Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Racjonalne podejście do wybory firmy budowlanej

Racjonalne podejście do wybory firmy budowlanej

author box img

Adrian Sz

Zaktualizowano: 8 kwietnia 2015 08.04.2015 Czas lektury: 2min
  • Więcej poradników o remontach

Ponad 161405 Firm Remontowych blisko Ciebie

Każda osoba planująca remont, staje przed trudnym wyborem dotyczącym wykonawcy prac. Jak wyselekcjonować tą najlepszą ? a jednocześnie nie ponieść zbyt wysokich kosztów ?
Przede wszystkim działania należy prowadzić z wyprzedzeniem. Zamawianie usługi budowlanej, bez względu na jej wielkość, na kilka dni przed oczekiwanym wykonaniem usługi, po pierwsze na pewno podniesie jej koszt, po drugie uniemożliwi wybór najlepszej na rynku oferty. Zapytanie ofertowe należy złożyć z co najmniej miesięcznym wypowiedzeniem, pozwoli to przede wszystkim na właściwą wycenę prac oraz na dopasowanie terminu prac do harmonogramów firm budowlanych. Ilość zapytań ofertowych ma również istotne znaczenie. Złożenie zapytań do przynajmniej trzech firm pozwoli nam na orientację czy proponowane ceny nie odbiegają od norm w branży.
Po złożeniu zapytania należy się wystrzegać firm, które cechuje jedna z następujących:
1. Wycena zleceń przez telefon - każda szanująca się firma umówi z klientem oględziny. Jeśli sprzedawca stara się nam podać cenę przez telefon, nie widząc miejsca gdzie prace będą wykonywane lub chociaż nie mając zdjęć, to zachowuje się nieprofesjonalnie, a usługa taka może odbiegać od tego czego oczekuje klient.
2. Niepunktualne pojawienie się na spotkaniu - wydawać by się mogło, że to rzecz mało istotna ale brak punktualności jest wskazówką i taka firma może być nie tylko niepunktualna ale również nieterminowa.
3. Żądanie zbyt wysokiej zaliczki - Zaliczka na prace (po podpisaniu umowy ) powinna wynosić nie więcej niż 30% ustalonej ceny + koszt materiału. Jeśli sprzedawca żąda od nas wyższej zaliczki może to wskazywać na jego problemy finansowe, co w konsekwencji przełożyć się może na brak realizacji zlecenia mimo pobranych zaliczek
4. Umowa na wykonanie - każda osoba zlecająca prace budowlane powinna domagać się umowy. Takowa gwarantuje nam wykonanie prac oraz pomoże w ewentualnych roszczeniach na drodze sądowej
5. Zdrowy rozsądek - okazyjnie niska cena wykonania zwykle okazuje się pułapką. Dokładna weryfikacja kontrahenta to podstawa.
Dodano: 15 kwietnia 2015 Zaktualizowano: 8 kwietnia 2015

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco