aluminiowe ogrodzenie panelowe na tle nowego domu

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe? Cena z montażem w 2023 roku

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe? Cena z montażem w 2023 roku

Zastanawiasz się, ile kosztuje ogrodzenie panelowe? Cena zależy od kilku czynników – najważniejsze z nich to rozmiar ogrodzenia i wybrany materiał. Ogrodzenie panelowe z podmurówką będzie droższe od odpowiednika bez podmurówki, a na ceny ogrodzeń panelowych wpływają też wszelkie dodatkowe opcje (np. systemy zabezpieczeń, furtki, bramy). Sprawdziliśmy, ile kosztuje najdroższe i najtańsze ogrodzenie panelowe, co wpływa na cenę, ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego i jaki jest koszt ogrodzenia z podmurówką i bez. Jeśli planujesz ogrodzenie panelowe, cena to podstawowa kwestia, o której warto wiedzieć przed znalezieniem fachowca.

author box img

Jacek Krajl

Opublikowano: 14 lipca 2023 14.07.2023 Czas lektury: 6min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 7920 Specjalistów od Ogrodzeń Panelowych blisko Ciebie

Co wpływa na cenę ogrodzenia panelowego?

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe? Oto 5 najważniejszych czynników wpływających na ceny ogrodzenia panelowego:

  1. Wielkość ogrodzenia panelowego – rozmiar i długość ogrodzenia mają kluczowy wpływ na cenę całej inwestycji. Im większa powierzchnia, tym więcej potrzeba słupków i materiałów, i tym wyższa jest cena ogrodzenia panelowego.
  2. Materiał ogrodzeniaogrodzenia panelowe dostępne w ofercie firm są wykonane z różnych materiałów. Najtańsze panele ogrodzeniowe z PVC, droższe – odpowiedniki z metalu czy drewna. Pamiętaj jednak, aby nie kierować się tylko ceną – fachowiec doradzi, jakie panele ogrodzeniowe sprawdzą się w danych warunkach najlepiej.
  3. Wybrane wykończenie ogrodzenia – o ile w powyższym punkcie mowa o samym materiale, o tyle nie bez znaczenia jest też wzór i styl wykończenia. Cena ogrodzenia panelowego wzrasta, jeżeli chcesz mieć nietypowe dekoracje (kosztują więcej, niż proste wzory).
  4. Lokalizacja i wybrana firma – ceny ogrodzeń panelowych mogą się nieco różnić w zależności od lokalizacji i oferty. Skorzystaj z Oferteo, aby znaleźć najkorzystniejszą opcję, porównać oferty na ogrodzenia panelowe w Toruniu lub Twoim mieście i wybrać polecaną firmę od ogrodzeń panelowych.
  5. Dodatkowe opcje – szczególnie systemy zabezpieczeń i wszelkie dodatkowe elementy montażowe (np. uchwyty na kamery, dodatkowe furtki, bramy w ogrodzeniu panelowym) wpływają na cenę całej inwestycji. Cena ogrodzenia panelowego z montażem wszystkich tych elementów może być znacznie wyższa od prostej konstrukcji.
Ogrodzenia panelowe - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 920 Specjalistów od Ogrodzeń Panelowych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe w 2023 roku?

Poniżej przykładowe ceny ogrodzeń panelowych w 2023 roku – z podziałem na ogrodzenia panelowe pełne, drewniane, metalowe, aluminiowe, betonowe, 3D i 2D.

Rodzaj ogrodzenia panelowego
Cena za mb ogrodzenia panelowego
Ogrodzenia panelowe pełne
Cena za metr bieżący: 80-300 zł
Ogrodzenia panelowe drewniane
Cena za metr bieżący: 100-300 zł
Ogrodzenia panelowe metalowe
Cena za metr bieżący: 150-500 zł
Ogrodzenia panelowe aluminiowe
Cena za metr bieżący: 200-500 zł
Ogrodzenia panelowe betonowe
Cena za metr bieżący: 80-400 zł
Ogrodzenia panelowe 3D
Cena za metr bieżący: 100-300 zł
Ogrodzenia panelowe 2D
Cena za metr bieżący: 80-200 zł

Kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką – cena 2023

zbliżenie na panele ogrodzenia

Jaki będzie orientacyjna cena ogrodzenia panelowego z podmurówką? W szacunkach największą zmienną jest cena przęsła ogrodzenia panelowego. W przypadku tego elementu ceny wahają się w przedziale od ok. 50 zł do ok. 250 zł. Poza długością jednego przęsła na cenę wpływa też wysokość ogrodzenia.

Przyjmijmy, że kompletne ogrodzenie panelowe będzie miało 50 m długości i ok. 150 cm wysokości.

Koszt często wybieranych paneli ogrodzeniowych stalowych to ok. 100-300 zł za metr bieżący ogrodzenia (takie panele ogrodzeniowe dostępne są np. w modułach: ogrodzenie panelowe 150x250, przy czym 150 cm to wysokość, a 250 cm – to szerokość jednego modułu).

Do kosztów należy doliczyć wykonanie podmurówki (ok. 25-50 zł za mb), słupki ogrodzeniowe, opcjonalną furtkę (ok. 400 zł). Orientacyjny koszt kompletnego ogrodzenia panelowego z podmurówką w 2023 r. – stalowego, o długości 50 m długości, z furtką – to ok. 6500-7000 zł.

Ogrodzenie panelowe bez podmurówki – cena 2023

Nowoczesne ogrodzenia panelowe (np. z aluminium) nie wymagają podmurówki, więc często można na takim koszcie zaoszczędzić. Z drugiej strony – podmurówka w przypadku ogrodzenia zabezpiecza konstrukcję i sprawia, że ogrodzenie panelowe jest jeszcze bardziej stabilne.

Różnica w kosztach (ogrodzenie 50-metrowe w opcji z podmurówką i bez podmurówki) to ok. 1200-1500 zł na całości inwestycji.

Ile kosztują elementy ogrodzenia panelowego – furtka, brama, części montażowe?

Nie każdy decyduje się na montaż ogrodzenia panelowego z dodatkowymi elementami, takimi jak brama automatyczna czy furtka. Ile kosztują tego typu dodatki?

  • brama do ogrodzenia panelowego – od ok. 700 zł do nawet 6000 zł (prosta brama dwuskrzydłowa vs brama z napędem),
  • furtka – ok. 400-700 zł (w zależności od wysokości furtki i materiału),
  • słupki – ok. 50 zł za sztukę (solidne słupki do furtek – ok. 250 zł),
  • spinki, obejmy, elementy montażowe – od kilku do kilkunastu złotych za sztukę.

Ogrodzenie panelowe z montażem – cena robocizny ogrodzenia panelowego 2023

Zastanawiasz się, jaki jest koszt montażu ogrodzenia panelowego w 2023 roku? Najlepiej skorzystać z Oferteo i porównać kilka ofert sprawdzonych firm z okolicy – otrzymasz wycenę i wybierzesz najlepszą z opcji.

Koszt budowy ogrodzenia panelowego zależy od zakresu prac. Można przyjąć, że cena robocizny ogrodzenia panelowego w 2023, czyli montaż ogrodzenia panelowego to wydatek od kilkudziesięciu złotych za metr bieżący.

Koszt montażu ogrodzenia panelowego może wzrosnąć przy większym stopniu skomplikowania prac, np. w projekcie zakładającym podmurówkę lub dodatkowe elementy ogrodzenia (takie jak automatyczne bramy, systemy monitorujące, inteligentne rozwiązania itp.).

Ile kosztuje najtańsze ogrodzenie panelowe?

Jeśli chcesz oszczędzić na inwestycji, to wybierz tanie ogrodzenia panelowe: nieco niższe, bez dodatkowych elementów (furtki, bramy) i bez podmurówki.

Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, a dodatkowo wybierzesz gotowe moduły, z których można szybko stworzyć solidne i przystępne cenowo ogrodzenie panelowe, to koszt budowy ogrodzenia panelowego za mb wyniesie ok. 100 zł.

Ile kosztuje najdroższe ogrodzenie panelowe?

Wybór solidnego i wysokiego przęsła ogrodzenia panelowego, dodatkowych elementów takich jak furtki czy brama z automatyką (która podnosi cenę nawet o kilka tysięcy), systemem kamer - znacząco wpłynie zarówno na koszt za mb, jak i całkowitą cenę inwestycji.

Zakładając, że szukasz solidnej konstrukcji z dodatkową podmurówką, to koszt ogrodzenia panelowego za mb może wynieść ok. 300-500 zł.

Jaki jest łączny koszt ogrodzenia panelowego w 2023 roku?

Cena za montaż ogrodzenia panelowego waha się w zależności od opisanych w poradniku czynników. W uproszczeniu można przyjąć, że całkowita cena (montaż ogrodzenia panelowego + materiały) dla 50-metrowego ogrodzenia o wysokości ok. 150 cm w opcji ekonomicznej (z robocizną i podmurówką) wyniesie ok. 5000-7000 zł, a w opcji z droższą bramą wjazdową i dodatkowymi elementami (np. z systemem zabezpieczeń) – nawet ok. 12 000-15 000 zł.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco