Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Szwejda

2

O specjaliście

Jestem absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 2001 uzyskałem tytuł radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Przez cały okres mej aktywności zawodowej zajmowałem się obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Obsługa ta miała charakter wielowymiarowy. W początkach kariery zawodowej pełniłem funkcje wewnętrznego prawnika-specjalisty w spółkach średniej wielkości. Następnie kierowałem działami prawnymi dużych korporacji. Przez wiele lat obsługiwałem też przedsiębiorców jako prawnik zewnętrzny, zarówno bezpośrednio, jak i w charakterze przedstawiciela dużych, poznańsko-warszawskich kancelarii, z którymi współpracowałem.

Jestem też absolwentem studiów MBA prowadzonych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wspólnie z Georgia State University w Atlancie (Poznań-Atlanta MBA Program), które ukończyłem z wyróżnieniem w 2017 roku, broniąc pracę końcową pod tytułem „Zarządzanie zmianą w obszarze zasobów ludzkich w procesach fuzji i przejęć”. Obecnie współpracuję z powyższymi uczelniami, prowadząc wykłady w ramach studiów MBA, w oparciu o własny autorski program pt. „Elementy prawa dla menedżerów”. Jestem także autorem materiałów dydaktycznych dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dotyczących zarządzania zmianą w procesach M&A.

Wszechstronne doświadczenie zdobyte podczas pracy wewnątrz firmy (zarówno w charakterze prawnika specjalisty, jak i prawnika menedżera) oraz w ramach zewnętrznej obsługi przedsiębiorców, w połączeniu z umiejętnościami nabytymi w trakcie studiów MBA, pozwalają mi na lepsze zrozumienie biznesu, zasad jego funkcjonowania, relacji firma-kontrahent, a także zależności między poszczególnymi działami firmy i specyfiki ich współdziałania. Dzięki temu doświadczeniu, połączonemu z wiedzą prawniczą, zlecone mi sprawy i projekty analizuję nie tylko z punktu widzenia prawnika, ale także biznesmena i menedżera. Umiejętności w tym względzie pozwalają mi na kreowanie rozwiązań odpowiadających biznesowym potrzebom klienta i pozwalających na osiągnięcie zakładanego celu gospodarczego, w ramach obowiązujących przepisów.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw.

Posługuję się biegle językiem angielskim i włoskim, a także językiem hiszpańskim na poziomie zaawansowanym.

Branża

Radca prawny, Adwokat, Obsługa prawna firm, Prawo gospodarcze, Prawo pracy, Umowy, prawo umów, Prawo budowlane, Prawo cywilne, Pisma, wnioski, podania, Prawo ubezpieczeniowe, Sprawy procesowe, Dochodzenie wierzytelności

Obszar działania

Mazowieckie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Dolnośląskie, Łódzkie, Kujawsko-pomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie

Weryfikacja Oferteo

Opinie

5.0

Gwiazdki opinii

10 opinii

Pozytywna

Neutralna

Negatywna

Jesteś zadowolonym Klientem firmy?

Oceń Specjalistę
Ilona M. 20 lipca 2021
Pozytywna opinia

Pan Maciej bardzo serdeczny,cierpliwy,z ogromną wiedzą,po ludzku podchodzący do spraw człowieka. W razie potrzeby zawsze dostępny. Nie naciąga na dodatkowe koszta. Polecam z całego serca.

Magdalena Z. 19 lipca 2021
Pozytywna opinia

Godna polecenia Kancelaria Prawna - bardzo profesjonalne, rzetelne doradztwo i co ważne terminowy czas wykonania!

Paweł T. 26 marca 2021
Pozytywna opinia

Polecam. Mecenas Maciej Szwejda jest godny zaufania. Posiada dużą wiedze i doświadczeniem. Uczciwie podchodzi do klienta.

Anna W. GARD - Pracownia Urbanistyczno-Architektoniczna, 26 marca 2021
Szukam przygotowania pisma lub wniosku, umowa gospodarcza, Łódź
Pozytywna opinia

Bardzo rzetelna firma. Krótkie terminy realizacji. Polecam

Piotr C. 11 grudnia 2020
Pozytywna opinia

Z mec. Maciejem współpracuję od wielu lat w różnych sprawach i wszystkim polecam usługi Pana Mecenasa. Profesjonalizm, bardzo duża wiedza prawnicza, skuteczność, komunikatywność i umiejętność wczucia się w potrzeby klienta.

Krzysztof K. 10 grudnia 2020
Pozytywna opinia

Korzystam z usług Kancelarii Radcy Prawnego Macieja Szwejdy regularnie w ramach prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Bardzo cenię sobie przede wszystkim świetną komunikację, duże zaangażowanie i doświadczenie branżowe.

Adam K. 10 grudnia 2020
Pozytywna opinia

Sumienny prawnik z dużą wiedzą, bardzo dobry kontakt z klientem i zrozumienie potrzeb biznesowych. Polecam.

Filip P. 10 grudnia 2020
Pozytywna opinia

Sprawnie i fachowo, duża wiedza i kultura. Nie miałem żadnych zastrzeżeń. Czuło się, że współpracujemy, że sprawa jest "nasza" a nie "moja". Polecam!

Wanda J. 9 grudnia 2020
Pozytywna opinia

Rzetelna obsługa, otwartość, zrozumienie potrzeb klienta, terminowość.

Piotr B. 9 grudnia 2020
Pozytywna opinia

Kompetencja i troska o klienta. Znakomita usługa!!!

Otrzymaj bezpłatną wycenę

od specjalistów takich jak Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Szwejda

Powiązane produkty i usługi: Usługi detektywistycznePomoc prawna

Oferta

Szkolenia dla firm
Polska - Poznań
do uzgodnienia

Na życzenie klienta Kancelaria udziela porad prawnych w formie szkoleń dla pracowników oraz kadry zarządzającej firmy, obejmujących następujące zagadnienia: Istota stosunku pracy, różnice między umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi (umowa zlecenia, umowa o dzieło) Rozwiązanie stosunku pracy za wypowiedzeniem oraz bez...  

Prawa własności intelektualnej
Polska - Poznań
do uzgodnienia

W ramach wsparcia klienta w obszarze praw własności intelektualnej Kancelaria świadczy usługi w zakresie: ochrony majątkowych i niemajątkowych praw autorskich, w tym w obszarze IT transakcji przeniesienia autorskich praw majątkowych umów licencyjnych kształtowania relacji prawnoautorskich w ramach...  

Fuzje i przejęcia
Polska - Poznań
do uzgodnienia

W ramach fuzji i przejęć Kancelaria obsługuje klientów w szczególności w transakcjach: łączenia spółek zbycia udziałów i akcji w spółkach kapitałowych przenoszenia ogółu praw i obowiązków wspólnika spółki osobowej sprzedaży i dzierżawy przedsiębiorstwa Kancelaria doradza też przy określaniu założeń transakcji oraz przy...  

pokaż więcej

Kontakt

Formularz kontaktowy

Następny obraz
Klikając w przycisk „Wyślij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Oferteo S.A., która będzie ich Administratorem. Mamy siedzibę we Wrocławiu (50‑559) przy ul. Świeradowskiej 51‑57/102A. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu zapewnienia komunikacji pomiędzy Tobą, a tym Dostawcą usług lub produktów, w tym poinformowania Dostawcy kto jest nadawcą wiadomości. Na wypadek rozstrzygania ewentualnych roszczeń lub sporów będziemy przechowywać Twoje dane przez 12 miesięcy. w ten sposób zabezpieczamy interesy Oferteo i wszystkich naszych Użytkowników. Gwarantujemy spełnienie Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, prawo wniesienia sprzeciwu, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji wyżej wymienionego celu. Więcej na temat sposobu, czasu przetwarzania i przekazywania Twoich danych osobowych oraz skarg, znajdziesz w Polityce Ochrony Prywatności.

Adres

Osiedle Rusa, 32/6, Poznań

WWW

kancelaria-szwejda.eu

Telefon

600 ••• ••• Pokaż numer

Facebook

https://www.facebook.com/Kancelaria-Radcy-Prawnego-Maciej-Szwejda-102144741476773

Dane rejestrowe

Firma

Nazwa firmy MACIEJ SZWEJDA KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
Imię (pierwsze) MACIEJ
Nazwisko SZWEJDA
Data rozpoczęcia działalności 2005-01-01
NIP 7822051725
Regon 634232633

Siedziba

Kraj Polska
Województwo WIELKOPOLSKIE
Powiat Poznań
Gmina Poznań-Nowe Miasto
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61245
Ulica os. Rusa
Numer nieruchomości 32
Numer lokalu 6

Forma prawna

Kod i nazwa podstawowej formy prawnej 9 - Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą
Kod i nazwa szczegółowej formy prawnej 099 - Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
Kod i nazwa formy własności 214 - Własność krajowych osób fizycznych

Rejestracja

Data powstania 2001-09-14
Data rozpoczęcia działalności 2005-01-01

Zakres działalności (PKD)

Kod PKD Nazwa
6910Z DZIAŁALNOŚĆ PRAWNICZA
Przeważające PKD

Jednostki lokalne

Regon Nazwa Adres
63423263300024 Biuro ul.Działyńskich
Poznań
WIELKOPOLSKIE
Poznań

Dane zostaną pobrane i zaktualizowane w ciągu kilku minut.
W razie potrzeby prosimy o kontakt przez Formularz kontaktowy.

Skontaktuj się