-  w 2021

O technologiach tworzenia stron internetowych.

O technologiach tworzenia stron internetowych.

Z technologiami stosowanymi do tworzenia stron internetowych jest jak z technikami malarskimi. Po pierwsze jest ich wiele, a po drugie każdy korzysta z tych, które zna, w których najlepiej się czuje. Nie chodzi tutaj o to żeby wymienić Ci każdą możliwą technologię prezentując jej wady i zalety, czy też przekonywać Cię, że właśnie ta jest najlepsza a nie tamta. Chodzi o to abyś Ty sam, nabrał świadomości o tym jak ważne jest to zagadnienie i dlaczego warto zwrócić na to szczególną uwagę.

author box img

Wiktor Szot

Opublikowano: 24 kwietnia 2015 24.04.2015 Czas lektury: 3min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 14417 Specjalistów od Stron Internetowych blisko Ciebie

Dlaczego warto zwrócić uwagę na technologie używane przy projektowaniu stron www?

Framework, czyli inaczej platforma programistyczna (szkielet do budowy wszelkiego rodzaju stron internetowych, aplikacji czy też serwisów dedykowanych) już sam w sobie wnosi stopień zabezpieczenia przed standardowymi atakami hackerskimi. To pierwszy powód, dla którego warto zwrócić na dobór technologii wykorzystywanej przy projektowaniu stron www.

Wybór odpowiedniej technologii już na początku zapewni nam oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy na późniejszych etapach projektowania. Warto zadbać przede wszystkim o to, aby technologia, w której zamierzamy wykonać nasz serwis była aktualna.

Kolejny powód świadczący o tym jak ważny jest dobór technologii to fakt, iż odpowiednio dobrana może zwiększyć wydajność Twojego serwisu. Mowa tutaj zarówno o szybkości działania jak i zajmowaniu przestrzeni na serwerze. To bardzo ważne parametry, od pierwszego bowiem zależy czas w jakim Twoja strona załaduje się jej użytkownikowi, a od drugiego ilość użytkowników, która Twój serwis będzie zdolny obsłużyć przy wykorzystaniu danego serwera.

Ponadto wykorzystanie odpowiedniej technologii pozwoli na szybsze i lepsze programowanie – np. bootstrap to ;przykład świetnej technologii do tworzenia responsywnych stron internetowych. Proste strony www tworzone w tej technologii przechodzą test Google dopasowania do urządzeń mobilnych w 85 przypadkach na 100.

Używanie najnowszych wersji technologii i ich ciągła aktualizacja sprawia, że serwisy internetowe wyglądają milion razy lepiej niż kiedyś.

Dwa podejścia do tworzenia serwisów internetowych

Przez to jakich technologii używa firma, z którą chcemy zacząć współpracę można powiedzieć w jaki sposób podchodzi ona do tworzenia serwisów internetowych. Ogólnie mówiąc można wyróżnić dwa sposoby:

  1. Firma stworzyła jeden olbrzymi serwis, któremu w zależności od potrzeb klienta ucina funkcjonalności – w ten sposób bardzo szybko możemy otrzymać nasz produkt jednak jego funkcjonalności mogą nie do końca spełniać nasze potrzeby.
  2. Firma posiada wiele rozbudowanych funkcjonalności, są jednak one zaprojektowane osobno.

W ten sposób każdorazowo przy złożonym zamówieniu jest w stanie dobrać odpowiednie fragmenty układanki w taki sposób, aby spełniały one wszelkie wymagania klienta – w ten sposób możesz otrzymać dokładnie taki produkt, o jaki Ci chodziło jednak może to zająć trochę więcej czasu niż w pierwszym przypadku.

Wybierz, która z tych opcji jest dla Ciebie lepsza, a następnie znajdź wykonawcę, który spełni Twoje wszystkie wymagania.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco