Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

VOYTECH - Wojciech Bargiel

9

O specjaliście

Działam w branży od 1987 roku. Moja specjalność to nadzór budowlany, na terenie Warszawy i okolic.
Inspektor nadzoru inwestorskiego - pełnoprawny uczestnik procesu budowlanego, który musi posiadać uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie, wiedzę techniczną oraz praktykę zawodową dostosowaną do stopnia skomplikowania robót budowlanych.

Polskie przepisy prawa budowlanego przewidują, że inspektor nadzoru inwestorskiego może zostać ustanowiony dobrowolnie przez inwestora lub obligatoryjnie jeśli roboty są szczególnie skomplikowane lub z uwagi na warunki gruntowe. (Art. 17. Prawo budowlane z 7 lipca 1994 roku z późniejszymi zmianami).

Ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego na budowie pozwala inwestorowi, który niejednokrotnie nie ma wiedzy technicznej zabezpieczyć swoje interesy związane z budową. Inspektor nadzoru inwestorskiego pełni bowiem rolę kontrolną nad kierownikiem budowy, może mu wydawać polecenia, które są odnotowywane w dzienniku budowy. Inspektor ma także prawo żądać dokonania stosownych poprawek od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych.

Inspektor nadzoru inwestorskiego pełni zatem funkcję analogiczną do adwokata - reprezentuje interesy swojego klienta na budowie. Dba o to, aby budowa została wykonana rzetelnie i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowlane inspektor nadzoru inwestorskiego i kierownik robót budowlanych (lub kierownik budowy) to funkcje rozdzielne - ta sama osoba nie może pełnić obydwu funkcji (konflikt interesów). Rola inspektora nadzoru inwestorskiego polega na nadzorze nad wykonawcą robót podczas procesu budowlanego (rola podobna do rady nadzorczej w odniesieniu do zarządu spółki kapitałowej).

Ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego to prawo każdego inwestora - choć może się zdarzyć, że firma budowlana bądź kierownik budowy będą odnosić się niechętnie do pomysłu powołania inspektora, sprzeciwiając się obiektywnej i niezależnej kontroli.

Z punktu widzenia inwestora, na którym ciąży obowiązek zorganizowania procesu budowy, ustanowienie inspektora nadzoru wiąże się naturalnie z dodatkowymi kosztami, ale ogranicza ryzyko nienależytego wykonania robót budowlanych przez wykonawcę.

Wydanie dodatkowych środków na niezależnego inspektora nadzoru może wyeliminować konieczność wykonywania poprawek, które mogą ujawnić się po zakończeniu budowy, a także ograniczyć dodatkowe wydatki spowodowane zawyżaniem zużycia materiałów przez wykonawcę (jeśli inspektorowi zlecono kontrolę rozliczeń).

Branża

Nadzór budowlany, Rzeczoznawca budowlany, Doradca techniczny, Kierownik budowy

Obszar działania

Mazowieckie

Weryfikacja Oferteo

Opinie

5.0

Gwiazdki opinii

4 opinie

Pozytywna

Neutralna

Negatywna

Jesteś zadowolonym Klientem firmy?

Oceń Specjalistę
Antonina S. 29 lipca 2021
Pozytywna opinia

Wszystko odbyło się terminowo i sprawnie organizacyjnie. Jeśli chodzi o zbadanie stanu budynku (a trzeba zaznaczyć, że jest pokaźnych rozmiarów), Pan Wojciech rzetelnie i profesjonalnie podszedł do sprawy, badając i sprawdzając wiele aspektów, nie tylko powierzchownie oglądając dom. Dostałam szczegółowy opis, wraz z rekomendacjami i wyszczególnionymi punktami, na które należałoby zwrócić uwagę. Również kontakt z klientem bardzo na plus- cierpliwie, fachowo i sympatycznie. Polecam

VOYTECH - Wojciech Bargiel, 29 lipca 2021

Klientka przemiła, zdecydowana ze sprecyzowanymi oczekiwaniami. Wielkie dzięki za opinię. Pozdrawiam serdecznie. Powodzenia w remoncie domu!

Marcin K. 17 października 2019
Pozytywna opinia

Miły kontakt, terminowość. Opinia stanu technicznego sporządzona fachowo. Szczerze mogę polecić pana Wojciecha.

Adam K. 31 lipca 2019
Pozytywna opinia

Polecamy, bardzo fachowa, profesjonalna pomoc przy odbiorze domu od dewelopera. Bezproblemowy i szybki kontakt mailowy, telefoniczny.

Adam K. Piaseczno, 22 maja 2019
Potrzebuję inspektora nadzoru do budowy obiektu, 101-200m², Piaseczno
Pozytywna opinia

Otrzymaj bezpłatną wycenę

od specjalistów takich jak VOYTECH - Wojciech Bargiel

Powiązane produkty i usługi: Robót budowlanychPozwolenia na budowęRobót budowlanych WarszawaPozwolenia na budowę Warszawa,  Nadzór budowlany, Odbiór domu, Odbiór mieszkania, Przegląd okresowy, Doradztwo

Oferta

Odbierzemy Twój nowy dom, mieszkanie.
Mazowieckie - Warszawa
do uzgodnienia

Kiedy potrzebna ocena stanu technicznego budynku Jeśli kupujemy dom, warto poprosić fachowca o wydanie opinii o jego stanie technicznym przed podjęciem ostatecznej decyzji. Koszty opinii technicznej są zwykle niewspółmierne do ewentualnych strat kupującego w przypadku ujawnienia się...  

Kontakt

Formularz kontaktowy

Następny obraz
Klikając w przycisk „Wyślij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Oferteo S.A., która będzie ich Administratorem. Mamy siedzibę we Wrocławiu (50‑559) przy ul. Świeradowskiej 51‑57/102A. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu zapewnienia komunikacji pomiędzy Tobą, a tym Dostawcą usług lub produktów, w tym poinformowania Dostawcy kto jest nadawcą wiadomości. Na wypadek rozstrzygania ewentualnych roszczeń lub sporów będziemy przechowywać Twoje dane przez 12 miesięcy. w ten sposób zabezpieczamy interesy Oferteo i wszystkich naszych Użytkowników. Gwarantujemy spełnienie Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, prawo wniesienia sprzeciwu, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji wyżej wymienionego celu. Więcej na temat sposobu, czasu przetwarzania i przekazywania Twoich danych osobowych oraz skarg, znajdziesz w Polityce Ochrony Prywatności.

Adres

Gen. L. Okulickiego 5, Warszawa

WWW

http://inspektorbudowlany.com/

Telefon

601****** Pokaż numer

Facebook

@WBargiel

Dane rejestrowe

Firma

Nazwa firmy Voytech - WOJCIECH BARGIEL
Imię (pierwsze) WOJCIECH
Nazwisko BARGIEL
Data rozpoczęcia działalności 2006-07-01
NIP 1130952107
Regon 140585905

Siedziba

Kraj Polska
Województwo MAZOWIECKIE
Powiat Warszawa
Gmina Praga-Południe
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 03984
Poczta Warszawa
Ulica ul. gen. Leopolda Okulickiego
Numer nieruchomości 5
Numer lokalu 55

Kontakt

Email wojtek.bargiel@gmail.com

Forma prawna

Kod i nazwa podstawowej formy prawnej 9 - Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą
Kod i nazwa szczegółowej formy prawnej 099 - Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
Kod i nazwa formy własności 214 - Własność krajowych osób fizycznych

Rejestracja

Data powstania 2006-06-20
Data rozpoczęcia działalności 2006-07-01

Zakres działalności (PKD)

Kod PKD Nazwa
7112Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INŻYNIERII I ZWIĄZANE Z NIĄ DORADZTWO TECHNICZNE
Przeważające PKD
6202Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z DORADZTWEM W ZAKRESIE INFORMATYKI
6311Z PRZETWARZANIE DANYCH; ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI (HOSTING) I PODOBNA DZIAŁALNOŚĆ

Dane zostaną pobrane i zaktualizowane w ciągu kilku minut.
W razie potrzeby prosimy o kontakt przez Formularz kontaktowy.

Skontaktuj się