czarne gniazdko elektryczne zamontowane na szarej ścianie -  w 2021

Nowoczesne gniazdka elektryczne – jakie są trendy w 2022 roku?

Nowoczesne gniazdka elektryczne – jakie są trendy w 2022 roku?

Instalacja elektryczna powinna być funkcjonalna, ale i estetyczna. Nowoczesne gniazdka elektryczne spełniają te wymagania i dostępne są w wielu różnych wersjach. Poznaj za sprawą naszego nowego poradnika najnowsze trendy dotyczące nowoczesnych gniazdek elektrycznych. Ułatwi ci to wybór odpowiedniego osprzętu elektrycznego do twojego domu!

author box img

Szymon Machniewski

Opublikowano: 28 lipca 2022 28.07.2022 Czas lektury: 5min

Zaplanowanie instalacji elektrycznej w domu najlepiej pozostawić ekspertom. Zobacz ranking elektryków z twojej lokalizacji i wybierz takiego specjalistę, który nie tylko stworzy schemat instalacji, ale i wykorzysta w nim nowoczesne gniazdka. Poznaj designerskie, nowoczesne rozwiązania, które mogą znaleźć się i w twoim domu!

Nowoczesne gniazdka elektryczne w domu i mieszkaniu – ile i gdzie?

Przygotowując schemat instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu, musisz dobrze rozplanować liczbę i rozmieszczenie nowoczesnych gniazdek elektrycznych, jak i tych zwykłych. Zastanów się, jakie sprzęty na stałe, a jakie okresowo będą w nich podłączone. Tradycyjnie już najwięcej gniazdek czy włączników powinno znaleźć się w kuchni, z uwagi na to, jak wiele sprzętów elektrycznych w niej jest.

Uwaga!
Instalacja elektryczna w kuchni powinna minimalizować lub najlepiej wykluczać ryzyko przeciążenia obwodów nawet w momencie, gdy jednocześnie będą podłączone do sieci urządzenia kuchenne cechujące się wysoką wydajnością.

W łazience również zaplanuj tak gniazdka, by można było podłączyć urządzenia do stylizacji włosów, pralkę i suszarkę elektryczną czy golarkę. W sypialni na ogół potrzebujesz mniejszą ich liczbę, ale te również powinny się znaleźć np. po obu stronach małżeńskiego łóżka.

Opracowując rozkład instalacji elektrycznej w swoim domu czy mieszkaniu, wcale nie musisz rezygnować z estetyki na korzyść funkcjonalności. Nowoczesne gniazdka elektryczne, jakich nie brakuje na rynku w 2022 roku powodują, że naprawdę jest z czego wybierać.

Elektryk - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 37 125 Elektryków najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Nowoczesne gniazdka elektryczne – designerskie wnętrza w 2022 roku

W 2022 wśród produktów niezbędnych do tworzenia instalacji elektrycznej w domu czy w mieszkaniu pojawiły się nowoczesne gniazdka do łazienki, kuchni czy pokojów domowników. Czym się one charakteryzują i na czym polega ich zwiększona funkcjonalność?

W optymalny sposób gniazdka elektryczne nowoczesne dopasowują się do zróżnicowanych potrzeb. Przede wszystkim są to włączniki dotykowe wyposażone w dodatkowe funkcje oraz ramki premium, które cechuje wysoka jakość i estetyka wykonania. Gniazdko nie musi już być wyłącznie niezbędnym elementem instalacyjnym, ale możesz wybrać takie, które po prostu będzie się doskonale prezentować i pasować do aranżacji w pomieszczeniu.

Nowoczesne gniazdka elektryczne można podzielić na kilka grup, biorąc pod uwagę następujące parametry:

  • funkcjonalność i innowacyjność,
  • materiał wykonania,
  • kolorystykę.

Innowacyjne, nowoczesne gniazdka elektryczne

Przede wszystkim wśród nowoczesnych gniazdek elektrycznych znajdują się włączniki dotykowe, które można też łączyć i tworzyć system domu inteligentnego, tzw. smart home. Wśród nowoczesnych gniazdek należy wymienić:

  • włączniki i gniazdka linii Sonata Touch wyprodukowane przez Ospel wykonane ze szkła, które idealnie pasują do innych produktów z tej samej serii i dają możliwość wykonania wielomodułowych paneli do zarządzania oświetleniem oraz zasilania energią elektryczną różnych urządzeń znajdujących się w twoim domu;
  • włączniki światła z Wi-Fi, co pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami w trybie zdalnym, nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Ciekawy asortyment nowoczesnych gniazdek elektrycznych z Wi-Fi oferuje Kontakt Simon, np. serię Simon 54 GO, w skład której wchodzą nowoczesne sterowniki przyciskowe, które możesz kontrolować przy użyciu swojego smartfona poprzez sieć Wi-Fi;
  • gniazdka elektryczne USB, które umożliwiają podłączenie kabla do portu USB, ale i podłączenie zwyczajnej wtyczki.

Ponadto pożądanym elementem instalacji są gniazdka elektryczne blatowe. Warto zaplanować ich wykorzystanie w swoim domu. Podnoszą one funkcjonalność aranżacji, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki wystroju wnętrza. Wśród możliwych propozycji znajdują się dyskretne modele, których pokrywy pozwalają ukryć nieużywane w danym momencie gniazdka. W kuchni czy w łazience warto zastosować produkty z certyfikatami szczelności IP54, np. firmy VERSAHIT, które zapewniają bardzo wysoką ochronę przed bryzgami wody i pyłem.

Gniazdka elektryczne nowoczesne – szklane i metalowe

Nowoczesne modele gniazdek, kontaktów i ramek szklanych są estetyczne i trwałe, ale możesz zdecydować się też na ramki metalowe, pasujące do wnętrz loftowych i industrialnych. Gniazdka elektryczne nowoczesne szklane są produktem, który znakomicie wpisuje się w bieżące trendy w projektowaniu instalacji elektrycznej w mieszkaniach czy domach.

Kolorystyka nowoczesnych gniazdek elektrycznych

Prócz białych gniazdek elektrycznych nowoczesnych, w sklepach dostępna jest również i inna kolorystyka. Przykładem niech będą gniazdka elektryczne nowoczesne czarne – eleganckie i stylowe, które robią wrażenie szczególnie w nowych wnętrzach.

Gniazdka kolorowe, na przykład różowe czy fioletowe, będą dobrym sposobem na wykończenie pokojów dziecięcych. Pamiętaj jedynie, by miały one odpowiednie zabezpieczenia, jeśli z pomieszczenia ma korzystać małe dziecko.

Ranking gniazdek elektrycznych w 2022 roku

W rankingach produktów wykorzystywanych do tworzenia instalacji elektrycznych znajdują się gniazdka różnych producentów, między innymi wspominanych firm Ospel czy Simon. To, jakie rozwiązanie wybierzesz, uzależnione jest od tego, czego od niego oczekujesz. Czy najważniejszy jest nowoczesny design? Jeśli tak, wybierz gniazdko metalowe lub szklane, które zaskakuje swoją wytrzymałością. Do pokoju dziecięcego odpowiednie będą zaś gniazdka kolorowe. Czarne gniazdka podkreślą stylizację glamour czy loftową wnętrz.

Z kolei gniazdka dotykowe, z USB lub z Wi-Fi, są elementem systemu smart home i można je stosować w wielu różnych miejscach, ułatwiając sobie sterowanie urządzeniami i oświetleniem znajdującym się w twoim domu.

Ważne!
Do pracy przy prądzie zatrudnij specjalistów z doświadczeniem i niezbędnymi uprawnieniami sepowskimi, by wszystko zostało wykonane zgodnie z prawem i normami.

Jakie są ceny nowoczesnych gniazdek elektrycznych?

elektryk montuje nowoczesne gniazdko elektryczne

Interesują cię ceny gniazdek elektrycznych nowoczesnych? Przygotuj się na to, że z pewnością takie niestandardowe produkty będą kosztować więcej niż zwyczajne gniazda natynkowe lub podtynkowe do twojego domu w kolorze białym – głównie z uziemieniem. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zamontowania w domowej instalacji.

Wybierz nowoczesne rodzaje gniazdek, które oprócz ładnego wyglądu wyróżniają się również funkcjonalnością i innowacyjnością, a na pewno nie będziesz żałować poniesionych kosztów!

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco