton,
 • SAS,
 • Termet.

Pompy ciepła Galmet dostępne są na rynku od 38 lat. Firma oferuje swoim klientom różnego rodzaju urządzenia grzewcze zapewniające ciepłe powietrze w pomieszczeniach oraz ciepłą wodę użytkową. Galmet produkuje estetyczne rozwiązania do nowych oraz modernizowanych domów, wyznaczając przy tym trendy. Priorytetem przedsiębiorstwa jest zwiększenie komfortu użytkowania urządzeń.

Jak dobrać pompę ciepła do domu? Możesz zapytać o to firmę Hewalex. Działa na rynku przeszło 30 lat i zajmuje wiodącą pozycję w zakresie sprzedaży kolektorów słonecznych, komponentów instalacji solarnych oraz pomp ciepła. Na stronie producenta pomp ciepła przeczytasz m.in. o dofinansowaniu do urządzeń grzewczych, które w znacznym stopniu obniża ich koszt.

Działanie pomp ciepła doceniane jest zarówno przez właścicieli małych domów, jak i użytkowników dużych przestrzeni gospodarczych. Jednym z producentów, który oferuje urządzenia grzewcze do budynków o różnych rozmiarach, jest Kołton. Firma specjalizuje się w produkcji pomp powietrze-woda. Występuje ona w dwóch rodzajach: pompa ciepła monoblok lub split. Producent oferuje urządzenia współpracujące z innymi systemami grzewczymi.

To, którego producenta pomp ciepłych wybrać, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj urządzenia grzewczego, który chcesz zamontować w domu. Nie każdy producent ma w swojej ofercie wszystkie rodzaje pomp ciepła. Dlatego bardzo ważne jest to, abyś dokładnie sprawdził ofertę wybranej firmy.

Jeśli rozważasz zakup pompy ciepła, skorzystaj z pomocy sprawdzonego specjalisty. Dobry fachowiec określi zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, dobierze odpowiedni rodzaj urządzenia grzewczego, a także oszacuje koszty montażu pompy ciepła. Przejrzyj oferty i skontaktuj się ze sprzedawcami pomp ciepła z Kielc, ekspertami od pomp ciepła z Białegostoku lub twojego miasta.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco