Roboty ziemne - Najlepsi w 2021

Najlepsze Oferty na Roboty Ziemne, 2021

20 101 Specjalistów

Roboty ziemne to nie tylko prace związane z fundamentami. Na czym polegają kompleksowe roboty ziemne? Kiedy można je wykonywać i ile kosztują? Czy do wykonywania robót ziemnych potrzebne są specjalne formalności, czy wystarczy zwykłe pozwolenie na budowę? Dzielimy się podstawowymi informacjami na temat robót ziemnych!

Co to są roboty ziemne?

Etapy budowy domu określają, co i kiedy ma być wykonane, aby inwestycja powstawała w zorganizowany i logiczny sposób. Nie da się zacząć budowy domu bez robót ziemnych. Większość osób kojarzy je jako przygotowanie gruntu pod budowę domu. Jednak roboty ziemne to także specjalistyczne kształtowanie terenu poprzez wykonywanie nasypów, wałów czy tworzenie sztucznych wzniesień i spadków. Te ostatnie są niezwykle istotne ze względu magazynowania wody na działce. Teren powinien zostać tak ukształtowany, aby:

 • zapewnić bezpieczeństwo twojemu domowi,
 • spływająca ze skarpy na twojej działce woda nie zmieniła gospodarki wodnej na działce sąsiada.

Roboty ziemne zawsze dzieli się na trzy grupy:

 1. Roboty porządkowe – czyli prace przygotowawcze, usuwanie zbędnych roślin i korzeni, odprowadzenie wód opadowych.
 2. Roboty podstawowe – czyli niwelacja terenu, wykopy, nasypy, podsypki.
 3. Roboty wykończeniowe – czyli wyrównanie dna wykopów pod fundamenty.

Ranking Specjalistów od robót ziemnych w Twoim mieście

W Oferteo od 2019 roku łączymy osoby zainteresowane zleceniem robót ziemnych z wykonawcami tych usług. Już 46 285 specjalistów od robót ziemnych ze wszystkich 380 powiatów w Polsce podjęło z nami współpracę. Wykonawcy prac ziemnych i wykopów zarejestrowani w naszej bazie do tej pory złożyli 60 704 ofert i otrzymali 14 332 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór ekipy do wykonania robót ziemnych, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2021.

Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych specjalistów od robót ziemnych w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:

Kryteria oceny Wykonawców prac ziemnych i wykopów

W rankingu Najlepsi w 2021 premiujemy specjalistów od robót ziemnych za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:

 • przede wszystkim liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena ekipy wykonującej roboty ziemne,
 • wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
 • uzupełniona galeria zdjęć,
 • liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
 • przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).

46 285 Specjalistów od robót ziemnych w Oferteo

Roboty ziemne

Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz

 • Żórawina

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz, która świadczy usługi kopania studni na bardzo dobrym poziomie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak - Kopanie Studni Głogów

Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak

 • Głogów

Usługi koparko ładowarką nie mają dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Jeziorowski i Syn - Wiercenie Studni Piła

Jeziorowski i Syn

 • Piła
Karol G.

Wszystko tak jak uzgodnione w terminie - szybko i sprawnie - szybka reakcja na zmieniające się warunki otoczenia. Duży pozytyw - POLECAM.

GW Wyburzenia - Wiercenie Studni Będzin

Rewelacyjne Wiercenie Studni 

 • Będzin
 • GW Wyburzenia
Paweł M.

Solidna firma, prace rozpoczęte punktualnie w umówionym dniu, a nawet o umówionej godzinie. Prace prowadzone szybko, sprawnie i bezpiecznie. Cenowo byli najlepsi z 3 firm zaproszonych na wycenę wyburzenia. Przy kolejnej potrzebie na pewno ponownie skorzystam z usług tej firmy. Szczerze polecam.

Hermes Gdańsk - Kopanie Studni Gdańsk

Wyjątkowe Kopanie Studni 

 • Gdańsk
 • Hermes Gdańsk
Marzena G.

Wszystko dogadane, zrobione sprawnie i poprawnie, nic tylko polecać, pełen profesjonalizm za dobrą, niewygórowana cenę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, ps. usługa dotyczyła wywiezienia dużej ilości gruzu oraz równania terenu.

HOŁDA - Wiercenie Studni Bojano

Pierwszorzędne Wiercenie Studni

 • Bojano
 • HOŁDA

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to HOŁDA są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu wiercenia studni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. - Kopanie Studni Nowy Tomyśl

Fantastyczne Kopanie Studni

 • Nowy Tomyśl
 • DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k.

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z DOMO-BEST Sp z oo Spk są dla Ciebie stworzeni. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

F.H. Gelato - Wiercenie Studni Bystra

F.H. Gelato

 • Bystra
Wojciech K.

Nasza firma istnieje od 2017 roku, przy czym doświadczenie w zakresie świadczonych usług zdobywamy już od 2011 roku. Obsługujemy Klientów z terenu Śląska i województwa małopolskiego. PROFESJONALNE USŁUGI ZIEMNE I DROGOWE Zajmujemy się wykonywaniem utwardzania terenu, drenaży. Świadczymy także usługi w zakresie budowy dróg. Posiadamy własny sprzęt oraz wyszkolonych operatorów. Możemy zająć się wykonaniem samej robocizny lub podjąć się kompleksowej obsługi Państwa inwestycji, czyli zapewnić również materiały niezbędne do realizacji zadania. Przy każdym zleceniu podczas podejmowanych działań opieramy się na swoim wieloletnim doświadczeniu. Służy nam także zdobyta oraz na bieżąco aktualizowana dzięki szkoleniom i kursom wiedza. Takie połączenie doświadczenia i wiedzy pozwala nam zapewnić dla Klientów najwyższą jakość realizowanych usług. Działamy rzetelnie, dokładnie. Dbamy o solidne wykonanie prac. Prezentujemy fachowe podejście do powierzonych nam zadań oraz pilnujemy ustalonych terminów realizacji inwestycji. ZAPYTAJ O DOSTĘPNE TERMINY I ATRAKCYJNĄ CENĘ Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na Państwa maile, telefony. W razie potrzeby chętnie spotkamy się z Państwem bezpośrednio. Każdy nasz Klient może liczyć na indywidualną wycenę prac. Zlecenia przyjmujemy na bieżąco. Prosimy o kontakt w celu ustalenia jak najdogodniejszego dla Państwa terminu realizacji inwestycji. Zachęcamy do podjęcia współpracy z profesjonalistami, dla których Państwa 100% satysfakcja z wykonanych usług jest najważniejsza!

MK Usługi Katarzyna Michalczuk - Kopanie Stawów Mysłowice

MK Usługi Katarzyna Michalczuk

 • Mysłowice
Ryszard J.

Zdecydowanie ocena pozytywna. Doceniam MK Usługi Katarzyna Michalczuk za konkretne rozmowy oraz dobrą ofertę.

DAR-KOP - Kopanie Stawów Bielawa

DAR-KOP

 • Bielawa
Ogrody na 5

Bardzo dobry operator sprzętów budowlanych w koparkach czuje się jak ryba w wodzie. Nie ma dla niego rzeczy nie do zrobienia.

Dołącz do naszych Specjalistów od Robót Ziemnych

Działasz na rynku jako Specjalista od Robót Ziemnych i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Aktualne zlecenia typu Zlecę Roboty Ziemne

Zlecenie na prace ziemne

Tarnów, Małopolskie
icon Dodano 36 minut temu

Rodzaj prac: studzienka Informacje dodatkowe: Witam zlecę wykopanie studzienki z przyłączem wodnym nieco ponad 10 metrów Termin rozpoczęcia prac: 2021-12-07Pokaż więcej

Potrzebne wykopanie stawu pow. 35m²

Szczecin, Zachodniopomorskie
icon Dodano 41 minut temu

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 35m²) Informacje dodatkowe: wykop pod fundament na skarpie Termin rozpoczęcia prac: 2022-02-28Pokaż więcej

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 150m²

Kampinos, Mazowieckie
icon Dodano 4 godziny temu

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcyPokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Zlecę roboty ziemne

Na czym polegają roboty ziemne?

Roboty ziemne to bardzo szeroki zakres specjalistycznych działań. Obejmują:

 • wydobywanie naturalnego gruntu,
 • niwelowanie terenu (kształtowanie go w sposób umożliwiający budowę domu),
 • wykonanie fundamentów,
 • zbrojenie fundamentów,
 • wykonywanie wykopów i nasypów,
 • zagęszczanie gruntu,
 • wiercenie otworów pod ogrodzenia,
 • kopanie studni,
 • budowa dróg dojazdowych, parkingów, chodników,
 • oczyszczanie rowów,
 • kopanie oczek wodnych,
 • odśnieżanie dróg i parkingów,
 • wykopy pod butle na gaz i instalacje elektryczne i gazowe,
 • budowa sieci i przyłączy wodnokanalizacyjnych,
 • utwardzanie terenu na nośny.

W przypadku budowy domów najczęściej mówi się o robotach ziemnych budowlanych, czyli o kompleksowym przygotowaniu terenu działki pod budowę fundamentów i posadowienie bryły budynku. Bardzo istotne są także roboty ziemne przygotowawcze, które wykonuje się, aby móc doprowadzić przyłącza (to przygotowanie do prac kanalizacyjnych i wodociągowych).

Roboty ziemne mogą być przeprowadzane:

 • mechanicznie (za pomocą ciężkiego sprzętu),
 • ręcznie (za pomocą łopat, szpadli, kilofów, łomów i młotów),
 • za pomocą materiałów wybuchowych (tylko w przypadku konieczności usunięcia skał i po zdobyciu odpowiedniego pozwolenia).

Większość prac podczas robót ziemnych przeprowadzana jest mechanicznie. Ręczne roboty dotyczą tylko prostych gruntów, czyli takich, które są łatwe do odspajania. Ich zakres nie może przekraczać objętości 500 m3. Ponadto roboty ziemne ręczne stosowane są tam, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność: w pobliżu sieci gazowych i elektrycznych.

Przydatny poradnik: Wyrównanie terenu

Czy roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Pozwolenie na budowę – jeśli nie wybierzesz wariantu zgłoszenia budowy – zawsze jest wymagane. Nie można zacząć budowy, jeśli nie masz PnB. W związku z tym nie możesz zacząć robót ziemnych, dopóki nie uzyskasz standardowego pozwolenia na budowę. Poza tym dokumentem roboty ziemne nie wymagają żadnych specjalistycznych, dedykowanych pozwoleń.

Co więcej, jeśli wykonywane roboty ziemne dotyczą tylko niwelacji terenu (zniwelowania różnic w wysokości na danym obszarze działki), to w świetle prawa (ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) nie podlegają pod definicję robót budowlanych. W związku z tym można je wykonywać jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Ważne! Wyrównanie poziomu gruntu na Twojej działce nie może zmienić stosunków wodnych na działkach sąsiednich. Inaczej Twoje działanie zostanie sklasyfikowane jako naruszenie stosunków wodnych (podstawa prawna: art. 29 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne).

Kompendium wiedzy: Budowa domu krok po kroku

Ile kosztują roboty ziemne?

niwelacja terenu pod budowę domu

Na koszt robót ziemnych składają się:

 • ceny za wykonanie wykopu do określonej głębokości,
 • ceny za roboty mechaniczne i roboty ręczne,
 • rodzaj gruntu,
 • inne prace, które należy wykonać na danej działce i które zawierają się w zakresie robót ziemnych,
 • ceny za nawiezienie dodatkowego gruntu, jeśli jest potrzebny,
 • ceny za utylizację wykopanej warstwy gruntu, jeśli konieczne jest jej zmagazynowanie w innym miejscu niż na własnej działce (uwaga – niekiedy grunt można sprzedać, ale zależy to od wielu czynników).

Koszt pracy koparko-ładowarki wynosi średnio od 150 do 200 zł za godzinę. Koszt pracy spycharki to ok. 200-250 zł za godzinę, a cena za ręczne roboty ziemne to ok. 100 -130 zł za godzinę pracy.

Co zwiększy koszt robót ziemnych?

 • Budowa domu parterowego z dużym metrażem (powyżej 100 m2) – ponieważ zwiększy się znacząco koszt fundamentów.
 • Niespoista, twarda oraz gliniasta gleba. To podłoże, w którym ciężko się pracuje, trzeba je często zagęszczać albo są duże trudności w jego rozkopaniu (w zależności od rodzaju gleby).
 • Wykonywanie robót ziemnych w mieście. Na wsiach odnotowuje się niższe stawki godzinowe ekip budowlanych zajmujących się robotami ziemnymi.

Koszt prac ziemnych zawsze wyceniany jest indywidualnie. Pamiętaj, że nie chodzi o to, aby wybrać najtańszą firmę – tylko o to, aby wybrać najrzetelniejszą.

Warto wiedzieć: Koszt budowy fundamentów

Jak wybrać najlepszego wykonawcę robót ziemnych?

Najlepszy wykonawca specjalizujący się w robotach ziemnych to taki, który posiada:

 • pozytywne opinie,
 • doświadczenie (jeśli firma jest długo na rynku, to oznacza, że nie ma problemu ze zdobywaniem klientów – co świadczy o jakości prac),
 • posiada niezbędną wiedzę na temat robót ziemnych i jest w stanie jasno przekazać ją klientowi,
 • posiada własny sprzęt,
 • dba o bezpieczeństwo na terenie prac.

Wybrana firma powinna zatrudniać specjalistów i inżynierów z oficjalnymi uprawnieniami do wykonywania robót ziemnych. Dodatkowo im większy zakres usług firmy, tym lepiej. Szukaj wykonawcy, który zajmuje się kompleksowym przygotowaniem gruntu pod budowę (w tym bierze na siebie wywóz nadmiaru ziemi). Najlepszych wykonawców do robót ziemnych szukaj w rankingach i korzystaj z poleceń od znajomych.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jakie prace są do wykonania?

Roboty ziemne – kiedy można je wykonywać?

Przed rozpoczęciem robót ziemnych należy wykonać badania geotechniczne gruntu. Dzięki nim będzie wiadomo, jak wygląda poziom wody w gruncie, czy dany grunt nadaje się pod budowę oraz łatwiej będzie wybrać rodzaj fundamentów.

Wykopy, nasypy, usuwanie humusu, usuwanie zbędnych roślin, niwelowanie terenu – wszystkie te prace należy wykonywać od wiosny do jesieni. W czasie przymrozków i mrozów takie prace nie będą już możliwe do przeprowadzenia. Chłodne pory roku nie sprzyjają także wykonywaniu fundamentów. Tym bardziej, że po zbrojeniu fundamentów potrzebny jest czas na ich wyschnięcie.

Czytaj też: Od czego zacząć budowę domu

Więcej poradników o robotach ziemnych

Roboty Ziemne w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty