drewniany dom całoroczny w zimowym lesie - w 2021

Domy drewniane całoroczne – opinie

Domy drewniane całoroczne – opinie

Czy domki kanadyjskie mogą być całoroczne? Opinie o domach z drewna są różne. Dla jednych domy drewniane to opcja odpowiednia wyłącznie na letni wyjazd, dla innych z powodzeniem służą jako wygodne mieszkanie przez cały rok. Zobacz, czy dom drewniany będzie dobrą inwestycją dla twojej rodziny.

author box img

Iwona Zbroja

Opublikowano: 12 stycznia 2021 12.01.2021 Czas lektury: 4min

Czy drewniany dom szkieletowy może być wykorzystany jako dom całoroczny?

Domy szkieletowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako domy całoroczne. Mają opinię zdrowych, ciepłych i energooszczędnych.

Każdy element konstrukcji domu szkieletowego stanowi barierę termoizolacyjną. Przestrzenie między ścianą zewnętrzną i wewnętrzną wypełnia wełna mineralna, której zadaniem jest wygłuszenie i izolacja termiczna budynku.Struktura przegród wewnętrznych i zewnętrznych daje tzw. efekt ciepłej ściany. Powietrze w domu ogrzewa się błyskawicznie, co pozwala na wygodną regulację temperatury. Dobrze izolowane domy drewniane zapewnią ciepło i komfort przez lata.

Czytaj więcej: Domy kanadyjskie

Domki kanadyjskie całoroczne – opinie przed i po zakupie

O opinie na temat domów szkieletowych z drewna najlepiej pytać osoby, które już w takich mieszkają. Wiele wypowiedzi znaleźć można na forum internetowym dla osób planujących budowę pierwszego domu.

Najpopularniejsze pozytywne opinie od całorocznych domkach drewnianych:

 • szybkie prace budowlane, możliwe o każdej porze roku;
 • niskie koszty budowy domu szkieletowego,
 • wygodne rozwiązanie dla niecierpliwych,
 • energooszczędność,
 • szybkie ogrzewanie domu np. pompą ciepła,
 • możliwość zastosowania tańszych fundamentów pod dom szkieletowy.

Najczęściej wymieniane negatywne opinie o całorocznych domach z drewna:

 • szybkie wychładzanie domu,
 • wrażliwość na zawilgocenia,
 • ograniczona trwałość konstrukcji.

Wśród wad domów kanadyjskich wymieniana jest też trudność budowy. Prawdą jest, że postawienie dobrej jakości całorocznego domu drewnianego wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Zdecydowanie nie zaleca się budowy domu szkieletowego samemu – koszty przyszłych napraw i remontów mogą znacznie przekroczyć kwotę uzyskanych oszczędności.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej ekipy budowlanej, która specjalizuje się w pracy z konstrukcjami drewnianymi.

Domy szkieletowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 28 189 Specjalistów od Domów Szkieletowych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Czy domy szkieletowe są bezpieczne do mieszkania przez cały rok?

W tym przypadku opinie są zgodne – nowoczesne domy z drewna są całkowicie bezpieczne. Wykorzystane do budowy drewno posiada zwiększoną odporność na zniszczenia i ogień. Dodatkowo, instalacja elektryczna w domu szkieletowym musi spełniać określone standardy bezpieczeństwa.

Projekty domów szkieletowych nie ograniczają się do parterowego domu jednorodzinnego. Nośność budynków szkieletowych jest niższa niż w przypadku domów murowanych, jednak dobrze wykonany szkielet z drewna bez problemu udźwignie dodatkową kondygnację. Jest to szczególnie istotne, jeśli w domu ma zamieszkać kilkuosobowa rodzina.

Negatywne opinie na temat domów kanadyjskich są zazwyczaj związane nie tyle z technologią budowy, co z doborem niskiej jakości materiałów lub doświadczonej firmy budowlanej. Jakość mieszkania w domu z drewna może być porównywalna do mieszkania w budownictwie tradycyjnym. Solidnie zbudowany i ocieplony dom drewniany bez problemu sprawdzi się jako dom całoroczny, również w nieco chłodniejszym i wilgotnym klimacie. Najważniejsze jest znalezienie producentów domów szkieletowych, którzy wykorzystują wyłącznie najwyższej jakości materiały.

Sprawdź koniecznie: Producenci domów drewnianych

Dla kogo odpowiednie są domy drewniane całoroczne?

wybierz dom kanadyjski jeśli chcesz szybko w nim zmieszkać

Dom drewniany bez większych remontów może przetrwać w dobrym stanie około 50 lat. Okres ten można przedłużyć, jednak osoby budujące domy wielopokoleniowe skłaniają się raczej ku tradycyjnym konstrukcjom murowanym.

Dom drewniany całoroczny będzie idealnym wyborem, jeśli:

 • chcesz zbudować dom szybko, niezależnie od pory roku;
 • masz ograniczony budżet i tani dom szkieletowy w zupełności ci odpowiada;
 • trwałość domu sięgająca około 50 lat (bez remontów) jest dla ciebie wystarczająca.

Wbrew niektórym opiniom, domy z drewna mogą wyglądać jak murowane. Dodatkowo, po zbudowaniu domu drewnianego można go łatwo zmodernizować i powiększyć.

Domy z drewna – czy to się opłaca?

Zastanawiasz się nad wyborem materiału na budowę domu i nie wiesz, czy lepszy będzie tradycyjny dom murowany czy dom szkieletowy? Jeśli masz ograniczony budżet, a zależy ci na posiadaniu efektownego wnętrza - postaw na dom kanadyjski. Koszty budowy można dopasować kosztorys do indywidualnych potrzeb. Oszczędzasz nie tylko na ekipie budowlanej ale i na wynajmowaniu mieszkania zastępczego. Do nowego domu możesz się wprowadzić po kilku miesiącach, zależnie od intensywności prowadzonych prac budowlanych.

Gotowe domy kanadyjskie mają ceny na każdą kieszeń. Domy drewniane sprawdzą się zarówno u osób lubiących domy “tradycyjne”, jak i tych poszukujących nieco bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Każdy gotowy projekt domu może być zmodyfikowany. Firmy często zgadzają się na zbudowanie domu na podstawie projektu dostarczonego przez klienta, o ile spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa.

Warto sugerować się opiniami innych ale ostateczna decyzja zawsze należy do ciebie.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco