kierownik budowy przegląda dokumentację domu szkieletowego stojąc przed konstrukcją budynku - w 2021

Producent domów drewnianych – Castor Ostróda, Simple House i inni. Kogo wybrać?

Producent domów drewnianych – Castor Ostróda, Simple House i inni. Kogo wybrać?

Jaka firma budująca domy z drewna będzie najlepsza? Na rynku działa wielu producentów domów drewnianych. Niektórzy budują domy całoroczne i letniskowe, inni specjalizują się tylko w drewnianych domkach rekreacyjnych. Poznaj firmy budujące domy w technologii szkieletowej i dowiedz się, w czym dokładnie się specjalizują. Dowiedz się, jakimi kryteriami się kierować, szukając producenta domów drewnianych.

author box img

Ewelina Zdancewicz-Pękala

Opublikowano: 12 stycznia 2021 12.01.2021 Czas lektury: 6min

Na co zwrócić uwagę, szukając producenta domów drewnianych?

Domy szkieletowe to tania i szybka technologia budowy. Charakteryzuje się wznoszeniem konstrukcji domu z lekkich elementów, bez udziału mokrych technologii, wyłączając wykonanie fundamentów.

Szkielet budynku może być też wykonany z prefabrykatów, łączonych ze sobą na placu budowy. Takie rozwiązanie dodatkowo skraca czas oczekiwania na wymarzony dom. Gotowy dom kanadyjski można postawić nawet w trzy miesiące! Jednak aby dom drewniany (niezależnie od tego, czy jest to kanadyjska, dom skandynawski niemiecki czy tradycyjny drewniany) długo i dobrze ci służył, musi zostać odpowiednio:

 • posadowiony,
 • ocieplony,
 • wyciszony.

Jakiekolwiek zaniedbanie na etapie robót ziemnych oraz powstawania stanu surowego otwartego będzie później trudne do naprawienia.

Aby dom w technologii szkieletowej był trwały i solidny, należy też wybrać sprawdzonego producenta domów drewnianych i zwrócić uwagę na:

 • lokalizację firmy – producent domów szkieletowych powinien znajdować się blisko ciebie, co prawda istnieje możliwość wynajęcia kontenera socjalnego dla ekipy z innego miasta, ale to znacząco zwiększa koszty usługi,
 • opinie, jakie posiada na swojej stronie internetowej i serwisach branżowych,
 • zakres wykonywanych prac – niektórzy producenci zajmują się tylko samą konstrukcją szkieletową, inni doprowadzają dom do stanu otwartego, jeszcze inni budują do stanu deweloperskiego),
 • cenę usługi – jeśli jest podejrzanie niska, koniecznie sprawdź, z czego wynika,
 • kontakt z klientem – sprawdź, jak szybko producent odpowiada na próby kontaktu, jak zachowuje się względem klienta,
 • czasu – zapytaj, czy dany producent ma czas na przyjęcie nowego projektu i w jakim terminie będzie w stanie zbudować twój dom,
 • jakość używanych przez producenta materiałów,
 • rodzaj używanego drewna – wybierz tylko tę firmę, która stosuje drewno najwyższej jakości,
 • gotowość do wprowadzenia zmian w gotowym projekcie,
 • zabezpieczenia, jakimi pokrywana jest konstrukcja szkieletowa (m.in. przed pożarem).

W Polsce można znaleźć wielu profesjonalnych i polecanych producentów domów drewnianych. Odkąd technologia szkieletowe w kraju stała się popularna, na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy bazując na wiedzy i doświadczeniu (często zdobytym za granicą) odpowiadają na potrzeby wymagających klientów. Opisujemy kilku z nich!

Domy szkieletowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 29 011 Specjalistów od Domów Szkieletowych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Castor Ostróda – domy drewniane

Castor działa od 1995 roku. Nie tylko buduje, ale i projektuje domy. Producent chwali się, że dotychczas zrealizował ponad 2000 inwestycji. To głównie domy drewniane całoroczne i letniskowe. Firma ma więc doświadczenie w budowie domów szkieletowych.

Firma Castor oferuje:

 • szkieletowe domy całoroczne,
 • domki letniskowe,
 • budowę domów drewnianych pod wynajem.

Na stronie producenta można znaleźć propozycje gotowych domów drewnianych. Istnieje możliwość kontaktu z producentem w celu przystosowania projektu do indywidualnych potrzeb albo stworzenia zupełnie nowego projektu. Castor to producent z Ostródy, ale działa w całej Polsce.

Skorpion domy z drewna

Ten producent domów drewnianych również udostępnia klientom gotowe koncepcje, ale równocześnie jest otwarty na zmiany w projektach. Można u niego znaleźć zarówno projekt domu stodoła, jak i inne, bardziej skomplikowane konstrukcje. Skorpion zajmuje się tylko domami z drewna (jak wskazuje pełna nazwa producenta), a więc uważany jest za specjalistę w tej dziedzinie. W składzie firmy znajdują się m.in. cieślarze i dekarze oraz inni specjaliści budownictwa, kluczowi dla specyfiki domów drewnianych.

Firma Skorpion produkuje:

 • domy szkieletowe całoroczne i domki letniskowe,
 • domy szkieletowe energooszczędne i pasywne.

Simple House – domy energooszczędne

Producent Simple House uważany jest za jednego z prekursorów technologii szkieletowej w Polsce. Zespół zdobył najpierw doświadczenie w budowie domów z drewna za granicą (w USA), a następnie zaczął wprowadzać tę ideę do kraju. Oficjalnie firma działa od 2012 roku.

Simple House w swoich projektach stawia na domy energooszczędne i pasywne, co jest szczególnie ważne w świetle nowelizacji prawa budowlanego, według której od 2021 roku wszystkie domy jednorodzinne muszą być energooszczędne. Firma mocno dba o dobrą termoizolację ścian, unikanie mostków termicznych i zmniejszenie na ogólne zapotrzebowanie energetyczne domu. Simple House podkreśla, że każda koncepcja może zostać dowolnie spersonalizowana.

Zobacz ciekawe pomysły i inspiracje: Projekty domów szkieletowych do 100 m2

Domy z drewna – Filjan

Domy szkieletowe buduje się zawsze bardzo szybko, jednak ten producent jeszcze bardziej przyspiesza czas budowy. Według jego zapewnień, jeśli klient posiada już pozwolenie na budowę oraz działkę przygotowaną do rozpoczęcia prac, to istnieje możliwość wybudowania domu szkieletowego z prefabrykatów w ciągu dwóch tygodni. Wszystko oczywiście zależy od projektu oraz warunków budowy.

Filjan gwarantuje, że:

 • korzysta z certyfikowanego drewna,
 • wybiera materiały wykończeniowe selekcjonowane pod względem ich pochodzenia.

Filjan w swoich projektach stawia na rozwiązania pozwalające oszczędzać energię.

Kris Dom – domy szkieletowe

Kris Dom to producent, który zajmuje się nie tylko technologią szkieletową. W swojej ofercie ma także domy murowane. Firma istnieje na rynku od 2008r., ale zespół posiada dłuższe doświadczenie w budowie domów.

Kris Dom realizuje projekty gotowe oraz projekty dostarczone przez klienta. Zachęca do korzystania z technologii szkieletowej jako najtańszej i najszybszej w wykonaniu. Producent podkreśla, że jest w stanie postawić dom szkieletowy do stanu deweloperskiego w ciągu 50 dni.

Jak wybrać producenta domów drewnianych?

dobry producent gwarantuje budowę solidnego domu kanadyjskiego

Kiedy już wiesz, którzy producenci cieszą się dobrą opinią, pozostaje ci tylko znaleźć takiego, który będzie odpowiadać twoim potrzebom. Wszystko zależy więc od tego, czy posiadasz już projekt domu czy będziesz potrzebować pomocy w projektowaniu. Ważne są także ceny – za jakość trzeba zapłacić, ale taka inwestycja zwraca się w długim i bezusterkowym użytkowaniu domu.

Wybór producenta domów drewnianych powinno się uzależnić od zakresu wykonywanych robót, sposoby kontaktu z klientem, cen za konkretne usługi oraz lokalizacji firmy. Jeśli firma gwarantuje, że wykonuje domy szkieletowe na terenie całej Polski, należy najpierw zapytać, na jakich warunkach wykonuje swoje usługi. Niektórzy producenci będą wymagali dodatkowej opłaty za socjalny kontener budowlany, inni zakwaterowanie ekipy wliczają od razu w koszty.

Wybierz sprawdzonego producenta domów drewnianych całorocznych, który wybuduje solidny dom pod klucz w dobrej cenie!

Jak oceniasz ten poradnik?

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Dziękujemy za Twoją opinię!
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco