fachowiec układa panele podłogowe przy pomocy narzędzi - w 2023

Ile kosztuje położenie paneli podłogowych? Cennik układania paneli w 2023 roku

Ile kosztuje położenie paneli podłogowych? Cennik układania paneli w 2023 roku

Panele podłogowe są popularnym, estetycznym sposobem wykończenia posadzki, nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale i w innych budynkach. Ile kosztuje układanie paneli podłogowych? Cena na rok 2023 z pewnością będzie wyższa, głównie z uwagi na to, że drożeje niemal wszystko. Sprawdź, jakie koszty pociągnie za sobą montaż paneli podłogowych. Cena w 2023 – sprawdziliśmy ją dla ciebie.

author box img

Szymon Machniewski

Opublikowano: 21 lutego 2023 21.02.2023 Czas lektury: 4min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 101351 Specjalistów od Układania Paneli i Parkietu blisko Ciebie

Układanie paneli – cena za m2 w 2023 roku

Jak kształtują się ceny w zakresie układania paneli w Polsce w 2023 roku? Cennik układania paneli podłogowych oscyluje w przedziale od 34 do 46,50 zł za 1 m² brutto. Jest to koszt robocizny, bez materiału. Średnia cena układania paneli podłogowych w całej Polsce wynosi 38,50 zł za m², a najwyższe stawki obowiązują w Warszawie.

Droższe jest układanie w jodełkę, co polega na naprzemiennym układaniu paneli o tej samej długości i szerokości, gdzie krótszy bok przylega do dłuższego boku drugiego panelu pod kątem prostym. Cena będzie niższa, jeśli będą one układane w prosty sposób, czyli jeden obok drugiego, równolegle względem jednej ze ścian.

Koszt układania paneli podłogowych wzrośnie także, gdy wybierzesz panele winylowe klejone. Wymagają one wykorzystania środka klejącego i odpowiedniego dopasowania. O wiele łatwiej i szybciej układa się panele w systemie click-clack – wystarczy łączyć ze sobą krawędzie paneli, bez użycia kleju montażowego. Uzyskujesz w ten sposób podłogę pływającą.

Jedno jest pewne: montaż paneli podłogowych warto powierzyć fachowcom, którzy wiedzą, wiedzą, jaki podkład pod panele położyć, jakie panele pod ogrzewanie podłogowe wybrać (jeśli planujesz podłogówkę) czy jakie odległości od ściany zachować. Położenie paneli przez ekspertów daje pewność, że podłoga będzie służyć przez wiele lat. Profesjonalistów szukaj wśród specjalistów od układania paneli z Legionowa, specjalistów od układania paneli z Torunia lub innych miast.

Układanie paneli i parkietów - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 101 351 Specjalistów od Układania Paneli i Parkietu najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele podłogowe – cena za m2 materiału

Wybór paneli podłogowych w sklepach jest ogromny. Różnią się one nie tylko cenami i kolorystyką, ale też klasą ścieralności i wytrzymałości oraz materiałami użytymi do ich produkcji. Jakie są ceny paneli podłogowych? Otóż:

 • Najtańsze panele laminowane to wydatek od kilkunastu złotych za 1 m².
 • Za panele w klasie ścieralności co najmniej AC3 trzeba zapłacić od 50 zł za 1 m² wzwyż.
 • Panele winylowe niewielkiej grubości, o dużej elastyczności, kosztują 40-50 zł za m², ale za lepsze jakościowo produkty trzeba zapłacić około 100 zł za m².

Ile kosztuje położenie paneli? Cennik pozostałych materiałów

Wiesz już, ile kosztuje robocizna i materiał niezbędny wykończenia podłogi panelami. Nie są to jednak wszystkie koszty, jakie w związku z taką inwestycją poniesiesz. Powinieneś wiedzieć, ile kosztują materiały dodatkowe, które potrzebne będą fachowcom do układania paneli. Montaż paneli podłogowych wymaga również:

 • podkładu pod panele – jeśli będzie to podkład o grubości 5-7 mm, to zapłacisz za niego około 6-8 zł przy wymiarach jednej sztuki 790 x 590 mm,
 • folii paroizolacyjnej PE pod panele – koszt to około 3 zł za 1 m²,
 • listew przypodłogowych – za listwę o długości 2,5 m trzeba zapłacić 10-20 zł, w przypadku materiału PCV oraz nawet 100 zł, jeśli wybierzesz listwy drewniane,
 • listew progowych – kosztują kilkanaście złotych za metr bieżący.

Demontaż paneli i listew przypodłogowych – cena

Zanim fachowcy przejdą do układania paneli podłogowych, często muszą zdemontować stare pokrycie posadzki. Jeśli nie zrobisz tego we własnym zakresie, licz się z dodatkowymi kosztami:

 • demontaż paneli laminowanych – to wydatek około 10 zł za m²,
 • demontaż listew przypodłogowych – cena liczona jest po kilka złotych za 1 metr bieżący.

Układanie paneli – koszty ukryte i dodatkowe

zbliżenie na ręce fachowca układającego panele podłogowe z pomocą narzędzi

Dodatkowym kosztem jest m.in. montaż listew przypodłogowych. Zwykle trzeba za to zapłacić około 20-25 zł za 1 metr bieżący.

Do ukrytych kosztów układania paneli podłogowych zalicza się także:

 • ceny niezbędnych narzędzi do wykonywania takich prac – np. do docinania paneli potrzebna będzie wyrzynarka, piła tarczowa lub gilotyna, a także piła do cięcia po ukosie;
 • koszty nabycia narzędzi pomiarowych i innych, jak altówka, sznurek traserski lub łata, kątownik stolarski, klin dystansowy, dobijak, zgłębiarka itp.

Jakie czynniki wpływają na cenę układania paneli?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę układania paneli. Wśród nich należy wymienić:

 • lokalizację domu czy mieszkania – w dużych miastach, np. w Warszawie, cena za ułożenie paneli będzie wyższa niż np. w niewielkim Świeciu,
 • wielkość i kształt podłogi,
 • rodzaj paneli podłogowych,
 • wzór, według którego układane mają być panele podłogowe.

Wszystko to ma wpływ na ostateczną wycenę, jaka zostanie podana przez fachowca od układania paneli podłogowych. Uwzględnij to, licząc, ile będzie kosztował remont mieszkania czy domu.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco