Ekogroszek - Porównaj Oferty Składów

Porównaj Bezpłatnie Oferty Na Ekogroszek

Oszczędź do 30%
  1. Określ ile ekogroszku potrzebujesz
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą
  • »
  • Opal-i-paliwa
  • »
  • Ekogroszek

Ekogroszek

Nowoczesny piec z podajnikiem i zasobnikiem paliwa może być świetną alternatywą dla ogrzewania gazowego lub elektrycznego pod warunkiem, że kupimy piec o odpowiednich parametrach dopasowanych do naszego domu. Ważna jest także świadomość tego, które paliwo współgra z danym typem pieca. Obecnie dużą popularnością cieszą się kotły na ekogroszek, czyli tak zwane piece retortowe, które wystarczy naładować co 2-4 dni.

Ekogroszek to opał ekologiczny, który wypiera droższy i bardziej szkodliwy węgiel. Charakteryzujący się małą zawartością popiołu i siarki ekogroszek, jak sama nazwa wskazuje, jest bardziej przyjazny środowisku niż konkurencyjne rodzaje opału. Produkuje się go z węgla kamiennego. Ten ekologiczny opał musi posiadać właściwe parametry, które zagwarantują niskie koszty wytwarzania ciepła, spełnienie norm emisji i bezawaryjną pracę kotła. Normy zostaną spełnione, gdy ekogroszek będzie posiadał wysoką wartość opałową, niską zawartość siarki (do 0,6%) oraz zawartość popiołu poniżej 10%. Przed awariami może ustrzec nas odpowiednia granulacja, niska spiekalność, brak zanieczyszczeń mechanicznych oraz wysokie temperatury mięknienia i spiekania popiołu.

Ekogroszek – koszty

Ogrzewanie domu poprzez piec na ekogroszek jest średnio dwa razy tańsze od ogrzewania domu gazem, a aż czterokrotnie niższe cenowo od ogrzewania olejem opałowym. Kotły na ekogroszek o mocy 15-25kW spalają około 1-1,5kg ekogroszku na godzinę podczas pory zimowej, a koszty eksploatacyjne są znacznie niższe od użytkowania kotłów węglowych. Warto kupować eko-groszek w lecie – najkorzystniejsze ceny utrzymują się do końca czerwca. Jeżeli opał będzie zbyt wilgotny, będzie to świetna okazja do tego, żeby go osuszyć. Jeżeli nie mamy gdzie składować ekogroszku, to wtedy warto skorzystać z miejsc udostępnianych przez niektóre firmy dystrybuujące opał na zimę.

Zapytania ofertowe portalu Oferteo.pl pomogą nam w wyborze odpowiedniego opału na zimę. Po wypełnieniu pola tekstowego dostaniemy dopasowane oferty od firm, które są w stanie sprostać naszym wymaganiom. Następnie porównujemy propozycje i wybieramy tę, która będzie najkorzystniejsza cenowo i jakościowo.