Google + czyli innowacja w pozycjonowaniu strony internetowej.
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Jacek Pyziak nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Jacek Pyziak

1

Google + czyli innowacja w pozycjonowaniu strony internetowej.

Autor: Jacek Pyziak, publikacja: 2015-07-21

Doświadczeni webmasterzy doskonale zdają sobie sprawę z ogromnego znaczenia mediów społecznościowych w procesie pozycjonowania stron internetowych. Do tej pory, najczęściej wykorzystywanym portalem przy pozycjonowaniu był Facebook, którego globalny zasięg oraz olbrzymia ilość użytkowników, dawały pozycjonerom wręcz nieograniczone możliwości. Jednakże, dzisiejsze pozycjonowanie może zostać potężnie zrewolucjonizowane przez nową potęgę na rynku portali społecznościowych – Google +.

Nie ulega wątpliwości, że Google to dzisiaj jedna z największych firm na świecie. Jej flagowym produktem jest oczywiście wyszukiwarka internetowa, z której codziennie korzystają miliony internautów z całego świata. Oczywistym więc było, że jeśli kiedykolwiek Google utworzy własny portal społecznościowy, jego wpływ na SEO będzie ogromny. Dzisiaj, Google + jest jednym z najszybciej rozwijających się portali społecznościowych, który posiada olbrzymi potencjał dla wszystkich pozycjonerów. Jest to spowodowane oczywistą zależnością. Jeżeli Google jest najchętniej stosowaną wyszukiwarką internetową, to duża popularność naszej strony w ich autorskim portalu społecznościowym będzie mieć kolosalny wpływ na pozycję w rankingu wyszukiwarki.

Zdjęcie nr 1

Google + oferuje swoim użytkownikom możliwość optymalizacji profilu, takimi informacjami jak: dane firmy, zdjęcie profilowe oraz adres strony www. Nie mniej jednak, kluczowe dla rozwoju naszej strony może być dodanie specjalnej wtyczki od portalu Google +, czyli słynnego,,+1”. Jest to odpowiednik,,Lubię to”, stosowanego na Facebooku, jednakże mający o wiele większe znaczenie. Każdy kto kliknie na ten przycisk potwierdzi, że nasza strona jest wartościowa dla potencjalnego czytelnika, co zaowocuje lepszą oceną strony przez wyszukiwarkę.

Jak widać, jest to prosta droga do zdobycia sporej popularności. Google + już teraz jest wykorzystywane przez pozycjonerów z całego świata, dlatego zalecamy zapoznanie się z tym innowacyjnym portalem. Kto wie? Być może właśnie to będzie dla nas klucz, który otworzy nam drogę do zdobycia popularności oraz stałych czytelników.Opracowano:
Jacek Pyziak
Project-Pro Pyziak Jacek

Pozycjonowanie stron - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 4 618 Specjalistów od Pozycjonowania Stron Internetowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o pozycjonowaniu stron