Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Dlaczego posiadanie strony WWW jest ważne?

Dlaczego posiadanie strony WWW jest ważne?

Pytanie postawione w tytule tego artykułu na pewnym etapie prowadzenia firmy zadaje sobie każdy przedsiębiorca. Niestety, nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych strona internetowa to wizytówka w sieci, natomiast dla innych jest to kanał sprzedażowy, gdzie klienci mogą kupować i płacić za produkty oraz usługi.

author box img

Szymon Listwoń

Zaktualizowano: 14 czerwca 2022 14.06.2022 Czas lektury: 2min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 17311 Specjalistów od Stron Internetowych blisko Ciebie

Zapraszając klienta do swojej firmy, chcemy na nim wywołać jak najlepsze wrażenie. Staramy się, aby było nowocześnie, estetycznie, chcemy, aby klient czuł się komfortowo. Tak samo jest ze stronami internetowymi. Potencjalny klient, wchodząc do Ciebie na stronę internetową, odwiedza Twoją firmę.

Działania marketingowe

Nawet najlepsza firma na świecie nie ma prawa istnieć bez zleceń i klientów. Marketing internetowy, czy to na Facebooku, Google, Youtube lub Linkedin, sprowadza się do przekierowania klienta na stronę internetową, gdzie może poznać więcej szczegółów na temat komunikatu reklamy i znaleźć kontakt do firmy oferującej rozwiązanie, którego szuka. Spraw, aby miejsce, w które trafi, zawierało odpowiedź na jego wszystkie pytania i dostarczało niezbędnych informacji. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a według ekspertów pierwsze trzy sekundy po kontakcie użytkownika ze stroną internetową są kluczowe w tym, czy będzie chciał ją przeglądać dalej, czy przejdzie do konkurencji. Dlatego zadbaj o pozytywne wrażenia wizualne i estetyczne.

Co jeśli nie chcę inwestować w marketing?

Wyobraź sobie, że spotykasz osobę, która jest Twoim potencjalnym klientem. Niestety, Wasze krótkie spotkanie nie pozwala na przedstawienie całej Twojej firmy. Chciałbyś opowiedzieć, czym się zajmujesz, dlaczego jesteś lepszy od konkurencji, oraz przedstawić swoją ofertę. Widzisz, że potencjalny klient już przebiera nogami i kieruje się w inną stronę, ponieważ jest zajęty prowadzeniem swojej firmy i akurat w tym momencie nie ma czasu na poznanie w pełni Twoich usług. W takiej sytuacji wręczasz mu wizytówkę z adresem strony internetowej i zachęcasz do zapoznania się ze szczegółami poprzez firmowe WWW. Pamiętaj, żeby wykazać również zainteresowanie drugą stroną i pozyskać od niej kontakt, aby w razie braku kontaktu przypomnieć się i dopytać, czy już udało się zapoznać z Twoją witryną.

Korzyści z posiadania firmowej strony internetowej

Posiadanie firmowej strony internetowej niesie ze sobą wiele korzyści. Warto wspomnieć chociaż kilka z nich:

  • możliwość pozyskania nowych klientów,
  • ułatwienie kontaktu z klientem oraz Twoją firmą,
  • w przypadku sklepów internetowych zwiększenie ilości zakupów,
  • zwiększenie wiarygodności firmy,
  • budowanie wizerunku profesjonalnej firmy,
  • ułatwienie przedstawienia oferty całemu światu.
Znajdź najlepsze firmy wykonujące strony WWW: Specjaliści od stron WWW
Dodano: 14 czerwca 2022 Zaktualizowano: 14 czerwca 2022

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco