Aktualne zlecenia
w kategorii
Zlecę budowę domu szkieletowego w Wągrowcu
Otrzymuj zlecenia dla Specjalistów od Domów Szkieletowych w Wągrowcu
Szukasz nowych Zleceń na Budowę Domu Szkieletowego z Wągrowca i okolic? Załóż konto i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o Klientach poszukujących Specjalistów na Oferteo!
Strona 1 z 4
Poradniki o domach szkieletowych
Stan deweloperski oznacza, że dom lub mieszkanie wciąż jest jeszcze w fazie budowy. Nieruchomość w stanie deweloperskim co prawda jest już gotowa do zamieszkania, ale wymaga jeszcze wykończenia. Można więc uznać, że stan deweloperski określa minimalny standard wykończenia mieszkania oddawanego przez dewelopera nabywcy. Stan deweloperski obejmuje zazwyczaj m.in. podstawowe instalacje, okna, tynki i posadzki, ale warto wiedzieć, że mieszkanie w stanie deweloperskim (i zakres wykończenia) jest różnie określane przez poszczególnych deweloperów. Co zazwyczaj obejmuje stan deweloperski domu i mieszkania? Czy warto kupić dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim? Jakie są wady i zalety?
16.08.2023Osoby budujące dom w 2022 roku najchętniej decydowały się na działki o powierzchni od 1001 do 2000 m² – wynika z Raportu o budowie domów w Polsce, przygotowanego przez Oferteo.pl. Koszt parceli wyniósł przeciętnie mniej niż 25 tys. zł za ar (100 m²). 1 na 5 wszystkich nabytych parceli pochodziło z darowizny lub spadku.
06.06.2023Wśród Polaków, którzy budowali dom w 2020 roku, widać trend zwiększania przestrzeni mieszkalnej. Nieruchomości, które powstały w ubiegłym roku, były wyraźnie większe niż te z 2019 – wynika z raportu Oferteo.pl. O 14 punktów procentowych wzrosła popularność domów z drewna.
22.12.2022Przy budowie domu nie zawsze zastanawiamy się nad swoimi przyszłymi potrzebami. Dlatego z czasem może pojawić się pomysł dotyczący rozbudowy domu: np. aby uzyskać więcej miejsca dla dorastających dzieci. Zobacz, na czym polega rozbudowa domu i ile kosztuje taka inwestycja.
13.02.2024Prawo budowlane 2023 to w wielu aspektach prawdziwa rewolucja. Planowane zmiany w Prawie budowlanym w 2023 roku obejmują m.in. ułatwienia budowy budynków mieszkalnych, zwolnienia z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę (pod pewnymi warunkami), wprowadzenie nowych systemów elektronicznych i zwiększenie odpowiedzialności zawodowej w budownictwie. Na długiej liście znowelizowanych przepisów znalazły się takie, które uproszczą proces budowlany, ale w niektórych przypadkach konsekwencje braku odpowiednich formalności będą surowe. Poniżej znajdziesz praktyczną ściągę: Prawo budowlane 2023 – wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszych zmianach.
22.09.2023W ciągu ostatnich 10 lat koszt budowy domu znacznie wzrósł. Wynika to z faktu, że podrożały materiały budowlane. Jednak wciąż istnieje możliwość wybudowania domu za 200 000 zł. Jakiego rodzaju dom musisz wybudować, aby zmieścić się w tym budżecie? Dlaczego budowanie w technologii szkieletowej to podstawa niskiej ceny domu, niezależnie od tego, czy dążysz do stanu surowego czy do deweloperskiego?
12.01.2021