Szanowni Państwo,
Zapraszam do zapoznania się z ofertą adresowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorców, instytucji oraz innych uczestników obrotu prawnego.
Formy świadczenia usług:
1.Reprezentacja Klienta w postępowaniach sądowych, administracyjnych oraz sądowo-administracyjnych;
2.Tworzenie, opiniowanie, negocjowanie umów, w tym wzorców służących prowadzeniu działalności gospodarczej a także aktów wewnętrznych podmiotów gospodarczych;
3.Bieżąca pomoc prawna polegająca na udzielaniu porad, konsultacji oraz odpowiedzi na zapytania, a nadto sporządzaniu pisemnych opinii prawnych.
Usługi prawne świadczone są zarówno w siedzibie Kancelarii, jak i w formie dyżurów u Klienta.
Zakres świadczonej pomocy prawnej:
Kancelaria świadczy pomoc prawną Klientom indywidualnym w zakresie:
1. Prawa cywilnego, w szczególności spraw dotyczących:
- prawa rzeczowego (np. zniesienia współwłasności, zarządu związanego ze współwłasnością i użytkowaniem, służebności, naruszenia posiadania, zasiedzenia),
- prawa osobowego (np. uznania za zmarłego, stwierdzenia zgonu, ubezwłasnowolnienia),
- prawa zobowiązań (np. sporów powstałych na tle realizacji zobowiązań umownych, ochrony praw konsumenta, szeroko rozumianej windykacji należności, polis posagowych, odszkodowań OC, AC, NW),
- odszkodowań oraz zadośćuczynienia z tytułu czynów niedozwolonych,
- prawa spadkowego (zabezpieczenia spadku, spisu inwentarza, przyjęcia lub odrzucenia spadku, ogłoszenia testamentu, wyjawienia przedmiotów spadkowych, przesłuchania świadków testamentu ustnego, wykonania testamentu, zarządu spadku nie objętego, stwierdzenia nabycia spadku, działu spadku, zachowku),
- innych (postępowania wieczystoksięgowego, prawa spółdzielczego).
2. Prawa rodzinnego i opiekuńczego, w szczególności spraw dotyczących:
- unieważnienia małżeństwa, ustalenia istnienia lub nieistnienia małżeństwa, rozwodu, separacji, ustalenia lub zaprzeczenia pochodzenia dziecka, zezwolenia na zawarcie małżeństwa, rozstrzygnięcia o istotnych sprawach rodziny, podziału majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej, władzy rodzicielskiej, uznania dziecka, rozstrzygnięcia o istotnych sprawach dziecka, przysposobienia, opieki i kurateli, odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką.
3. Prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w szczególności spraw dotyczących:
- roszczeń ze stosunku pracy lub z nim związanych, ustalenia istnienia stosunku pracy, uznania bezskuteczności wypowiedzenia, przywrócenia do pracy, przywrócenia poprzednich warunków pracy lub płacy, odszkodowania z powodu wypowiedzenia oraz rozwiązania stosunku pracy, kar porządkowych, świadectwa pracy, odszkodowań z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
- ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeń rodzinnych, emerytur i rent, innych świadczeń należących do właściwości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, odszkodowań z tytułu wypadków i chorób w związku ze służbą wojskową, służbą w Policji i Straży Więziennej.
4. Prawa administracyjnego, w szczególności spraw dotyczących:
- prawa budowlanego,
- przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym,
- gospodarki nieruchomościami,
- ochrony środowiska i ochrony przyrody.
5. Prawa karnego oraz karnoskarbowego:
- reprezentacji w zakresie, w jakim dozwolone jest występowanie radcy prawnego w sprawach karnych oraz prawa wykroczeń,
- przygotowania pism procesowych, udzielania porad oraz sporządzania opinii prawnych w zakresie prawa karnego, prawa karnego-skarbowego, prawa wykroczeń.
Kancelaria zapewnia ponadto kompleksową obsługę prawną podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą, co pozwala zoptymalizować koszt zamawianych usług prawnych oraz dostosować szybkość ich świadczenia do potrzeb specyficznego Klienta, jakim jest przedsiębiorca.
W szczególności obsługa obejmuje swoim zakresem kwestie:
- zamówień publicznych,
- zmian kapitałowych i osobowych spółek (zbycie udziałów, akcji, podwyższanie kapitału zakładowego),
- tworzenia oraz przekształcenia podmiotów gospodarczych (spółek oraz innych form działalności przewidzianych prawem),
- postępowania rejestrowego,
- prawa upadłościowego i naprawczego,
- przygotowania opracowań analizy sytuacji prawnej podmiotów gospodarczych,
- wniosków o wydanie zezwoleń i koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej,
- ochrony danych osobowych oraz prawnych aspektów funkcjonowania baz danych,
- tworzenia projektów aktów wewnętrznych podmiotów gospodarczych (uchwał, statutów, regulaminów, układów zbiorowych)
- windykacji wierzytelności na etapie przedsądowym, w toku postępowania sądowego oraz w ramach egzekucji zasądzonej należności.
Zasady ustalania wynagrodzenia:
Wynagrodzenie ustalane jest każdorazowo w umowie z Klientem, w zależności od zakresu oraz charakteru przewidywanej współpracy, a nadto rodzaju i skomplikowania zleconych do wykonania usług.
Do najczęstszych metod ustalania wynagrodzenia należą systemy:
- rozliczania ryczałtowego - stała kwota płatna okresowo, najczęściej miesięcznie;
- rozliczania wg. stawek godzinowych, na podstawie zestawienia czasu faktycznie poświęconego na rzecz Klienta, w przyjętym okresie rozliczeniowym - obejmuje również czas poświęcony na rozmowy telefoniczne,przejazdy związane z wykonaniem usługi, uczestnictwo w spotkaniach, analizę dokumentów, sporządzanie pism, uczestnictwo w rozprawach, nie obejmuje natomiast kosztów zastępstwa procesowego w sprawach rozstrzygniętych na korzyść Klienta, które przypadają Kancelarii po ściągnięciu od przeciwnika;
- rozliczania wg. wykonywanych czynności - za każdą czynność osobno - najczęściej stosowana przy zlecaniu jednorazowych usług.
Możliwe jest również przyjęcie systemu mieszanego, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jest możliwe określenie dokładnego zakresu usług oraz czasu koniecznego do ich wykonania (np. możliwym jest wykupienie abonamentu obejmującego określoną liczbę godzin, co wiąże się zazwyczaj z przyjęciem korzystniejszej dla Klienta stawki godzinowej, zaś po wyczerpaniu wykupionego limitu, rozliczanie wg. zwykłej stawki godzinowej).
Wynagrodzenie Kancelarii z tytułu zastępstwa procesowego ustalane jest w oparciu o stawki określone przepisami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 28 września 2002 roku w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz.U. Nr 163, poz. 1349), przy równoczesnym uwzględnieniu stopnia skomplikowania sprawy i przewidywanego nakładu pracy.
W przypadku prowadzenia spraw windykacyjnych, w sytuacji skutecznego zakończenia postępowania na etapie przedsądowym, Klient uiszcza 50% ustalonej pierwotnie kwoty wynagrodzenia.
Do uzgodnionej kwoty wynagrodzenia należy doliczyć 22% podatku VAT.