szara kostka brukowa ułożona na palecie - w 2021

Kostka brukowa – cena. Ile kosztuje bruk?

Kostka brukowa – cena. Ile kosztuje bruk?

Kostka brukowa to często spotykany element aranżacji przestrzeni zewnętrznej. Jest wytrzymała, a jednocześnie tania. Na koszt bruku składa się wiele czynników, m.in. jego producent, kształt czy kolor kostki. Ile kosztuje kostka brukowa betonowa, a ile kostka granitowa? Czym różni się kostka przemysłowa od szlachetnej i którą kostkę brukową można kupić najtaniej?

author box img

Anita Brylak

Opublikowano: 20 listopada 2020 20.11.2020 Czas lektury: 5min

Kostka brukowa – cennik kostki betonowej i granitowej

Nie da się jednoznacznie określić, ile wynosi cena kostki brukowej. Zależy ona od wielu czynników. Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje bruk, sprawdź poniższą tabelę. Podaliśmy w niej najniższą i najwyższą możliwą cenę kostki brukowej betonowej oraz kostki granitowej. Który rodzaj kostki kosztuje więcej?

Kostka betonowa Kostka granitowa
Najniższa cena 20 zł za m2 (netto) 80 zł za m2 (netto)
Najwyższa cena 200 zł za m2 (netto) 400 zł za m2 (netto)

Kostka betonowa jest najtańsza. Można ją kupić w cenie od 20 zł za m2. Jeśli chcesz maksymalnie obniżyć koszt kostki (nawet do 6 zł za m2!), może też zrobić ją samodzielnie. Posłuży do tego forma do kostki brukowej. Pamiętaj jednak, że samodzielna produkcja kostki brukowej wymaga dużego nakładu pracy oraz precyzji.

Maksymalny koszt kostki brukowej betonowej wynosi ok. 200 zł za m2.

Osoby, które mogą sobie pozwolić na większy wydatek, sięgają po kostkę kamienną. Najniższa cena kostki granitowej to ok. 80 zł za m2. Kamień o wyjątkowej barwie i kształcie może kosztować nawet 400 zł za m2.

Pamiętaj, że zestawienie cen kostki brukowej ma sens wyłącznie wtedy, gdy porównujesz taki sam rodzaj kostki.

Kostka betonowa - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 4 534 Dostawców Kostki Betonowej najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wszystkie miasta i firmy

Kostka przemysłowa – cena

Kostka przemysłowa to bruk wykorzystywany na szeroką skalę do powierzchni przemysłowych i aranżacji przestrzeni publicznej. Cena kostki przemysłowej zależy m.in. od lokalizacji:

 • najtaniej bruk przemysłowy kupisz w Warszawie. Jego cena zaczyna się już od 30 zł za m2. Podobne ceny są w Krakowie oraz Łodzi,
 • cena kostki brukowej przemysłowej Rzeszowie, Trójmieście i Wrocławiu zaczyna się od 35 zł,
 • najwięcej za kostkę przemysłową zapłacisz w Krakowie. Jej maksymalna cena wynosi ok. 80 zł.

Cena kostki przemysłowej jest zbliżona lub nieco wyższa od ceny tradycyjnej betonowej kostki brukowej. Bruk przemysłowy jest bowiem grubszy, ponieważ musi poradzić sobie z większą ilością pojazdów. Wymaga też zrobienia specjalnej podbudowy wraz z podsypką pod kostkę oraz układania krawężników drogowych. Krawężniki zapobiegają rozsunięciu się kostki.

Kostka szlachetna – cena

Kostka szlachetna to kostka o najwyższych walorach estetycznych. Wykonana z niej nawierzchnia charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym wzornictwem, ale też trwałością i użytecznością.

Co wiemy o cenie kostki szlachetnej?

 • najwięcej za kostkę szlachetną zapłacisz w Warszawie (40-80 zł/m2),
 • w Łodzi kostka szlachetna kosztuje ok. 56 zł za m2. To korzystna cena w porównaniu np. z Krakowem czy Trójmiastem,
 • w Krakowie cena kostki szlachetnej waha się od 47 do 80 zł, a nawet 100 zł za m2 (wszystko zależy od tego, czy jest to kostka płukana, zwykła czy strukturalna),
 • w Trójmieście za m2 bruku wysokiej jakości zapłacisz ok. 75 zł,
 • we Wrocławiu kostka płukana, która jest rodzajem kostki szlachetnej, kosztuje ok. 55 zł za m2.

Zanim kupisz bruk szlachetny, sprawdź, jak ułożyć kostkę brukową. Jeśli nie masz na ten temat wystarczającej wiedzy, skorzystaj z pomocy specjalisty. Pomoże w wyborze kostki i wykona wszelkie prace związane z układaniem kostki brukowej.

Kostka brukowa używana – ile kosztuje?

Koszt ułożenia kostki brukowej na betonie możesz obniżyć, sięgając po kostkę używaną. Kostka brukowa z rozbiórki jest tańsza niż nowa kostka betonowa. Za jej wyborem przemawia również fakt, że przed jej ponownym zamontowaniem wystarczy ją umyć. Ile kosztuje kostka brukowa używana?

Jej cena zaczyna się już od kilkunastu złotych za m2. To bardzo mało w porównaniu do nowej kostki. W sieci możesz znaleźć kostkę brukową z rozbiórki w cenie kilkudziesięciu złotych za m2. Cena zależy od:

 • rodzaju kostki,
 • podmiotu, który ją sprzedaje (osoby prywatne często sprzedają używaną kostkę brukową taniej niż firmy),
 • ilości bruku.

To ile kosztuje używany bruk, zależy również od wielkości bruku czy terminu, w którym obecny właściciel kostki chce się jej pozbyć. Jeśli będzie mu zależało na czasie, sprzeda kostkę bardzo tanio.

Pamiętaj jednak, że kostka brukowa drugiego gatunku może być uszkodzona. Zanim zdecydujesz się na jej zakup, sprawdź, w jakim jest stanie. Być może cena ułożenia nawierzchni z kostki zakupionej od producenta kostki brukowej będzie korzystniejsza.

Od czego zależy cena kostki brukowej?

rodzaj kostki brukowej ma wpływ na cenę

Cena kostki brukowej zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest producent kostki brukowej. Zapytaliśmy naszych specjalistów, co jeszcze wpływa na koszt kostki brukowej?

 • rodzaj kostki brukowej (najtańsza jest kostka betonowa, najdroższa - szlachetna),
 • sposób wykonania (kostki jednowarstwowe i dwuwarstwowe),
 • wymiary kostki brukowej (przede wszystkim jej grubość. Im grubsza kostka brukowa, tym jej cena jest wyższa),
 • kolor bruku (im więcej pigmentu, tym kolor kostki jest intensywniejszy, a jej cena - wyższa),
 • kształt kostki (niecodzienne kształty są droższe od standardowej kostki sześciennej lub prostopadłościennej),
 • cena materiału (granit jest drogim kamieniem, dlatego kostka granitowa jest droższa niż tradycyjna - zrobiona z betonu),
 • popyt (im większy popyt na daną kostkę, tym jest ona tańsza),
 • oferta (nowy wzór kostki może być droższy, szczególnie jeśli konkurencyjne firmy nie mają go w swojej ofercie),
 • rabaty (jeśli producenci kostki brukowej udzielają rabatów sprzedawcom, istnieje szansa, że oni również udzielą ich klientom).

Im bardziej oryginalny jest kształt, faktura czy kolor kostki, a także im wyższej jakość komponenty zostały wykorzystane do jej produkcji, tym większy będzie koszt bruku. Warto wybierać kostki o najlepszych parametrach technicznych i wytrzymałościowych, aby zagwarantować nawierzchni najdłuższą żywotność.

Kompendium wiedzy: Układanie kostki brukowej

Jak oceniasz ten poradnik?

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Dziękujemy za Twoją opinię!
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco