Usługi księgowe – bieżący wgląd do wyników firmy
Otrzymaj oferty od specjalistów jak A2PROFIT BIURO RACHUNKOWE nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

A2PROFIT BIURO RACHUNKOWE

Usługi księgowe – bieżący wgląd do wyników firmy

Autor: A2PROFIT Biuro Rachunkowe, publikacja: 2021-04-14

Wielu przedsiębiorców w chwili wyboru biura rachunkowego kieruję się kryteriami: ceny, jakości obsługi oraz renomy. Większość z nich pomija bardzo ważny aspekt – bieżący wgląd do wyników firmy oraz dokumentów księgowych, które są podstawą do świadomego zarządzania firmą!

Usługi księgowe – zdalne przekazywanie dokumentów

Platforma księgowa – co to jest i jak działa❓

Wiele z biur oferuje duży wybór usług księgowych, jednak klienci nie dostają w zamian pełnego obrazu ich przedsiębiorstwa. Niestety często spotykam się z osobami, których obsługa księgowa ogranicza się do podania wysokości podatków do zapłaty 🙁.

Klient, nie mając na bieżąco wysyłanej wysokości przychodu, kosztów, obecnych zmian prawnych oraz możliwości, z jakich może skorzystać, traci nawet do kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Rozwiązaniem pozwalającym na bieżące monitorowanie swojego przedsiębiorstwa jest platforma księgowa będąca skarbnicą wiedzy dla przedsiębiorcy oraz podstawowym narzędziem do komunikacji z biurem.

1. Zdalne przekazywanie dokumentów 💻

Stosowanie rozwiązań IT pozwala przede wszystkim na zdalne przekazywanie dokumentów, co obecnie staje się bardzo przydatne. Jest to podstawowa funkcja, która ułatwia pracę zarówno księgowym, jak i przedsiębiorcom, a przy okazji eliminuje konieczność papierowego obiegu dokumentów.

2. Monitorowanie wyników firmy w każdym miejscu na świecie o każdej porze dnia 🌎

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość wglądu do dokumentów księgowych oraz wyników firmy przez 24 h. Nie każdy przedsiębiorca ma możliwość monitorowania sytuacji finansowej swojej firmy. Przez taką sytuację nie może planować swoich podatków oraz nie ma świadomości, na jakim poziomie finansowym znajduje się jego działalność. Tarcze antykryzysowe były idealnym egzaminem dla takich przypadków, kiedy osoby korzystające z pomocy musiały operować dokładnym kwotami oraz procentowym spadkiem obrotów swojego przedsiębiorstwa.

3. Dokumenty księgowe, wyniki firmy, podatki i ZUS – wszystko do zapłaty w jednym miejscu❗

Oprócz obsługi księgowej klient dostaje pełny zestaw wyników podatkowych oraz prognoz pozwalających na kalkulację przyszłego podatku. Znając obowiązujące terminy podatkowe, każdy z przedsiębiorców wie, że średnio musi pamiętać o ok. 3-4 wiadomościach/ komunikatach miesięcznie z wysokością podatków oraz ZUS do zapłaty. Łatwo zginąć w natłoku wiadomości. Na platformie wszystko jest umieszczone w jednym miejscu, a klient może spać spokojnie 🙂.

Platforma jest łatwa w obsłudze, a każdy z klientów ma osobiście dedykowane konto.

Jeśli chcesz wypróbować funkcjonalność takiego rozwiązania, zapraszamy do współpracy!

Biuro rachunkowe - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 18 903 Biur Rachunkowych i Księgowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o księgowości