Jak w czasach pandemii skutecznie prezentować i sprzedać nieruchomość?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Marta Kasprzycka nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Marta Kasprzycka

Jak w czasach pandemii skutecznie prezentować i sprzedać nieruchomość?

Autor: Marta Kasprzycka, publikacja: 2020-11-20

Sprzedaż nieruchomości opiera się głównie na spotkaniach, rozmowie i nawiązywaniu relacji z drugim człowiekiem. Jak więc poradzić sobie z ograniczeniami, jakie stawia nam okres pandemii? Jak skutecznie zaprezentować nieruchomość, minimalizując ryzyko kontaktu? Czy warto skorzystać z usług profesjonalnego agenta?

Wirtualny spacer po nieruchomości

Od dawna już profesjonalne agencje posiadają w swojej ofercie rozwiązania pozwalające kupującym na dokładne zapoznanie się z nieruchomością bez wychodzenia z domu. Dotychczas traktowane było to jako oszczędność czasu, gdyż dzięki temu potencjalny kupujący mógł obejrzeć mieszkanie lub dom, wykorzystując możliwość spaceru wirtualnego, siedząc wygodnie we własnym fotelu. Mógł poczuć się tak, jakby rzeczywiście był tam obecny. Pozwalało to podjąć decyzję o tym, czy prezentowana nieruchomość spełniła jego oczekiwania.

Czy to nie jest idealne rozwiązanie na dzisiejsze czasy, gdzie tak ważny jest dystans społeczny i minimalizowanie kontaktów z obcymi?

Zatem jeśli nie chcesz, aby Twoją nieruchomość odwiedzały tłumy oglądających, nie chcesz tracić czasu na nierokujące spotkania, przy wyborze agenta zapytaj wprost, czy oferuje możliwość spaceru wirtualnego. To pozytywnie wpłynie na odbiór Twojej oferty i z pewnością poszerzy grono kupujących, oszczędzając tym samym Twój czas.

Oczywiście z pewnością zaistnieje konieczność pokazania nieruchomości na żywo potencjalnym kupującym. Pamiętaj jednak, że będą to klienci poważnie zainteresowani zakupem, chcący tylko poczuć klimat nieruchomości i zobaczyć okolicę na żywo. Przy osobistym spotkaniu należy bezwzględnie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i po prostu ich przestrzegać.

A co jeśli jesteś kupującym? Jeśli to Ty szukasz idealnego nieruchomości dla siebie?

Czy nie męczy Cię oglądanie dobrze wykadrowanych zdjęć, które nie oddają tego, jak w rzeczywistości wygląda mieszkanie lub dom? Czy warto poświęcać swój cenny czas?

Z punktu widzenia kupującego możliwość zapoznania się z nieruchomością przy wykorzystaniu spaceru wirtualnego to również dobre rozwiązanie. Pozwala kupującemu na zapoznanie się z nieruchomością bez konieczności jej odwiedzenia.

Ciekawe rozwiązanie? Ty również możesz je mieć, zapytaj o nie swojego agenta.

Opracowanie:
Marta Kasprzycka REM/AX Peak Nieruchomości

Agencja nieruchomości - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 916 Specjalistów od Sprzedaży Nieruchomości najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o zakupie nieruchomości