Najlepsze z 22 670 firm
W kategorii Pompy Ciepła
Średnia ocena sprzedawców pomp ciepła to 4.98 (na podstawie 28185 opinii).
Co to jest pompa ciepła?
Pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania gazowego, elektrycznego czy olejowego. To nowoczesne urządzenie grzewcze, które zasila budynek mieszkalny w energię cieplną. Pompa ciepła CWU może również służyć do przygotowania ciepłej wody użytkowej.
To ekologiczne i tanie rozwiązanie, stosowane w wielu gospodarstwach domowych.
Pompy ciepła mogą działać bezawaryjnie nawet przez 25 (i więcej!) lat. Warto pamiętać, aby przed montażem pompy grzewczej zadbać o uszczelnienie budynku. Da to gwarancję maksymalnego wykorzystania energii.
Energia do zasilenia pompy ciepła może pochodzić z:
- gruntu (energia geotermalna),
- powietrza (energia aerotermalna),
- wody (energia hydrotermalna).
Jak działa pompa ciepła centralnego ogrzewania? Bardzo dobrze obrazuje to schemat pompy ciepła.
Najprościej działanie maszyny cieplnej można przedstawić następująco: wymusza ona obieg ciepła między obszarami o różnych temperaturach. Pobrana energia cieplna (np. z gruntu) jest oddawana do systemu grzewczego domu oraz do systemu ciepłej wody użytkowej. Instalacja grzewcza stanowi źródło górne, natomiast energia z gruntu, wody lub powietrza to dolne źródło ciepła. Razem z pompą ciepłą stanowią trzy najważniejsze elementy układu grzewczego.
Ranking Sprzedawców pomp ciepła w Twoim mieście
W Oferteo od 2011 roku łączymy osoby zainteresowane montażem pompy ciepła ze specjalistami od instalacji pomp ciepła. Obecnie współpracujemy z 22 676 sprzedawcami pomp ciepła w każdym z 380 powiatów w Polsce. Instalatorzy pomp ciepła zarejestrowani w naszej bazie złożyli już 141 347 ofert i otrzymali 17 279 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór firmy montującej pompy ciepła, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2023.
Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych sprzedawców pomp ciepła w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:
Kryteria oceny Specjalistów od pomp ciepła
W rankingu Najlepsi w 2023 premiujemy sprzedawców pomp ciepła za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:
- liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
- liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena sprzedawcy pompy ciepła,
- wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
- uzupełniona galeria zdjęć z przeprowadzonych instalacji,
- przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).
22 676 Sprzedawców pomp ciepła w Oferteo
Szukaj Sprzedawców Pomp Ciepła blisko Ciebie

Solaris Lublin sp. z o. o.

TanioGrzej.pl - "Art-Z" AHU, Robert Załęski

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła

Bartosz Wojcieszak Seller Omnipotens Instalacje Fotowoltaiczne

MK-Therm

Jarosław Wolski Instal-Pro

Instalacjekompleksowo.pl - Event Plus

Larsson Nobel sp. z o.o

Wysokiej Klasy Gruntowe Wymienniki Ciepła

Rewelacyjne Pompy Ciepła

Profesjonalne Pompy Ciepła

Wysokiej Klasy Gruntowe Wymienniki Ciepła

Odpowiednie Gruntowe Wymienniki Ciepła

Profesjonalne Pompy Ciepła

DatHouse sp. z o.o.

"DANMAR" TECHNIKI GRZEWCZE Sp. z o.o.

Idealne Gruntowe Wymienniki Ciepła

Levada Sp. z o.o.

Staranne Pompy Ciepła

IC Partner Sp. z o.o.

COLLTECHMAR Jeśka Mariusz

Michał Miklaszewski "www.sunlit.pl" POMPY CIEPŁA i FOTOWOLTAIKA

Wysokiej Klasy Gruntowe Wymienniki Ciepła

Fach-Mach Paweł Kalisz

Staranne Pompy Ciepła

Klima-Med

Geneza Łódź

Wysokiej Jakości Gruntowe Pompy Ciepła

FutureSun Sp. z o.o.

Eco-Technika

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Energo-Therm Radosław Kuźniar

Rewelacyjne Gruntowe Pompy Ciepła

EKO Instalacje Paweł Engelke

Hi-Tech Nowoczesne Instalacje
Chcesz znaleźć się na liście? Załóż bezpłatne konto.

Działasz na rynku jako Sprzedawca Pomp Ciepła i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!
Aktualne zlecenia typu Kupię Pompę Ciepła
Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²
Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: Ogrzewanie podłogowe Termin ......Pokaż więcej
Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 201-300m²
Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesi......Pokaż więcej
Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²
Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: budunek z bali drewni......Pokaż więcej
Rodzaje pomp ciepła - które urządzenie wybrać?
Powietrzna pompa ciepła czy zasilana energią gruntową? To jedno z pytań, które możesz sobie zadawać przed wyborem właściwego urządzenia grzewczego do domu.
Aby wybrać odpowiednią pompę ciepła centralnego ogrzewania, poznaj dostępne na rynku rozwiązania i sprawdź, które pompy cieszą się największą popularnością.
Gruntowa pompa ciepła
Gruntowa pompa ciepła pobiera energię zgromadzoną w ziemi. Temperatura gruntu jest stabilna, dlatego zimą nie musisz martwić się o spadek temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Energię z ziemi można czerpać za pomocą:
- gruntowych kolektorów poziomych montowanych na głębokości 1-1,5 metra. Rury kolektora są wypełnione niezamarzającym płynem, który odbiera ciepło z gruntu, aby następnie (przez wymiennik ciepła) przekazać je pompie.
Zalety: dziury pod elementy pompy ciepła zrobisz zwykłą koparką (koszt usługi niższy niż w przypadku odwiertów pionowych).
Wady: teren, na którym znajdują się odwierty, nie może być obsadzony, utwardzony lub zabudowany (deszcz i słońce muszą mieć bezpośredni dostęp do gruntu, aby odnowić zasoby ciepła). - gruntowych kolektorów pionowych montowanych nawet kilkadziesiąt metrów pod poziomem terenu.
Zalety: kolektory pionowe sięgają wnętrza ziemi i gwarantują stałą temperaturę. Dodatkowo teren nad odwiertami możesz dowolnie zagospodarować.
Wady: głębokie odwierty pod pompy ciepła można wykonać wyłącznie specjalistycznym sprzętem. Usługa jest więc droższa niż w przypadku odwiertów poziomych.
Gruntowe pompy ciepła charakteryzują się najwyższą efektywnością energetyczną. Jednak przez wysokie nakłady inwestycyjne związane z ich zakupem i montażem, ustępują miejsca powietrznym urządzeniom grzewczym.
Powietrzna pompa ciepła
Jeśli masz niewielką działkę i panujące na niej warunki są nieodpowiednie pod montaż pompy ciepła zasilanej energią ziemi, warto postawić na pompę powietrzną. Wykorzystuje energię aerotermalną. Pompa powietrzna:
- może składać się wyłącznie z jednostki zewnętrznej (pompa ciepła typu monoblok)
- lub z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej (pompa ciepła typu split).
Jakie są zalety i wady powietrznej pompy ciepła?
- Zalety: jest to tańsze rozwiązanie niż w przypadku gruntowej pompy, gdyż nie wymaga montażu instalacji źródła dolnego.
- Wady: temperatura powietrza zmienia się częściej niż temperatura wody czy gruntu, dlatego powietrze nie jest stabilnym nośnikiem ciepła.
Zdaniem wykonawców urządzenia wykorzystujące energię cieplną z powietrza są najczęściej wybieranym przez klientów rodzajem pomp. Powietrzne pompy ciepła są zdecydowanie tańsze i prostsze w montażu od pomp gruntowych.
Wodna pompa ciepła
Ogrzewanie pompami ciepła możliwe jest również z wykorzystaniem wody. Jeden z elementów urządzenia grzewczego montowany jest w zbiorniku wodnym, np. na dnie rzeki lub stawu. Woda akumuluje ciepło, które dostarczane jest do instalacji grzewczej zamontowanej w domu.
Jakie są zalety i wady wodnej pompy ciepła?
- Zalety: nawet najmniejszy kolektor umieszczony na dnie cieku wodnego wyprodukuje dużą ilość energii cieplnej. Ponadto jakość wody w zbiorniku nie ma znaczenia (filtry wyłapują zabrudzenia).
- Wady: podziemne cieki wodne (które stanowią alternatywę dla rzek i stawów) są zanieczyszczone, dlatego filtry będą wymagały częstej wymiany. Generuje to dodatkowe koszty.
Choć wodna pompa ciepła charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną, nie jest pierwszym wyborem klientów. Wymaga dostępu do istniejących zbiorników wodnych (co jest rzadko spotykane) lub do dwóch studni głębinowych na terenie działki. Koszt ich wykonania jest wysoki, stąd pompy ciepła zasilane energią hydrotermalną zajmują ostatnie miejsce w rankingu pomp ciepła.
Inne rodzaje pomp ciepła
To nie jedyny podział pomp ciepła. Jak już wspomnieliśmy, powietrzna pompa ciepła może występować w dwóch wariantach. Wyróżnia się:
- pompy ciepła monoblok, zbudowane z jednej jednostki,
- pompy ciepła split, zbudowane z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej.
Jak kształtuje się cena pomp ciepła? Pompy ciepła monoblok są droższe ze względu na ich izolację termiczną i akustyczną. Charakteryzują się też wyższą sprawnością grzewczą niż pompy ciepłą typu split. Warto dodać, że mimo wyższych kosztów inwestycyjnych, wyróżniają się niższymi kosztami eksploatacji. Co istotne, są także prostsze w montażu.
Podział pomp cieplnych zależy również od sposobu pozyskiwania ciepła i przekazywania go dalej. Tutaj można wyodrębnić m.in. pompy ciepła typu:
- solanka-woda,
- bezpośrednie parowanie-woda,
- bezpośrednie parowanie-skraplanie,
- woda-woda,
- woda-powietrze,
- powietrze-powietrze.
Jak dobrać pompę ciepła do własnego domu? Warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą. Pomoże on nie tylko wybrać odpowiedni sprzęt, ale także maksymalnie ograniczyć koszt montażu pompy cieplnej.
Możesz też starać się o dofinansowanie pomp ciepła np. z Programu Czyste Powietrze. Dodatkowe środki pozwolą na zakup odpowiedniego i ekologicznego urządzenia grzewczego dla domu.
Specjaliści od pomp ciepła – na co zwracać uwagę?
Jeśli rozważasz zakup pompy ciepła, skorzystaj z pomocy sprawdzonego specjalisty. Dobry fachowiec powinien określić zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, dobrać odpowiedni rodzaj urządzenia grzewczego, a także oszacować koszty montażu pompy ciepła. Oczywiste jest to, że koszt pompy ciepła do domu o łącznej powierzchni 100 m2 będzie niższy, niż w przypadku montażu urządzenia grzewczego w budynku o dwukrotnie większym metrażu. Wszystko jednak zależy od rodzaju pompy grzewczej, a także od specyfiki miejsca, w którym jest montowana.
Dodatkowo specjalista zapewni instalację i konserwację pompy cieplnej. Wybór specjalisty ze swojego regionu zapewnia błyskawiczną reakcję w przypadku usterki. Porównaj oferty profesjonalistów działających w okolicy!
Wypełnij formularz i porównaj oferty firm
Pompa ciepła do centralnego ogrzewania i wody użytkowej – czy warto?
Coraz więcej gospodarstw stawia na ekologiczne rozwiązania. Zapewniają one zwrot środków poniesionych na inwestycję. Pompa ciepła jest jednym z nich. Stanowi alternatywę dla innych systemów grzewczych. Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca? Czy warto zainwestować w urządzenie do c.o. i c.w.u.?
Już w pierwszych latach korzystania z ekologicznego systemu grzewczego przekonasz się, że podjąłeś dobrą decyzję.
Zalety pomp ciepła:
- w około 70 proc. wykorzystuje OZE (odnawialne źródła energii). W przyszłości możliwe będzie pozyskiwanie 100 proc. energii ze źródeł odnawialnych;
- obniża emisję dwutlenku węgla (CO2) i nie wytwarza szkodliwych spalin w budynku;
- zapewnia najwyższy komfort cieplny przy najniższych kosztach eksploatacji (w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym);
- zmniejsza koszty uzyskania ciepła i ciepłej wody użytkowej. Jeśli połączysz pompę ciepła z fotowoltaiką, energię niezbędną do zasilenia pompy pozyskasz z dachu swojego budynku;
- charakteryzuje się najwyższą klasą efektywności energetycznej (A++ i A+++) w stosunku do pozostałych urządzeń grzewczych;
- może nie tylko ogrzewać, ale też chłodzić pomieszczenia. Dzięki odwróceniu kierunku obiegu czynnika roboczego w obiegu pompy będzie wyciągać chłód z głębi ziemi i transportować go do pomieszczeń;
- może współpracować z tradycyjnymi grzejnikami – wystarczy wybrać wysokotemperaturową pompę ciepła;
- jest bezobsługowym urządzeniem grzewczym.
Z opinii o pompach ciepła może wywnioskować, że wiele osób obawia się czasu i kosztów montażu tych urządzeń. Jest to zależne od stopnia skomplikowania instalacji, jednak sama inwestycja może okazać się tańsza niż np. inwestycja w kocioł na paliwo stałe. Pompa ciepła nie wymaga komina, kotłowni ani magazynu opału! Umieszcza się ją w garażu, komórce czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Rozmiar pompy zależy od jej mocy. Producenci pomp ciepła dbają o to, aby dopasować je do możliwości przestrzennych różnych pomieszczeń.
Pompy ciepła są dziś jedną z najbardziej polecanych i niezawodnych technologii grzewczych.
Więcej poradników o pompach ciepła
Cena pompy ciepła i koszt montażu pompy zależy głównie od sposobu pozyskiwania ciepła. Gruntowe pompy ciepła mają najwyższą efektywność bez względu na porę roku, ale są też najdroższe. Cena powietrznej pompy ciepła jest niższa, jednak powietrze nie jest stabilnym nośnikiem ciepła. Sprawdziliśmy cennik powietrznych i gruntowych pomp ciepła w poszczególnych miastach w Polsce! Sprawdź cenę pomp ciepła w 2023 roku.
25.01.2023Zdecydowałeś się ogrzewać dom pompą ciepła? Podpowiemy ci, od czego zacząć! Zebraliśmy wskazówki od osób, które już korzystają z tych urządzeń grzewczych, oraz od wykonawców, którzy na co dzień zajmują się ich instalacją. Sprawdź, jak przeprowadzić inwestycję w pompę ciepła krok po kroku.
29.11.2021Używanie powietrznej pompy ciepła do ogrzewania domu jest bardzo popularne. To za sprawą niskich kosztów montażu urządzenia i późniejszej eksploatacji. Pompa powietrzna czerpie aż 75 proc. energii z otoczenia. Rodzi się jednak pytanie: czy pompa ciepła powietrzna wystarczy do ogrzania całego domu? Przedstawiamy najważniejsze informacje i odpowiadamy na często zadawane pytania dotyczące ogrzewania pompą powietrzną.
27.06.2022Schemat pompy ciepła przedstawia jej pracę z wykorzystaniem różnego rodzaju dolnych źródeł grzewczych. Skąd pompa ciepła może czerpać energię do zasilania domu? Jak działa i czy może być jednocześnie połączona z panelami fotowoltaicznymi? Sprawdź, jak wygląda schemat pompy ciepła i dowiedz się, jakie są najważniejsze elementy pompy!
04.01.2023Za wyborem gruntowych pomp ciepła przemawia ich zdolność do efektywnej pracy w każdych warunkach pogodowych. Ziemia utrzymuje stałą temperaturę zarówno latem, jak i zimą. Zaletą pompy gruntowej jest również to, że dobrze współpracuje z panelami fotowoltaicznymi. Jakie jeszcze korzyści daje gruntowa pompa ciepła? Przekazujemy najważniejsze informacje o urządzeniu.
28.07.2022Pompa ciepła powietrze-woda to najbardziej popularny rodzaj ekologicznego urządzenia grzewczego. Wykorzystuje odnawialne źródła energii, a jej instalacja nie sprawia problemów. Dolnym źródłem ciepła jest powietrze atmosferyczne. Czym charakteryzuje się pompa powietrze-woda? Dowiedz się!
27.06.2022