Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Sukces przedsiębiorcy-innowatora poprzez wartość dodaną w prowadzonej działalności gospodarczej

Sukces przedsiębiorcy-innowatora poprzez wartość dodaną w prowadzonej działalności gospodarczej

W obliczu coraz większej konkurencji oraz dynamicznych zmian przedsiębiorca zamierzający prowadzić zyskowną działalność gospodarczą powinien znaleźć przewagi nad konkurencją. Te przewagi są definiowane jako wartość dodana w jego działalności gospodarczej. Często uzyskiwane są dzięki wprowadzeniu innowacji.

author box img

Wojciech Bocheński

Zaktualizowano: 18 października 2022 18.10.2022 Czas lektury: 2min

Z poradnika dowiesz się

  • Innowacja szansą dla przedsiębiorcy
  • Rola i miejsce projektu
  • Sukces dzięki zmianie

Ponad 4071 Doradców Gospodarczych blisko Ciebie

Innowacja szansą dla przedsiębiorcy

Innowacje są reakcją na coraz większą konkurencję na rynku. Przesłanką innowacyjności, polegającej na wprowadzeniu innowacji, czyli nowych lub udoskonalonych produktów i procesów, jest potrzeba pozyskania nowych rynków lub konieczność poprawy jakości istniejących już wyrobów bądź usług, aby lepiej dostosować przedsiębiorstwo do coraz bardziej wymagającego rynku w dążeniu do możliwie jak najlepszego zaspokojenia potrzeb klientów na konkurencyjnym rynku. Innowacje stosują zarówno przedsiębiorcy dobrze funkcjonujący, jak i nowe startupy, definiowane często jako nowo utworzone działalności gospodarcze lub tymczasowe organizacja poszukująca modelu biznesowego, który zapewniłby im zyskowny rozwój.

Rola i miejsce projektu

Współczesna zyskowna działalność gospodarcza powinna wdrażać zmiany za pomocą projektów. Rynek jest coraz bardziej wymagający. Globalna konkurencja, zwłaszcza w zakresie jakości wyrobu i obsługi klienta, wymusza na przedsiębiorcy racjonalizację produkcji, handlu poprzez rezygnację z nastawienia na zysk, a przyjęcie orientacji na rynek. Innowacje są szansą dla działalności gospodarczych, ponieważ dynamika zmian w gospodarce światowej zmusza przedsiębiorców do ciągłego doskonalenia sposobów funkcjonowania czy produkowania. W dodatku bezsporną cechą gospodarki jest nieprzewidywalność w dłuższym horyzoncie czasowym. W gospodarce rynkowej, gdzie podstawowym zjawiskiem ekonomicznym jest konkurencja, działalności gospodarczej muszą intensywnie tworzyć i rozwijać swój potencjał wytwórczy w celu działania skutecznego oraz efektywnego. Działania te wymagają elastyczności w zakresie rozwoju, jak i dostosowania do wymagań otoczenia.

Sukces dzięki zmianie

Sukces działalności gospodarczej zależy od zdolności tworzenia i wdrażania innowacji, które można rozumieć jako celowe zmiany, polegające na zastępowaniu dotychczasowych stanów, innymi, skłaniającymi się w kierunku rozwoju, prowadzącymi do postępu.

Dodano: 8 września 2022 Zaktualizowano: 18 października 2022

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco