Producent kostki brukowej i granitowej – lista firm

Na rynku działa wielu producentów kostki brukowej. Oferują oni zarówno bruk, elementy wykończeniowe, jak i kruszywo do prac brukarskich. Którą firmę warto wybrać? Przeanalizowaliśmy oferty najpopularniejszych firm produkujących kostkę brukową. Wśród nich znalazły się: Polbruk, Bruk-Bet, Libet oraz Jadar. Jakich jeszcze producentów kostki brukowej mogą wybrać osoby aranżujące przestrzeń zewnętrzną?

Polbruk, Libet, Bruk-bet – co wyróżnia producentów kostki brukowej?

Kostka brukowa to najczęściej wybierany materiał do zagospodarowania przestrzeni zewnętrznej. Producenci bruku zadbali o to, aby pasowała zarówno do ozdobnych przestrzeni, jak i przestrzeni użytkowych. Którego producenta kostki brukowej warto wybrać?

Poprosiliśmy naszych specjalistów, aby wskazali najlepszych ich zdaniem producentów kostki brukowej. Zdaniem 66,6% wykonawców, jest to Polbruk. Drugie miejsce zajmuje Bruk-Bet (50% odpowiedzi) oraz Libet (38,8% odpowiedzi).

Poniżej prezentujemy wykres najpopularniejszych firm produkujących kostkę brukową:

Najlepsi producenci kostki brukowej

Korzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów, aby jakość wybranej przez ciebie kostki była najwyższa.

Przydatny poradnik: Kostka brukowa – cena

Gdzie szukać kostki betonowej?
Poniżej przedstawiamy ranking 4 423 Dostawców Kostki Betonowej najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Polbruk

Polbruk S.A. to największy polski producent bruku. Na rynku działa nieprzerwanie od 28 lat. Jest częścią międzynarodowego koncernu CRH (dystrybutor materiałów budowlanych na świecie). Firma dzięki wsparciu lidera ciągle się rozwija, oferując klientom coraz to ciekawsze produkty. Obecnie ma ich w sprzedaży ponad 400.

Prócz kostki brukowej Polbruk oferuje m.in.: obrzeża do kostki, krawężniki, palisady oraz stopnie schodowe.

Bruk-Bet

Kolejnym rozpoznawalnym na rynku producentem kostki brukowej jest firma Bruk-Bet. Rozpoczęła ona swoją działalność w 1984 roku. Od tamtej pory mocno się rozwinęła, otwierając 18 zakładów produkcyjnych.

Bruk-Bet oferuje płyty tarasowe, stopnie schodowe, kostki i płyty brukowe, kamień dekoracyjny, obrzeża do kostki, palisady, kamień dekoracyjny, a także środki do impregnacji kostki brukowej. Bruk-Bet tworzy liczne marki pokrewne, w tym Georyt (oferuje m.in. kruszywa nadające się do zrobienia podbudowy z podsypką pod bruk) czy Bruk-Bet Solar (producent systemów fotowoltaicznych).

Libet

Libet S.A. to czołowy polski producent kostki brukowej. Oferuje klientom szereg produktów od narzędzi brukarskich, po materiały budowlane, oświetlenia i preparaty chroniące kamienne aranżacje.

Układanie krawężników z firmą Libet również jest możliwe, ponieważ producent kostki brukowej oferuje także obramowania do bruku. Dzięki temu, że występują w różnych rozmiarach i kształtach, sprawdzą się zarówno w przestrzeni drogowej, jak i na prywatnej posesji. Producent kostki brukowej Libet posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych w całym kraju.

Pozostali producenci kostki brukowej

jakie firmy produkują kostkę brukową

Na rynku oprócz czołowych producentów bruku znajdują się firmy równie cenione i chętnie wybierane przez klientów. Asortyment tych przedsiębiorstw sprawia, że układanie kostki brukowej jest łatwe i daje zamierzone efekty. Z oferty której firmy warto skorzystać?

Betard

Producent kostki brukowej Betard działa na rynku od 1990 roku. Oferuje najwyższej jakości materiały budowlane z betonu, z przeznaczeniem dla budownictwa jednorodzinnego, mieszkaniowego, przemysłowego oraz infrastrukturalnego.

W ofercie tego producenta znajdziesz zarówno kostkę brukową, płyty dekoracyjne, płyty przemysłowe, jak też obrzeża i krawężniki. Szeroka gama produktów firmy Betard pozwala zrealizować każdy projekt.

Kost-bet

Kost-bet to firma rodzinna z polskim kapitałem. Powstała w 1998 roku i nieustannie się rozwija. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kostki brukowej oraz galanterii budowlanej.

Kost-bet oferuje m.in. ogrodzenia betonowe (łupane i gładkie) w różnych wymiarach i formach, a także płyty betonowe. Do produkcji bruku używa jakościowej mieszanki naturalnych żwirów, szlachetnych kruszyw oraz płukanych piasków różnych frakcji.

Semmelrock

O wysokiej pozycji firmy na rynku świadczy jej międzynarodowe działanie. Taką cechą może pochwalić się Semmelrock, producent kostki brukowej. Grupa prowadzi 14 zakładów w 7 krajach. To Polska, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Rumunia, Węgry i Bułgaria.

W ofercie producenta znajdują się m.in.: ceniona ze względu na swoją niską cenę kostka betonowa, płyty brukowe, bruk klinkierowy, obrzeża do kostki, palisady, murki, płyty tarasowe, elewacyjne i dekoracyjne, a także liczne akcesoria potrzebne do pracy.

Pebek

Pebek, producent ze Świdnicy, jest obecny na rynku już od ponad 30 lat. To solidna firma, która nieustannie się rozwija, gwarantując swoim klientom innowacyjne produkty, spełniające najwyższe normy jakości.

W ofercie firmy Pebek znajdują się m.in. kostka przemysłowa wykorzystywana w budownictwie drogowym oraz szlachetna kostka brukowa, idealna zarówno dla powierzchni publicznych, jak i aranżacji przydomowych przestrzeni.

Drewbet

Wśród cenionych producentów kostki brukowej znalazła się również firma Drewbet. Działa ona na rynku od 1995 roku. Zapewnia wysoką jakość produktów oraz duży asortyment.

Bruk od Drewbet to świetna kostka na tarasy, podwórka lub przestrzenie publiczne. Za jej pomocą zaaranżujesz również place handlowe lub przemysłowe. Jak ułożyć kostkę brukową Drewbet? Nie musisz się o to martwić, wybierając jednego ze specjalistów Oferteo.

Pater

Układanie kostki brukowej na betonie jest możliwe przy użyciu odpowiedniego sprzętu, a także materiałów. Te zapewnia firma Pater, wyróżniająca się na rynku ponad 40-letnią tradycją. Producent kostki brukowej pochodzi z Siemiatycz (woj. podlaskie).

Pater oferuje m.in. tradycyjną kostkę brukową, betonową kostkę szlachetną, płyty brukowe, obrzeża wykończeniowe, elementy ogrodowe, bloczki betonowe czy pustaki ogrodzeniowe.

Drogbruk

Firma Drogbruk to jeden z liderów wśród producentów kostki brukowej. Od 1999 roku oferuje klientom produkty do aranżacji przestrzeni publicznej oraz prywatnej. Przy użyciu materiałów tego producenta stworzysz ścieżkę w ogrodzie, podjazd, taras, a także ogrodzenie nadające przestrzeni charakter.

Forbet

W 1985 roku powstała firma Forbet. Jest to producent kostki brukowej oraz półfabrykatów. Marka pomaga w zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej, biznesowej oraz prywatnej. Forbet oferuje produkty do aranżacji ścieżek, podjazdów, placów czy dróg.

Jadar

W kreacji otoczenia pomaga klientom również firma Jadar. To renomowany producent kostki brukowej z siedzibą w Radomiu. Asortyment firmy daje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Bruk tego producenta cechuje różnorodność kolorystyczna, a także wymiarowa.

W ofercie firmy znajdziesz również materiały wykończeniowe, środki do impregnacji kostki brukowej oraz do pielęgnacji betonu, a także kostkę ekologiczną (z dużymi fugami, które umożliwiają odprowadzanie wody).

Kostka brukowa – jaki producent najlepszy?

Trudno jednoznacznie wskazać, który producent kostki brukowej jest najlepszy. Każda z firm oferuje wysokiej jakości produkty, cieszące się zaufaniem wśród klientów. Wybór producenta zależy od kilku czynników:

  • dostępności pożądanego produktu,
  • lokalizacji firmy,
  • dodatkowych usług, np. ułożenia kostki czy transportu materiałów pod wskazany adres,
  • ceny produktów (przy większym zamówieniu cena bruku może być niższa),
  • rodzaju kostki brukowej.

Pamiętaj! Kostka brukowa jest objęta gwarancją producenta. Sprawdź, ile wynosi okres ochrony gwarancyjnej w przypadku wybranego przez ciebie dostawcy. Standardowo są to 2-3 lata, ale możliwe jest przedłużenie gwarancji za dodatkową opłatą nawet do 5 lat

Producent kostki granitowej

Kostka brukowa to nie jedyny materiał stosowany do aranżacji przestrzeni. Możesz również zdecydować się na kostkę granitową. Cena ułożenia granitu będzie wyższa niż betonowej kostki, ze względu na wyższy koszt materiału oraz koszty związane z wydobyciem granitu. Z drugiej strony, granit jest bardzo wytrzymały i odporny na ścieranie!

Który producent oferuje kostkę granitową?

Grabinex

Grabinex to przodujący producent kostki granitowej, którego siedziba mieści się w Strzegomiu. Firma zajmuje się wydobyciem oraz obróbką granitu już od 1996 roku. Granit ten wyróżnia się średnim uziarnieniem, jasnoszarym lub szaro-żółtym zabarwieniem.

W ofercie producenta kostki granitowej znajdują się: bloki, bryły, płyty granitowe, krawężniki z granitu, kruszywo do prac budowlanych, płyty posadzkowe, stopnie schodowe, elementy ogrodowe. Ok. 30% produkcji trafia na rynek międzynarodowy, w tym do Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Litwy, Łotwy.

Kam-Trans

Ponad 25 lat doświadczenia w produkcji kostki granitowej ma firma Kam-Trans. Swoje produkty oferuje ona klientom już od 1992 roku.

W asortymencie firmy znajdziesz kostkę granitową, grys granitowy oraz różnego rodzaju elementy z granitu. Stali odbiorcy produktów oferowanych przez Kam-Trans znajdują się w Polsce, Niemczech oraz Szwajcarii. Siedziba firmy również zlokalizowana jest w Strzegomiu.

Tom-Gran

Firma Tom-Gran to stosunkowo młode przedsiębiorstwo, ponieważ na rynku działa dopiero od 2008 roku. Mimo to ma ugruntowaną pozycję i zadowolonych klientów. Tom-Gran jest producentem kostki granitowej oraz innych wyrobów z kamienia naturalnego. W Tom-Gran kupisz m.in.: kostkę granitową, kamienie murowe, słupki i palisady, oporniki i obrzeża do kostki brukowej, a także kruszywo granitowe.

Mar-Granit

Jednym z producentów kostki granitowej na Dolnym Śląsku jest firma Mar-Granit. Jej siedziba mieści się w Serwinowie. Przedsiębiorstwo stawia na jakość.

Producent oferuje kostkę granitową, kamień murowy, palisady oraz inne wyroby z granitu. Co ważne, firma produkuje kostkę granitową w kolorze czarnym oraz czerwonym. Są to rzadko spotykane, a jednocześnie pożądane przez klientów barwy kamienia.

P.P.H.U. MIETEX

Wieloletnie doświadczenie w produkcji kostki granitowej ma P.P.H.U. MIETEX. Wysokiej jakości produkty firmy dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Prócz kostki granitowej możesz kupić u tego producenta oporniki, kamień murowy, łupek granitowy czy zasypkę.

Bez względu na to czy zdecydujesz się na zakup bruku betonowego, czy kostki granitowej, wybierz sprawdzonego producenta. Dzięki temu będziesz miał pewność, że kostka jest dobra jakościowa i wytrzymała.

Więcej poradników o kostce betonowej

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty