zbliżenie na twarz uśmiechniętego mężczyzny

Poznaj MULTI-KORZYŚCI działania Twojej firmy na Oferteo

Poznaj MULTI-KORZYŚCI działania Twojej firmy na Oferteo

Firmy, które świadczą usługi w różnych branżach, powinny wziąć pod uwagę działanie na Oferteo. Portal ten łączy osoby, które szukają wykonawcy jakiejś usługi ze specjalistami, którzy ją wykonują. Jest tu zarejestrowanych ponad 530 tys. firm. Miesięcznie trafia tu prawie 200 tys. zleceń. Tym samym Oferteo jest największą w Polsce internetową platformą dla rynku usług, osiągając w nim ponad 60-procentowy udział. Dlaczego jeszcze warto działać na Oferteo? Sprawdź!

author box img

Marta Białek

Opublikowano: 26 sierpnia 2022 26.08.2022 Czas lektury: 8min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 95401 Specjalistów od Usług dla Firm blisko Ciebie

Szybki dostęp do największej na rynku bazy zweryfikowanych zleceń

Uzyskaj dostęp do zleceń wtedy, kiedy ich rzeczywiście potrzebujesz

Popularność oferteo.pl nie jest przypadkowa. Co miesiąc wpada tu już prawie 200 tys. nowych zleceń od osób, które szukają wykonawcy. Sprawia to, że dla wielu firm portal ten jest ważnym (jeśli nie najważniejszym) źródłem zdobywania nowych klientów i szansą na rozwój biznesu. Zdarza się, że dzięki Oferteo firmy pozyskują nawet 80% klientów.

Niewątpliwym atutem jest szybki dostęp do największej na rynku bazy zleceń, które są szczegółowo opisane pod względem specyfikacji odpowiedniej dla danej kategorii. Wykonawcy wiedzą, jaka jest wielkość zlecenia, jakie są oczekiwania klienta, termin realizacji usługi czy też lokalizacja zlecającego. Na tej podstawie firmy mogą decydować, które zlecenia je interesują, z którymi klientami chcą się skontaktować i przede wszystkim – mają dostęp do nowych zleceń wtedy, kiedy ich rzeczywiście potrzebują.

Postaw na jakość i wybierz zweryfikowane zlecenia na Oferteo

Oferteo dba o wysoką jakość zleceń, prowadząc skuteczne działania marketingowe, docierając do osób, które w danym momencie szukają lokalnych wykonawców. Dzięki temu podstrony serwisu osiągają najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google, promując najlepszych wykonawców. Serwis współpracuje także z największymi portalami branżowymi, które oprócz profesjonalnych porad i artykułów oferują czytelnikom możliwość łatwego nawiązania kontaktu z wykonawcami zarejestrowanymi w Oferteo.

Potencjalni zleceniodawcy odpowiadają w Oferteo na specjalnie opracowane pytania związane z szukanymi usługami i produktami. Każdy właściciel zlecenia potwierdza je swoim numerem telefonu, na który otrzymuje SMS z kodem do aktywacji zlecenia. Status weryfikacji wraz z odpowiedziami zleceniodawcy przekazywane są natychmiast zainteresowanym wykonawcom.

Promocja Twojej firmy w Internecie

Nie każdy musi znać się na marketingu internetowym i wydawać co miesiąc setki czy tysiące złotych na reklamę. Oferteo oferuje w swoim serwisie przestrzeń dla wykonawców, w której mogą w formie wizytówki zaprezentować swoją firmę.

Pamietaj!
Dobrze wypełniona wizytówka – z opisem profilu działalności firmy, galerią zdjęć i opiniami innych użytkowników – jest jednym z ważniejszych czynników skutecznego pozyskiwania klientów. Zachęca zlecających do nawiązania bezpośredniego kontaktu z firmą, co zwiększa szansę na podpisanie umowy, gdy inicjatywę podejmuje potencjalny klient.

Znajdź się na liście polecanych firm i w wynikach wyszukiwania Google

Działania Oferteo w wyszukiwarce Google i sieci serwisów branżowych pozwalają osobom szukającym lokalnych wykonawców znaleźć odpowiednio dopasowane firmy. Codzienna praca ekspertów Oferteo od pozycjonowania stron zapewnia wykonawcom aktywnie działającym na platformie, że ich wizytówka będzie widoczna w Internecie. A mniejszym przedsiębiorcom z powodzeniem zastępuje stronę internetową. Taką wizytówkę Oferteo pozycjonuje na liście polecanych firm, którą zlecający widzą po złożeniu zapytania oraz we wspomnianych wynikach wyszukiwania Google.

Zdobądź nowych klientów i nowe opinie!

Oferteo daje też możliwość zdobywania pozytywnych opinii w Internecie. Specjalnie przygotowane narzędzia pomagają wykonawcom pozyskiwać opinie od dotychczasowych klientów – tych z Oferteo, jak i spoza platformy. Opinie budują wizerunek, reputację, renomę, świadczą o tym, że firma jest rzetelnym wykonawcą usług, któremu można zaufać. A zaufanie przedkłada się na pieniądze, jakie zlecający są gotowi zapłacić za usługę.

Promujemy najlepszych – dołącz do nich!

W maju 2022 roku, po raz kolejny, prawie 20 tys. firm otrzymało tytuł NAJLEPSI 2022. Mogą one liczyć na dodatkową promocję na pierwszych, wyróżnionych miejscach listy polecanych firm i emblematy, które stanowią znak rozpoznawczy dla najlepszych, szczególnie godnych polecenia wykonawców.

Tytuł Najlepsi mogą otrzymać firmy, które aktywnie działają na platformie, realizują zlecenia i otrzymują pozytywne opinie za ich wykonanie. Im szybciej zacznie się dbać o swój wizerunek na platformie, tym szybciej wzrasta prawdopodobieństwo uzyskania tytułu. Jest on „na wyciągnięcie ręki”. Każdorazowo szansę ma 10 firm w każdej z obecnych na platformie kategorii, w podziale na powiaty, w których prowadzą aktywnie swoją działalność.

Ale to nie wszystko. Jeśli jeszcze nie udało Ci się zdobyć wystarczającej liczby opinii, aby być w gronie wyróżnionych tytułem Najlepsi, możesz wykupić usługę „Promowanie” na listach firm. W ten sposób zapewnisz sobie 1 z 5 pierwszych miejsc na liście firm, jeszcze przed rankingiem Najlepszych.

Przejrzyste zasady współpracy

Oferteo to platforma, która pomaga firmom nawiązać kontakt z klientami i pozyskiwać zlecenia według potrzeb. Co to w praktyce oznacza?

  1. Po zarejestrowaniu firmy na platformie, uzupełnieniu wizytówki i zakupieniu wybranego pakietu punktów (10, 25, 50, 100, 200 – cena spada wraz z wielkością zakupionego pakietu) możesz zacząć odkrywać zlecenia. Oznacza to, że oprócz szczegółów zapytania od zlecającego przekazujemy Ci dane kontaktowe poszczególnych zleceniodawców.
  2. Jako firma masz do wyboru kilka opcji, abyś mógł realizować swoje potrzeby jak najbardziej świadomie. Płacisz nam zakupionymi punktami za odkrywanie zleceń. Ilość punktów, jaką musisz za to zapłacić, jest widoczna przy zapytaniu i różni się w zależności od kategorii i wielkości.
Ważne!
Ale to Ty decydujesz o tym, czy sam chcesz wybierać najatrakcyjniejsze dla Ciebie zlecenia, czy być wybieranym przez klientów, którym Ciebie polecimy. A może działasz na dużą skalę i interesują Cię dane o wszelkich zleceniach w Twojej kategorii?

Usługa „Polecanie”

Zleceniodawca sam wybiera Cię jako wykonawcę, z którym chce się skontaktować w sprawie oferty. Zanim do tego dojdzie, zaraz po wypełnieniu formularza, dostanie informację, że Ciebie polecamy, pod warunkiem że zlecenie spełnia wybrane przez Ciebie kryteria (tj. rodzaj usługi, lokalizacja, wielkość zlecenia). Dzięki temu nawet jak jesteś bardzo zajęty, to potencjalny zleceniodawca zobaczy Twoją ofertę natychmiast, jako jedną z pierwszych. W ten sposób zwiększasz szanse powodzenia. Zapłacisz tylko, gdy zleceniodawca będzie chciał zobaczyć Twoje dane kontaktowe. Nie musisz tracić czasu na samodzielne i bezustanne przeglądanie najnowszych zleceń. Jeżeli klient dokona odkrycia Twojej firmy, otrzymasz powiadomienie SMS z danymi kontaktowymi zleceniodawcy, tak abyś od razu mógł z nim się skontaktować.

„Szybki Kontakt”

To opcja idealna dla firm, którym zależy na dużej liczbie leadów (czyli danych kontaktowych do osób zainteresowanych Twoją usługą), które spływają na bieżąco (24/7). Informujemy Cię o spływających nowych zleceniach, wysyłając SMS. W ten sposób jako pierwszy masz szansę dowiedzieć się o każdym złożonym zapytaniu, które spełni określone przez Ciebie kryteria i uprzedzić konkurencję w przedstawieniu oferty. Jeżeli Twoja firma posiada CRM, istnieje możliwość migracji danych kontaktowych przez API.

„Manualne odkrycia”

Sam śledzisz nowe zlecenia pojawiające się na naszej platformie i odpowiadasz wyłącznie na te, które są dla Ciebie najatrakcyjniejsze lub kiedy ich po prostu potrzebujesz. Z jednej strony daje Ci to największe poczucie kontroli odkrywanych zleceń, z drugiej – musisz liczyć się z tym, że Twoja oferta nie będzie tą pierwszą. Masz jednak opcję śledzenia, ile ofert zostało już złożonych przez konkurencję na dane zlecenia.

Szybkość kontaktu z potencjalnym klientem jest jednym z ważniejszych czynników sukcesu. Wygrywają zwykle ci, którzy zgłoszą się jako jedni z pierwszych. Żeby Ci to ułatwić, Oferteo nie tylko przekazuje numer telefonu kontaktowego do szybkiego kontaktu oraz adres e-mail, ale daje też możliwość korzystania z czatu, na którym możesz prowadzić rozmowy, wymieniać zdjęcia dotyczące realizowanego zlecenia, ustalać warunki i potwierdzać współpracę.

Czy wiesz, że...?
Oferteo nie pobiera prowizji od zrealizowanych zleceń. Opłata pobierana jest wyłącznie za punkty, które służą do odkrywania danych kontaktowych dostępnych przy zleceniach. Czujemy się odpowiedzialni za ich jakość, co oznacza, że dokładamy starań, aby były potwierdzone SMS-em. Dlatego jeżeli zapytanie lub dane kontaktowe są z jakiegoś powodu wadliwe (np. źle dopasowaliśmy je do Twojego profilu, zlecający nie odpowiada na Twój kontakt), przysługuje Ci limit zwrotu punktów, który wynosi 30% wartości ostatniego doładowania.

Dedykowani opiekunowie klienta

Najskuteczniej działające firmy na Oferteo korzystają ze wsparcia opiekunów klienta. Opiekunowie dostępni są dla każdego zarejestrowanego wykonawcy na platformie. Do Twojej dyspozycji jest 150 Opiekunów Klienta Biznesowego, którzy są gotowi w każdej chwili pomóc Ci w rozwoju biznesu i zdobywaniu nowych klientów. Warto z nimi współpracować, aby czuć się pewnie na naszej platformie:

  1. Pomogą w ustawieniu profilu (w wyborze odpowiednich kategorii, lokalizacji), doradzą najlepszą dla danego wykonawcy opcję odkrywania punktów, przypomną, kiedy skończy się pakiet punktów, by zlecenia nie przestały spływać w momencie, kiedy ich potrzebujesz. Możesz też liczyć na specjalne promocje.
  2. Średnio w Oferteo 1 na 5-6 zleceń kończy się nawiązaniem współpracy. Firmy, które ściśle współpracują z Opiekunem Biznesowym Klienta, zwykle mogą pochwalić się 30-40-procentową skutecznością, a najlepsi pozyskują 80-100% klientów z Oferteo. Wymienione powyżej korzyści sprawiają, że pozyskiwanie klientów w serwisie jest słusznym krokiem. Warto rozmawiać zarówno ze swoim opiekunem, jak też z potencjalnymi klientami, których podsyłamy Ci 24/7.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco