Aktualne zlecenia
w kategorii
Zlecę budowę domu szkieletowego w Jastrzębiu Zdroju
Otrzymuj zlecenia dla Specjalistów od Domów Szkieletowych w Jastrzębiu Zdroju
Szukasz nowych Zleceń na Budowę Domu Szkieletowego z Jastrzębia Zdroju i okolic? Załóż konto i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o Klientach poszukujących Specjalistów na Oferteo!
Strona 1 z 6
Poradniki o domach szkieletowych
Tablica informacyjna budowy jest obowiązkowa na każdej budowie, która wymaga wydania pozwolenia. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa inwestycji i pracujących na niej osób. Za wywieszenie tablicy odpowiada kierownik budowy, niemniej zakup i wypisanie danych leżą w gestii inwestora. Co powinna zawierać prawidłowo wypełniona tablica informacyjna budowy? Czy musisz ją umieścić przy swoim placu budowy?
23.02.2023Ceny działek budowlanych są coraz wyższe, ale istnieje dla nich tańsza alternatywa w postaci gruntów rolnych. Jest jedna istotna różnica. Działka rolna uniemożliwia postawienie domu jednorodzinnego osobom, które nie są rolnikami. Jeśli chcesz wybudować dom na działce rolnej, pierwszym krokiem jest odrolnienie działki. Sprawdź, jak pod względem formalnym wygląda przekształcenie działki rolnej na budowlaną. Czy jest to kosztowne?
24.05.2023Stan deweloperski oznacza, że dom lub mieszkanie wciąż jest jeszcze w fazie budowy. Nieruchomość w stanie deweloperskim co prawda jest już gotowa do zamieszkania, ale wymaga jeszcze wykończenia. Można więc uznać, że stan deweloperski określa minimalny standard wykończenia mieszkania oddawanego przez dewelopera nabywcy. Stan deweloperski obejmuje zazwyczaj m.in. podstawowe instalacje, okna, tynki i posadzki, ale warto wiedzieć, że mieszkanie w stanie deweloperskim (i zakres wykończenia) jest różnie określane przez poszczególnych deweloperów. Co zazwyczaj obejmuje stan deweloperski domu i mieszkania? Czy warto kupić dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim? Jakie są wady i zalety?
16.08.2023Chcesz mieć własny dom i decyzja padła na budowę w technologii opartej na szkieletowej konstrukcji drewnianej? Pomożemy Ci przygotować się do tej inwestycji! We współpracy z ekspertami od domów szkieletowych i klientami, którzy zrealizowali takie inwestycje, przygotowaliśmy poradnik z najważniejszymi informacjami na temat przebiegu budowy domu szkieletowego. Przeczytaj wskazówki i skorzystaj z praktycznych ściąg. Do dzieła!
18.02.2022Prawo budowlane 2023 to w wielu aspektach prawdziwa rewolucja. Planowane zmiany w Prawie budowlanym w 2023 roku obejmują m.in. ułatwienia budowy budynków mieszkalnych, zwolnienia z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę (pod pewnymi warunkami), wprowadzenie nowych systemów elektronicznych i zwiększenie odpowiedzialności zawodowej w budownictwie. Na długiej liście znowelizowanych przepisów znalazły się takie, które uproszczą proces budowlany, ale w niektórych przypadkach konsekwencje braku odpowiednich formalności będą surowe. Poniżej znajdziesz praktyczną ściągę: Prawo budowlane 2023 – wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszych zmianach.
22.09.2023Czeka Cię budowa domu w 2024 r.? Koszt tej inwestycji może wynieść od 250 000 zł do prawie miliona złotych, a wszystko zależy od wielu czynników, takich jak projekt, technologia budowy czy wielkość domu. Czy domy parterowe są tańsze od piętrowych? Ile kosztuje wybudowanie domu o powierzchni 70 m², 100 m², 150 m², 200 m²? Dowiedz się więcej o kosztach budowy domów o różnej powierzchni i zacznij realizować plany już dziś!
13.06.2024