prostokątna kostka brukowa na podbudowie z kruszywa

Kostka brukowa Polbruk – rodzaje i cena

Kostka brukowa Polbruk – rodzaje i cena

Jednym z najczęściej wybieranych producentów kostki brukowej jest Polbruk. Co ważne, kostka brukowa Polbruk to nie jedyny rodzaj produktów dostępny w ofercie – Polbruk to firma z wieloletnią tradycją, która oferuje betonowe elementy do aranżacji przestrzeni prywatnej oraz publicznej, kostki dekoracyjne i elementy uzupełniające. Z bogatego asortymentu firmy klienci najczęściej wybierają Polbruk Avanti, Polbruk Granito oraz Polbruk Oland. Czym wspomniane rodzaje kostki brukowej Polbruk różnią się od siebie? Ile kosztuje kostka brukowa Polbruk? Czy kostka brukowa Polbruk sprawdzi się w wymyślnych i skomplikowanych aranżacjach? Analizujemy ofertę producenta!

author box img

Jacek Krajl

Zaktualizowano: 19 maja 2022 19.05.2022 Czas lektury: 5min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 47603 Specjalistów od Układania Kostki Brukowej blisko Ciebie

Kostka brukowa Polbruk – najważniejsze informacje

Polbruk to największy polski producent kostki brukowej. Firma w ofercie ma m.in. kostki dekoracyjne (np. serie Carmino – kostka brukowa Polbruk w kształcie trapezu, o niewielkich rozmiarach; Commix – ta kostka Polbruk świetnie sprawdza się do stylowych i nietuzinkowych aranżacji; Granito – kostka Polbruk nawiązująca do estetyki włoskich i hiszpańskich ogrodów, Ideo – z tą kostką Polbruk stworzysz nawet najbardziej skomplikowane mozaiki, dostępna aż w pięciu wielkościach oraz dziesięciu kolorach) i kostki szlachetne (np. klasyczna kostka brukowa Polbruk Avanti – trapezowe kształty, świetnie sprawdza się do tworzenia łuków i okręgów; seria Polbruk Exa – kształtem zbliżona do heksagonu).

Firma Polbruk tworzy materiał, który sprawdza się w aranżacji:

 • przestrzeni publicznej,
 • przestrzeni drogowej,
 • przestrzeni prywatnej,
 • małej architektury.

Kostka brukowa Polbruk wykonana jest z betonu oraz mieszanki różnego rodzaju kruszywa. Występuje w różnych wzorach i kolorach. Rozmiar kostki brukowej również możesz dopasować do swoich potrzeb. Najważniejsze jednak, abyś wybrał odpowiednią grubość kostki, dostosowaną do planowanego obciążenia nawierzchni.

Kostka brukowa Polbruk występuje w wielu rodzajach. Są one odpowiednio nazwane, aby klienci zainteresowani usługą układania kostki brukowej mogli lepiej poznać i zapamiętać asortyment firmy. Wśród najczęściej wybieranych kostek brukowych Polbruk są: Avanti, Metrik, Petra, Oland, Granito.

Marzysz o pięknej kostce brukowej? Odkryj najlepszego brukarza w swojej okolicy!
Układanie kostki brukowej - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 47 603 Specjalistów od Układania Kostki Brukowej najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Rodzaje kostki brukowej Polbruk

Wśród produktów Polbruk znajdziesz różne rodzaje kostek brukowych, które dobrze znane są brukarzom. Są to m.in. kostki Polbruk dekoracyjne, kostki przemysłowe, kostki szlachetne, płytki i płyty chodnikowe, krawężniki, obrzeża – i wiele więcej.

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze cechy najbardziej popularnych kostek firmy Polbruk.

WłaściwościOlandAvantiPetraMetrikLumiaGranito
Grubość6 cm6 cm i 8 cm8 cm6 cm6 cm6 cm
Fakturagładkapłukanagładka i płukanagładkagładkagładka
Kolorbiały, stalowy, bazaltowy, nerino, kortenszary, ciemnoszary, grafitowy, żółty, czerwony, brązowyalpen, onyx, saharabiały, stalowy, bazaltowy, nerino, kortenbiały, stalowy, bazaltowylatte, hawaii
Wymiar14×28 cm, 14×42 cm, 14×56 cm7,⅗,3x9,1 cm, 8,3/6,3×9,1 cm, 9,3/7,3×9,1 cm, 10,3/8,3×9,1 cm, 11,3/9,3×9,1 cm36,4×26,8 cm7×28 cm10x10 cm,10x20 cm21/20×16 cm, 16/17×16 cm, 13/12×16 cm, 9/10×16 cm
Propozycja przeznaczeniapodwórko, ogród, przestrzeń miejskataras, podjazd, ogród, park, chodnikogród, przestrzeń miejskataras, chodnikprzestrzeń ozdobna, wypoczynkowaogród

Tak duży wybór materiału brukarskiego pozwala stworzyć wyjątkową przestrzeń zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym.

Kostka brukowa polbruk – cena

Cena kostki brukowej Polbruk zależy od kilku czynników, m.in. od:

 • rodzaju kostki,
 • wielkości kostki,
 • koloru kostki,
 • wielkości zamówienia,
 • usług dodatkowych, np. dowozu, ułożenia, impregnacji.

Najtańsze są klasyczne wzory i kolory. Przedstawiamy ceny najczęściej wybieranych rodzajów kostki Polbruk (cena za m2, podane ceny są cenami netto):

Nazwa kostki brukowejCena kostki brukowej Polbruk
Polbruk Oland54 zł/m2
Polbruk Avanti66 zł/m2 (6cm), 71 zł/m2 (8 cm)
Polbruk Granito45 zł/m2
Polbruk Metrik55 zł/m2
Polbruk Lumia8,00 zł/szt
Polbruk Petra61 zł/m2
Polbruk Aura30 zł/szt
Polbruk Exa11,50 zł/szt
Polbruk Multicomplex81 zł/m2
Polbruk Carmino42 zł/m2 (gładka), 69 zł/m2 (postarzana)
Polbruk Ideo55 zł/m2

Cena układania kostki brukowej Polbruk zależy od wielkości powierzchni użytkowej, która ma zostać pokryta brukiem. Znaczenie ma również rodzaj gleby. Jeśli jest ona niepodatna (zapada się, jest gliniasta), będziesz musiał ułożyć kostkę brukową na betonie. Stosuje się go po to, aby wzmocnić konstrukcję i ustabilizować podłoże.

Fachowcy za ułożenie m² kostki brukowej biorą od 120 do nawet 160 zł. Zanim wybierzesz specjalistę do układania kostki, porównaj oferty na układanie kostki brukowej w Warszawie lub innym mieście.

Polbruk, oferta: obrzeża, krawężniki i palisady

Pamiętaj, że Polbruk ma również w swojej ofercie obrzeża, palisady i krawężniki. Są wytrzymałe i dostępne w różnych rozmiarach.

Oferta Polbruk: jakie rodzaje krawężników i obrzeży znajdziesz w ofercie?:

 • krawężnik trapezowy,
 • krawężnik drogowy,
 • krawężnik wjazdowy,
 • krawężnik wewnętrzny i zewnętrzny (wypukły i wklęsły),
 • krawężniki skośne,
 • obrzeże Polbruk Canto Trapez,
 • tradycyjne obrzeża chodnikowe Polbruk,
 • obrzeża Flesz Polbruk (z daszkiem na taśmę LED),
 • minimalistyczne obrzeża Polbruk Lingo,
 • obrzeże Polbruk Modern II (odcinki proste i łuki),
 • obrzeże Polbruk Palinea,
 • obrzeże Polbruk Treo,
 • uniwersalne obrzeża trawnikowe,

Warto pamiętać, że układanie krawężników jest bardzo ważnym etapem układania nawierzchni – zapewnia jej trwałość i stabilność. W wycenie i doborze materiałów koniecznie uwzględnij odpowiedni materiał na krawężniki i/lub obrzeża (najlepiej z tej samej, rekomendowanej przez producenta serii).

Kostka brukowa polbruk – wzory i aranżacje

kostkę brukową polbruk wykorzystasz na tarasie

Producent kostki brukowej Polbruk oferuje bruk do aranżacji dowolnej przestrzeni. Firma działa na rynku od 28 lat, dlatego prócz klasycznych wzorów kostki, w asortymencie firmy możesz znaleźć kostkę będącą aktualnie w modzie – do zastosowania przed domem, zarówno w tradycyjnych aranżacjach, jak i nowoczesnych projektach.

Przykład? Polbruk Lumia. To kostka z drobinkami fluorescencyjnymi, które wieczorową porą i nocą mienią się różnymi kolorami. Podjazd z tak wykonanej kostki Polbruk (wzory tego typu są rzadkością na rynku) trudno będzie przeoczyć, dlatego, jeśli chcesz ułatwić sobie wjazd do podwórka, możesz jej użyć. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się jednak w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że aby kostka brukowa Polbruk nie zmieniła swojego miejsca po montażu, należy ją zabezpieczyć. Służą do tego specjalne obrzeża Polbruk do bruku.

Popularną kostką jest Polbruk Ekol. To ekologiczna kostka brukowa, która świetnie nada się na odsłonięty teren narażony na opady atmosferyczne. Szerokie szczeliny pomiędzy kostkami gwarantują natychmiastowy odpływ wody, dlatego ryzyko gromadzenia się jej na kostce jest znikome.

Zgłoś się do specjalisty od układania kostki brukowej z Wrocławia lub Twojego miasta, a otrzymasz profesjonalną pomoc w zaprojektowaniu terenu wokół domu!

Dodano: 20 listopada 2020 Zaktualizowano: 19 maja 2022

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco