Terapia Manualna, Łódź


Cena do uzgodnienia

Terapia manualna to technika fizjoterapii, która polega na wspomaganiu leczenia narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów. Poprzez ucisk, chwyty i różne techniki terapeuta dociera do chorych miejsc. Celem terapii jest zniesienie bólu i przywrócenie normalnej ruchomości w zablokowanych partiach kręgosłupa lub stawach. Terapia manualna jest bezpieczną metodą. Metody leczenia wybiera terapeuta, w zależności od tego, czy problemem pacjenta jest nerw, staw, mięsień czy więzadło.

Może zastosować:
- mobilizację czyli oddziaływać na stawy, by zwiększyć ich ruchomość
- neuromobilizację czyli oddziaływanie na nerwy
- manipulację służącą do szybkiego uruchomienia stawu (przy jej zastosowaniu pacjent często słyszy kliknięcie lub chrupnięcie w stawie)
- masaż
- stretching
Terapia manualna to metoda fizjoterapii, dzięki której skorzystać mogą wszyscy – nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi. Ten rodzaj terapii jest specyficzną formą masażu, który pozwala na przywrócenie równowagi mięśniowej, a także zwiększenie ruchomości stawów i kręgosłupa. Terapia skierowana jest do osób cierpiących na choroby stawów i kręgosłupa, czy różnorodne schorzenia neurologiczne, ale w ogromnym stopniu skorzystają na niej również osoby pracujące w nieodpowiedniej pozycji (na przykład praca siedząca), u których pozwoli zminimalizować związane z trybem pracy dolegliwości.

Polska, Łódź
 
 


Liczba wyświetleń strony: 113