Pompy ciepła w walce o klimat i czyste powietrze
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Adax Eco Energy nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Adax Eco Energy

2

Pompy ciepła w walce o klimat i czyste powietrze

Autor: Adax Eco Energy, publikacja: 2021-03-09

Pompy ciepła jako przyjazne i ekologiczne urządzenia grzewcze w ciągu kilku lat staną się powszechnie stosowaną alternatywą do nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń na paliwo stałe. Dlaczego? Ponieważ współpracują obecnie z jedną z najbardziej rozwijających się dziedziną nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie, a mianowicie z fotowoltaiką.

Pompa ciepła Saunier Duval

Współpraca pompy ciepła i fotowoltaiki a zmiany klimatu i krajobrazu

Dzięki współpracy paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła zobaczymy i odczujemy na własnej skórze, jak zmienia się stan powietrza, którym oddychamy, jak zmienia się cały klimat i otaczający nas krajobraz. Aktualny stan ekosystemu całkowicie odbiega od tego, który zapamiętałem z okresu mojego dzieciństwa (czyli sprzed 30 lat).

Pamiętam, że zimy zaczynały się jeszcze w połowie astronomicznej jesieni, a kończyły w trakcie astronomicznej wiosny, poza tym były śnieżne i zimne. Obecna zima to zaledwie prowizorka – krótkie zimowe epizody połączone ze śniegiem i mrozem.

Stan powietrza w Polsce podawany jest raptem od dwóch lat, natomiast na większą skalę świadomość o nim odczuwalna jest dopiero od niedawna.

Jak rozwija się fotowoltaika w Polsce i na świecie?

Branża fotowoltaiczna cały czas się rozwija. Za inwestowaniem w panele fotowoltaiczne przemawia: nieustanna modernizacja, spadek ceny, liczne dopłaty do fotowoltaiki i korzystne rozliczenia.

Dbanie o ekologię i klimat w dzisiejszych czasach jest wartością wręcz nieocenioną i bezcenną. Dostrzegły to nie tylko kraje europejskie, ale także potężne światowe mocarstwa (np. Chiny), dlatego tak chętnie inwestują w fotowoltaikę, upatrując w niej wielu korzyści i nowej drogi energetycznej.

Czytaj też: Fotowoltaika – ceny, opłacalność, zysk

Wzrost zainteresowania pompami ciepła o kilkaset procent!

Możemy dostrzec znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła. W porównaniu do poprzednich lat sięga on nawet kilkuset procent! Najlepiej może to zobrazować porównanie do efektu kuli śnieżnej, która tocząc się, znacznie zwiększa swoją objętość. Ta właśnie kula przetoczy się przez Polskę i całą Europę, zmiatając dotychczasowe, przestarzałe systemy grzewcze i zamieniając je na systemy ekologiczne i efektywne, niekoniecznie droższe.

Działania każdego z nas na rzecz klimatu

Europa ma bardzo ambitny plan klimatyczny (związany z nieuchronnym cyklem zmian), w który nie tylko rządy państw członkowskich, lecz przede wszystkim sami obywatele muszą się włączyć. Każdy z nas będzie musiał dostosować swój dom do tego, aby był ekologiczny i niedrogi w utrzymaniu, a zwłaszcza żeby nie zanieczyszczał on środowiska.

Troska o ekologię jest istotna nie tylko dla nas, ale także dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Czytaj też: Pompy ciepła – dofinansowanie (dotacje, pożyczki, kredyty). Jak się ubiegać?

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 18 295 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o pompach ciepła