Najlepsze z 93 041 firm
W kategorii Glazurnik
Średnia ocena glazurników to 4.92 (na podstawie 37457 opinii).
Glazurnik - czym się zajmuje?
Kim właściwie jest glazurnik? Fachowiec ten wykańcza płytkami ściany, podłogi, tarasy, balkony czy schody. Układa płytki w kuchni, łazience, piwnicy czy pralni.
Glazurnik to specjalista, który nie tylko ułoży kafle, lecz – gdy zajdzie taka potrzeba – przytnie je lub pomoże w rozplanowaniu. Poza tym będzie potrafił dobrać odpowiedni klej, zaprawę czy fugi do konkretnych kafelków.
Doświadczony kafelkarz będzie posiadał też wiedzę o materiałach budowlanych i potrzebnych narzędziach.
Ranking Glazurników w Twoim mieście
W Oferteo od 2009 roku łączymy osoby zainteresowane układaniem płytek na ścianie i podłodze ze specjalistami z branży usług glazurniczych. Już 93 024 glazurników ze wszystkich 380 powiatów w Polsce podjęło z nami współpracę. Płytkarze zarejestrowani w naszej bazie do tej pory złożyli 137 013 ofert i otrzymali 35 158 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór fachowca w dziedzinie glazurnictwa, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2023.
Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych glazurników w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:
Kryteria oceny Specjalistów z branży usług glazurniczych
W rankingu Najlepsi w 2023 premiujemy glazurników za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:
- liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
- liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena glazurnika,
- wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
- uzupełniona galeria zdjęć z wykonanych realizacji,
- przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).
93 024 Glazurników w Oferteo
Szukaj Glazurników blisko Ciebie

ROBIMY ŁAZIENKI

REM-BUD

Solidne Glazurnictwo

T-Art Usługi wykończeniowe Tomasz Rojek

Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk

F.U. DEKOR

Fantastyczny Glazurnik

Pierwszorzędny Kafelkarz

MPMComplex Profi

Utalentowany Kafelkarz

Michał Wesołowski Usługi Remontowe i Budowlane

Kompetentny Glazurnik

USŁUGI REMONTOWE Troscianiec Artur

Najlepszy Kafelkarz

NakoS

Solidhome

Profesjonalny Glazurnik

F.H.U. PROFCERAM Artur Jamróz

Dariusz Ziółkowski

Solidny Glazurnik

Budowa Domu Z Gwarancją

Global Effect Rafał Nowakowski

fliesen-tech

HANDEL-BUDOWA-FINANSE NOWAKOWSCY SP. Z O.O.

Kompetentny Kafelkarz

F.H.U. "LIMANOWSKI" Kompleksowe Usługi Glazurnicze

Perfekcyjne Glazurnictwo

SNOWBUD

Doskonałe Glazurnictwo

Profesjonalny Glazurnik

PokMar

FHU BUDPARTNERS

Moderall

Kompetentny Glazurnik

Rafał Strzałkowski Pro-Renovations

Pierwszorzędne Układanie Glazury

BCI Budownictwo Inwestycje Budowlane Sp. z o.o
Chcesz znaleźć się na liście? Załóż bezpłatne konto.

Działasz na rynku jako Glazurnik i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!
Aktualne Zlecenia dla Glazurnika
Kładzenie płytek na zewnątrz, do 10m²
Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...Pokaż więcej
Kładzenie gresu na zewnątrz, do 50m²
Pomieszczenia, w których będą układane płytki: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj płytek: gres Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...Pokaż więcej
Zlecenie na położenie płytek, 101-200m²
Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: klinkierowe płytki na elewacje Dodatkowe informacje: ok 250 m/2 płytek klinkierowych na elewacji budynku jednorodzinnego w Łodzi, w przyszłym roku Termin roz......Pokaż więcej
Glazurnik – jak rozpoznać dobrego fachowca?
Chcesz skorzystać z usług glazurnika, ale obawiasz się, że trafisz na kiepskiego specjalistę? Cóż, ryzyko złego wyboru istnieje zawsze. Aby jednak uniknąć fuszerki we własnym domu, polecamy zatrudnić sprawdzonego fachowca.
Na co powinieneś zwrócić uwagę? Dobry glazurnik:
- W pierwszej kolejności przygotuje swoje miejsce pracy, czyli podłoże.
- Jeśli praca ma odbywać się w nowym budynku, upewni się, że powierzchnia jest równa i wyczyszczona z pyłu i kurzu. Specjalista będzie bowiem wiedział, że na brudnej powierzchni nie osiągnie się wymaganej przyczepności.
- Zaplanuje układ płytek. Ekspert z pewnością będzie chciał się podzielić swoją wizją rozłożenia kafli i opowie o newralgicznych punktach, takich jak narożniki, kolumny czy miejsca przy ościeżnicach.
- Przed rozpoczęciem pracy wypowie się o fugach i bez wahania odpowie na większość naszych pytań dotyczących glazurnictwa.
- Będzie też zaopatrzony w niezbędne narzędzia.
Ile kosztuje położenie płytek? Ile kosztuje solidny glazurnik?
Masz w planach wykończenie mieszkania lub remont domu i zastanawiasz się, na jaki koszt należy się nastawić? Zanim wybierzesz odpowiedniego fachowca, wypełnij formularz na naszej stronie i porównaj oferty przesłane przez specjalistów.
Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz eksperta z najlepszym stosunkiem ceny za usługę do jakości.
Jaki jest koszt układania płytek?
- Ceny za układanie płytek będą się różnić w poszczególnych regionach naszego kraju (w dużych miastach koszty mogą przewyższać podaną przez nas cenę), przedstawimy ci pewną średnią cenę, z którą należy się liczyć.
- Od czego będzie zależeć stawka usługi glazurniczej? Bardziej niż wielkość miasta istotne może okazać się przygotowanie podłoża.
- Jeśli ściany i podłogi są odpowiednio wyczyszczone i wyrównane, a co za tym idzie, remont zajmie mniej czasu, glazurnik z pewnością policzy sobie mniej. Natomiast kiedy wykonawca będzie miał do czynienia ze skuwaniem starych kafli i wyrównywaniem powierzchni, kwota na rachunku na pewno będzie wyższa.
- Firmy oferujące swoje usługi w Oferteo deklarują, że za skuwanie płytek trzeba zapłacić średnio 28 złotych za metr kwadratowy (więcej dowiesz się z poradnika: Skucie płytek – jak skuwać płytki?). Z kolei za samo układanie 75 złotych za metr kwadratowy.
- Dodajmy, że glazurnik może policzyć więcej za swoją pracę, gdy będzie układał większe kafelki, mozaiki i dekory, gres lub słabe jakościowo płytki.
- Drożej wyniesie cię też wykańczanie ścian w starszych budynkach, wnętrz z wieloma półkami, kątami i zakamarkami, a także skomplikowane projekty.
Przykładowy kosztorys: Ile kosztuje remont łazienki?
Glazurnik – dlaczego warto skorzystać z jego usług?
Glazurnictwo wymaga precyzji, przestrzennej wyobraźni, a także rozwiniętego zmysłu estetycznego. Bo o ile położenie kafli na równej powierzchni, wewnątrz budynku nie przysporzy wiele trudu, to wykończenie kolumn, wanny, tarasu czy schodów jest skomplikowane.
Aby wykończyć ściany perfekcyjnie, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i przede wszystkim mieć lata doświadczeń. Zresztą – kładąc kafelki, nie wystarczy po prostu przykleić płytki do podłoża. Aby glazura służyła nam przez lata, a do tego długo prezentowała się bez zarzutu, należy wykorzystać odpowiednie zaprawy czy fugi.
Dobry glazurnik nie tylko zatem podpowie, jakie materiały należy zakupić (np. zaproponuje odpowiednie listwy przypodłogowe), lecz także upewni się, że wybrane przez ciebie kafle nadają się do położenia w danym miejscu. Ekspert z pewnością doradzi ci też praktyczne rozwiązania i upewni się, że twój projekt będzie miał zastosowanie w wybranym pomieszczeniu.
Sprawdź, jak wygląda krok po kroku:
- Układanie płytek
- Prawidłowe fugowanie
Narzędzia glazurnicze – jakie akcesoria powinien mieć glazurnik?

Niezależnie od tego, czy chcesz się samodzielnie zająć glazurnictwem, czy też masz w planach poszukiwania fachowca w tej dziedzinie, dobrze jest wiedzieć, jakie narzędzia powinny się znaleźć w posiadaniu osoby, która chce układać płytki.
- Przede wszystkim będzie to przecinarka do płytek, dzięki której bez problemu przytnie się każdy kafelek. Można wybrać ręczną lub elektryczną.
- Konieczne w zestawie glazurnika będzie też wiertło diamentowe, którym wywierca się otwory w kaflach.
- Przydatna okaże się również mieszarka elektryczna. Z jej pomocą uzyska się idealnie wymieszaną zaprawę.
- Dobrze jest mieć też pacę gumową, prostą oraz zębatą.
- Również system poziomowania płytek, poziomice oraz różnego rodzaju krzyżaki do płytek (potocznie: krzyżyki) są niezbędne do wykonywania pracy glazurnika.
- W razie trudnych cięć zawsze warto mieć kilka płytek na zapas. Łatwe do przycinania są płytki gipsowe.
Wysokiej jakości narzędzia, ale też wiedza i doświadczenie, wyróżniają fachowców z prawdziwego zdarzenia. Znajdź najlepszego wykonawcę, porównując oferty od kilku specjalistów z twojej okolicy!
Wypełnij formularz i porównaj oferty firm
Glazurnik – czy to przyszłościowa praca?
Zdecydowanie tak – zawsze znajdziesz pracę jako glazurnik. Zarobki (jeśli jesteś dobrym fachowcem), są na relatywnie wysokim poziomie. I choć położenie płytek nie wymaga ukończenia wielu lat specjalnych szkół oraz kursów, projekty łazienek czy kuchni stają się coraz bardziej oryginalne i nietypowe, a co za tym idzie, przestają być zajęciem dla glazurnika amatora.
Układanie kafli to praca, która wymaga fizycznej siły, a także zmysłu estetycznego. Nie każdy może pochwalić się zarówno jedną, jak i drugą cechą. W związku z tym grono osób, które mogłyby podjąć się wykańczania ścian czy podłóg płytkami, znacznie się zawęża.
Aby dodatkowo zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, wielu glazurników decyduje się też poszerzać swoje oferty usług. Oprócz układania glazury proponują więc klientom również tynkowanie czy malowanie ścian oraz malowanie płytek jako alternatywny sposób na odświeżenie wnętrza.
Kurs glazurnika – jak wygląda szkolenie?
Chciałbyś samemu spróbować swoich sił jako glazurnik? Nic niemożliwego. Aby nauczyć się tego zawodu, wystarczy, że zapiszesz się na kurs. Możesz znaleźć zajęcia w trybie weekendowym, jak i popołudniowym.
Gdzie szukać kursów czeladniczych?
- Jednym z najbogatszych źródeł tego typu ofert jest oczywiście internet. Warto jednak również przejrzeć ogłoszenia technikum budowlanego w okolicy.
Jaka jest cena szkolenia na glazurnika?
- Trudno podać jedną, konkretną kwotę, ponieważ każdy ośrodek może zaproponować własny cennik. Niemniej dobrze jest liczyć się z kosztem kilku tysięcy złotych.
Czego nauczysz się na kursie na glazurnika?
- Na kursie glazurniczym nauczysz się takich tematów jak: zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, zasady udzielania pierwszej pomocy, ogólna wiedza o budownictwie i materiałach budowlanych. Na szkoleniu na pewno nauczysz się także czytać dokumentację techniczną oraz sporządzać rysunek zawodowy.
Naklejki na kafelki - czy warto?
Wspomnieliśmy już, że tańszą alternatywą dla układania płytek może być ich malowanie. To nie jedyny sposób na odświeżenie wnętrza. Polecamy również naklejki na kafelki. Jeśli na ten moment nie planujesz wymieniać glazury we wszystkich pomieszczeniach, to rozwiązanie powinno spełnić twoje oczekiwania. Pamiętaj, aby wcześniej wyczyścić glazurę i przemyć ją rozpuszczalnikiem bądź denaturatem.
Więcej poradników o układaniu płytek
Płytki drewnopodobne świetnie imitują drewno – jego kolor, wzór, a nawet fakturę. Możesz wykorzystywać je w wielu wnętrzach, ale i stosować do wykańczania tarasów, balkonów czy schodów zewnętrznych. Sprawdź, czym się odznaczają i gdzie najlepiej sprawdzą się płytki drewnopodobne.
12.10.2022Przy kafelkowaniu – ścian czy podłóg, a także tworzeniu fantazyjnych aranżacji z wykorzystaniem kamienia na ścianach potrzebujesz produktu do przyklejenia kafli do przygotowanej powierzchni. Do tego celu powinieneś wykorzystać odpowiedni klej do płytek. Innego użyjesz do terakoty, innego do gresu, a innego do płytek betonowych. Zobacz, jak wybrać odpowiedni, mocno trzymający klej do płytek.
13.10.2022Na koszt położenia płytek wpływa kilka czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj i wielkość kafelków, a nawet kształt pomieszczenia. Każde utrudnienie (np. nietypowy kształt płytek, płytki na schodach, duża liczba kątów w pomieszczeniu) lub dodatkowe usługi glazurnicze (np. skuwanie starych płytek) wpływają na kosztorys. Jak wygląda cennik glazurnika za usługę układania płytek?
25.08.2020Masz w planach układanie płytek i zastanawiasz się, od czego zacząć? Przeczytaj poradnik przed rozpoczęciem prac – przedstawiamy najważniejsze wskazówki i gotowe ściągi, które przygotowaliśmy we współpracy z glazurnikami i firmami zajmującymi się układaniem płytek oraz ich klientami.
17.11.2022Płytki do kuchni – zarówno ścienne, jak i podłogowe – to często wybierana opcja wykończenia. Decyzja nie jest prosta. Poza rodzajem płytek (glazura, gres, płytki szklane, terakota, czyli płytki kamionkowe), pozostają jeszcze wzory i kolory do wyboru. Kafelki drewnopodobne do kuchni wprowadzą ciepły klimat, a kafelki 3D i płytki szklane dodadzą elegancji. Płytki białe lub szare pozwolą na różne sposoby aranżować kuchnię, a gres kuchenny (szkliwiony lub polerowany) sprawdzi się świetnie jako płytki podłogowe. Jak wybrać płytki do kuchni i czym się kierować?
14.12.2022Wybierając kafelki do łazienki (zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe), poza wzorem należy zdecydować się na materiał, najczęściej to: gres (sprawdzi się jako płytki podłogowe w łazience), glazura (na ściany lub obudowy urządzeń sanitarnych), terakota (tzw. płytki kamionkowe, wytrzymałe i uniwersalne).
25.08.2020