dom z panelami fotowoltaicznymi na dachu

Program Mój Prąd obejmie domowe magazyny energii

Według rządowych zapowiedzi nowa edycja popularnego programu Mój Prąd ma mieć znacznie rozszerzony zakres. Dzięki dotacjom skorzystają już nie tylko prosumenci instalujący fotowoltaikę, ale także osoby, które chcą stworzyć domowe magazyny energii albo zainstalować stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Co znajdzie się w nowej edycji programu Mój Prąd?

Domowe magazyny energii, stacje ładowania samochodów elektrycznych, standardowo dofinansowania na panele fotowoltaiczne – to tylko niektóre z założeń programu. Wszystko wskazuje na to, że idą rewolucyjne zmiany w trendach w budownictwie – a właściwie przyspieszenie proekologicznych postaw.

Coraz częściej będziemy wytwarzać prąd z własnych źródeł, a nowoczesne domy będą miały w sobie coraz więcej energooszczędnych rozwiązań. I to nie tylko dlatego, że tak wskazują nowe warunki techniczne 2021, nakazujące m.in. ograniczenie start ciepła w domach. Dzięki wielu programom i akcjom zwiększa się po prostu świadomość Polaków, którzy chętnie inwestują w fotowoltaikę i inne rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Dofinansowanie na domowe magazyny energii – efekty

Inwestycja w domowe magazyny energii (dla wielu osób możliwa tylko z powodu wsparcia z programu Mój Prąd) sprawi, że Polacy będą uniezależniać się od rosnących cen prądu. Energię z fotowoltaiki produkuje się głównie latem, a największe zapotrzebowanie na nią przypada w okresie jesienno-zimowym. Inteligentne przechowywanie energii będzie więc rozwiązaniem tego problemu.

Obecnie nawet 70% wyprodukowanej ze słońca energii oddawane jest do sieci energetycznych jako nadwyżki. Częściowo można ją odzyskać w ramach upustu, ale wiąże się to ze stratą 20% mocy (według przepisów za każdą oddaną 1 kWh można odzyskać 0,8 lub 0,7 kWh).

Czytaj też: Jak działają panele słoneczne?

Więcej poradników o fotowoltaice

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty