Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Ubezpieczenie na życie – czy się opłaca?

Ubezpieczenie na życie – czy się opłaca?

Wielokrotnie spotykam się z tym, że klienci ubezpieczają sprzęt IT (laptopy, tablety czy smartfony). Kupując samochód, spędzają długie godziny na poszukiwaniu najlepszego ubezpieczenia autocasco, tak aby miało assistance bez limitu i dodatkowo oferowało samochód zastępczy. Sami wiedzą, że płacą nierzadko kilka tysięcy rocznie za to, aby mieć „czyste sumienie” i spać spokojnie, nie martwiąc się o swoje mienie. Spotykając się z nimi, aby zaproponować im ochronę tego, co najważniejsze – zdrowia i życia, bardzo często słyszę wypowiedź...

author box img

Łukasz Aleksandrowicz

Zaktualizowano: 19 września 2022 19.09.2022 Czas lektury: 2min
  • Więcej poradników o ubezpieczeniach na życie

Ponad 22604 Specjalistów od Ubezpieczenia na Życie blisko Ciebie

„Ale ja nie wiem, czy mi się to opłaca”

Odpowiedź, której im udzielam, jest dla nich zaskoczeniem. Brzmi prosto: NIE. Nie opłaca się. Zapamiętaj: jeśli kiedykolwiek będzie ci się opłacało kupić ubezpieczenie na życie, to żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie chciało zaoferować ci ochrony. Wtedy będzie za późno! Zdarza się, że ktoś „zatai” ważne informacje na temat swojego zdrowia i kupi to upragnione ubezpieczenie, ale wtedy niech zapomni o wypłacie świadczenia.

Spytasz: dlaczego tak jest? Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Czy jeżeli pali się twój dom, to dzwonisz do agenta ubezpieczeniowego? Czy po straż pożarną?

Żadna firma nie ubezpieczy rozbitego samochodu, zalanego mieszkania czy rozbitej szybki w twoim najnowszym smartfonie. Zapamiętaj: ubezpieczamy się „na wypadek”, a nie po szkodzie. Zarówno w ubezpieczeniach majątkowych, komunikacyjnych, jak i życiowych i zdrowotnych.

Ubezpieczenia kupujemy „za wiek i zdrowie” – to proste – im jesteś młodszy, tym statystyki pokazują, że jesteś „mniej szkodowy”, więc jest taniej. Co do zdrowia, to chyba nie trzeba już tego rozwijać.

Nie wiem, czy wiesz, ale każdego roku lekarze diagnozują ponad 150 000 nowych przypadków chorób nowotworowych. Przyczyną ponad 70% zgonów w Polsce są choroby układu krążenia i właśnie choroby onkologiczne.

Czy naprawdę chcesz czekać, aż zacznie ci się opłacać?

Zacznij od spotkania ze mną. Rozmawiam na temat mądrych rozwiązań ubezpieczeniowych. Powstają zawsze indywidualnie na podstawie autorskiej analizy potrzeb. Rozwiązanie jest unikatowe. Najważniejsze, że będzie działać – ponieważ tym razem będziesz „Mądrym Polakiem przed szkodą”.

Dodano: 19 września 2022 Zaktualizowano: 19 września 2022

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco