Aktualne zlecenia
w kategorii
Zlecę budowę domu szkieletowego w Lublińcu
Otrzymuj zlecenia dla Specjalistów od Domów Szkieletowych w Lublińcu
Szukasz nowych Zleceń na Budowę Domu Szkieletowego z Lublińca i okolic? Załóż konto i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o Klientach poszukujących Specjalistów na Oferteo!
Strona 1 z 6
Poradniki o domach szkieletowych
W 2023 roku w wielu przypadkach zamiast pozwolenia na budowę wystarczy zgłoszenie do urzędu. Mimo to pozwolenie na budowę domu wciąż jest podstawą rozpoczęcia prac budowlanych dla niektórych inwestycji. Czy zawsze jest potrzebne? W jakich sytuacjach można je zastąpić zgłoszeniem budowy? Te dwie opcje mocno się od siebie różnią! PnB wymaga kompletu dokumentów oraz czasu na wizytę w urzędzie. Jak uzyskać pozwolenie na budowę w 2023, kto je wydaje? Czy da się skrócić procedurę? Sprawdzamy!
20.07.2023W Polsce buduje się głównie domy murowane, ale rosnącą popularnością cieszą się domy szkieletowe. Wśród ich głównych zalet wymienia się niższy koszt budowy w porównaniu do technologii tradycyjnej oraz dużo krótszy czas potrzebny na realizację inwestycji. Jaki jest koszt budowy domu szkieletowego w 2023? Cena domów szkieletowych zależy od wielu czynników. Sprawdź, które z nich są najważniejsze – i poznaj orientacyjną cenę budowy domu szkieletowego w 2023!
30.01.2023Budowa domu jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem, który może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Przy tak dużej inwestycji, konieczne jest opracowanie dobrego planu – nie zapomnij o dopełnieniu formalności oraz kontrolowaniu budżetu. Od czego zacząć budowę domu jednorodzinnego w 2023 roku?
09.03.2023Co trzeci Polak, który w 2020 roku wybudował dom, wdrożył w nim technologię smart home. Większość z nich nie żałuje swojej decyzji. Aż 90% inwestorów jest zadowolona ze swojej instalacji, a 71% planuje jej poszerzenie – wynika z raportu Oferteo.pl. Najpopularniejszym centralnym systemem sterowania smart home w ubiegłym roku okazał się Google Home, spadła natomiast popularność Apple HomeKit.
08.12.2022Stan deweloperski oznacza, że dom lub mieszkanie wciąż jest jeszcze w fazie budowy. Nieruchomość w stanie deweloperskim co prawda jest już gotowa do zamieszkania, ale wymaga jeszcze wykończenia. Można więc uznać, że stan deweloperski określa minimalny standard wykończenia mieszkania oddawanego przez dewelopera nabywcy. Stan deweloperski obejmuje zazwyczaj m.in. podstawowe instalacje, okna, tynki i posadzki, ale warto wiedzieć, że mieszkanie w stanie deweloperskim (i zakres wykończenia) jest różnie określane przez poszczególnych deweloperów. Co zazwyczaj obejmuje stan deweloperski domu i mieszkania? Czy warto kupić dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim? Jakie są wady i zalety?
16.08.2023Prawo budowlane 2023 to w wielu aspektach prawdziwa rewolucja. Planowane zmiany w Prawie budowlanym w 2023 roku obejmują m.in. ułatwienia budowy budynków mieszkalnych, zwolnienia z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę (pod pewnymi warunkami), wprowadzenie nowych systemów elektronicznych i zwiększenie odpowiedzialności zawodowej w budownictwie. Na długiej liście znowelizowanych przepisów znalazły się takie, które uproszczą proces budowlany, ale w niektórych przypadkach konsekwencje braku odpowiednich formalności będą surowe. Poniżej znajdziesz praktyczną ściągę: Prawo budowlane 2023 – wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszych zmianach.
22.09.2023